Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Németországi anyukák! A...

Németországi anyukák! A pozitív teszt után akkor merre tovább?

Figyelt kérdés

Háziorvos vagy nőgyógyász? Volt egy munkatársnőm tavaly, aki szerint háziorvosnál kell kezdeni, és ha ír egy beutalót, akkor a terhesség megállapításért már nem kell fizetni a nőgyógyásznak. De mások meg kapásból a nődokit mondják.

És utána lesz valami tanácsadás, ahol elmondják a további teendőket, hivatalos ügyek teendőit, lehetőségeket, vizsgálati árakat stb?

Jól beszélek németül, nem azzal van a gond, csak fogalmam sincs merre álljak majd neki.

Köszi előre is.


2019. febr. 20. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A hßaziorvoshoz menj, mert ö elöbbre tud idöpontot is kérni, meg mindent jobban tud koordinálni.
2019. febr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyenesen nőgyógyászhoz kértem időpontot mindkét terhességnel. Majd Meg kérdik az utolsó menstruáció mikor volt és automatikusan úgy kapsz időpontot, hogy a további időpontok is megfelelően találjanak a terhesség idején. Amúgy sem kell fizetni a nőgyógyásznak, mert állja a betegbiztosito. Kivéve a 3 ultrahangon kívül ha még akarsz továbbít is azt kell fizetni.
2019. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mindkét terhességemnél a nőgyógyászhoz mentem egyből, nem kellett fizetni csak ha plusz uh-t vagy egy-két nem kötelező labort kértem (hozzáteszem hogy nincs itt kint még háziorvosom).

Mikor megállapítják a terhességet akkor kap a kismama egy Mutterpass-t, és a recepciós a terhességi hét ismeretében összeállította nekem a következő időpontra a terhesség végéig az időpontokat, persze megkérdezte hogy kb melyik napokat/napszakokat preferálom és hogy van-e tervezett nyaralás stb és próbálta figyelembe venni. Persze ha valami miatt később változtatást kértem azt is megoldották.

A plusz uh lehetőségekről ott kapsz infót, lehet ad hoc is eldönteni hogy te aznap mégis szeretnél uh-t de lehet előre "csomagban" kifizetni a plusz uh-k árát.

Hebamme-t ha szeretnél fogadni, akkor kérdezd meg, hogy ők tudnak-e ajánlani, ha nem akkor pedig az interneten keress és mihamarabb lépj vele kapcsolatba, hogy tud-e vállalni (a 12. hét előtt kezd el már intézni nyugodtan).

Kórházakat is keress a környéken és a 20. hét környékén már elmehettek esetleg Info-abendekre, a korházak honlapjain általában fent vannak az időpontok. És 25-30 hetesen már bőven jarhatsz szülésfelkészítő tanfolyamra is a korházban, ezt előre ki kellett fizetni, de ha az összes időponton ott vagy akkor a teljes összeget visszatériti a biztosító, amúgy meg annyit ahányszor ott vagy.

2019. febr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Németországban élek, de lehet minden tartományban más. A háziorvos, gyakorlatilag leszarta, mondta hogy ö nem nögyógyász, menjek El egy nögyógyászhoz.

Ha nincsen biztosításod, ultrahangon, minden vizsgálatra magának kell fizetni, ami nem olcsó, 200€is meghaladhatja.

Mivel nekem volt, el mentem a nögyógyászhoz,és nagyon kedvesek voltak. Azt hozzáteszem, hogy nagyon nehéz idöpontot foglalni, és nögyógyász keresni, mert sok helyen nem fog adnak, mert mind privát páciensek. Nos én is az lettem ennél az orvosnál, miután alá kellett írnom egy papírt, és fizetnem 300€,hogy "az ö páciense" legyek.

3ultrahang ingyenes, a többi fizetös,mi a 300€-os csomagot választottuk amiben egy babamozi is benne van, és minden hónapban egy ultrahang. A háziorvos csak a téppénzt adta, utána meg még azt se, mert nögyógyâszati javaslatot kért, plusz a munkahelyemtöl is egy papírt.


Utána mindíg csak a nögyógyászhoz kell menni, szóval az orvos egyszer kétszer néz csak még, meg kiírja a táppénzt.

Nem tudom hogy te hol élsz, de itt így van

És a munkatárs, vagy barátnönek vagy lövése sincs, vagy hazudott

2019. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
AZ jó ha beszéled a nyelvet, az Sose árt, különben leszarnak, és elveszel
2019. márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!