Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokat vesztek, ha nem járok...

Sokat vesztek, ha nem járok szülésfelkészítő tanfolyamra?

Figyelt kérdés

Vidékiek vagyunk, itt a környéken nem szerveznek ilyesmit, már alaposan körbekérdeztem, védőnő sem tud róla. Legközelebb ami jó időben indul az Budapesten van, másfél óra autóval vagy két óra tömegközlekedéssel. Megéri? Első baba, ezért is vagyok nagy dilemmában, nem tudom mit vesztenék vele. Alapvetően egyáltalán nem parázok a szüléstől (28 hetes vagyok), járok kismamatornára is ahol egy csomó praktikát, légzőgyakorlatot tanulunk.

Szerintetek megéri ennyit menni utána? Ti mit tennétek a helyemben?


Köszönöm a válaszokat!


2019. febr. 11. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor egyszer én elmennék rá, amikor körbevezetnek a kórházon, hogy tudd, mi hol van, merre kell bejelentkezni, milyen a szülőszoba, és mi a protokoll.

A többi nem annyira érdekes, magáról a szülés menetéről tudsz keresni infókat odahaza is.

2019. febr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fogadott szülésznőmmel megbeszéltem, hogy fogunk majd találkozni és ő körbevezet a szülőszobán meg az osztályon, így abból nem fogok kimaradni.
2019. febr. 11. 09:38
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk elmondták, hogy mit kell vinni (listát is adtak) babának, anyának, elmondták, mi a menetrendje a sima és a császáros szülésnek, mik a lehetőségek pl. fájdalomcsillapításra, bejöhet-e apa és ha igen, miben, a baba ha megszületett, mikor hova viszik, mit csinálnak vele, ha probléma van, mi történik, szülés utáni napokban papírozás, szoptatási tanácsadó, látogatási rend... szóval érdemes volt, sokat jegyzeteltem is (két szülés, két külön kórház, sok minden más volt). Ha mindezt a szülésznőd is elmondja, akkor oké.
2019. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem voltam anno. Nem érzem azt, hogy sokat veszítettem volna. Az interneten és barátoktól minden információt megtudtam ami érdekelt. (Előbbit persze akkor ajánlom ha jól tudod szűrni......)
2019. febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem mentem, szerintem semmit se vesztettem. A szülésznőm körbevezetett, nagyon sok gyalorlati tanáccsal ellátott. Szerintem ilyen sokat ne utazz emiatt.
2019. febr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én olyan helyre jártam ahol 10 héten keresztül mindig más témáról volt egy afféle “kismama klub”. Beszélgetés, élmény megosztás, készülés az anyaságra. Volt jelen szakértőként dúla és pszichológus is. Szerintem nagyon jó volt hangolódni :)
2019. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem voltam, pedig szerettem volna menni, de senki sem tájékoztatott, hogy van ilyen lehetőség. Végül is nem "maradtam le" semmiről, mikor már ott voltam úgyis mondták mikor mit csináljak, a szülőszobát meg már megismertem az nst-k, amnioszkópiák alatt. A másodiknál már nem is kerestem ilyen tanfolyamot, rutinos szülőszoba látogató voltam már.
2019. febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!