Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mennyi előteje volt, és...

Kinek mennyi előteje volt, és mikor kezdett melltartóbetétet használni?

Figyelt kérdés

Nekem eddig csak naponta 1-2 csepp volt, mostmár (29.hét) pár hete több, kb. egész nap "csöpög", de még mindig csak cseppek és nem folyik, vagy ilyesmi...


Mondta az orvos még az elején, hogy majd idővel érdemes lesz melltartóbetétet használni... de ezt kb. mikor lesz érdemes elkezdeni? Erre a csepegésre én nem érzem indokoltnak a melltartóbetétet, főleg hogy én itthon vagyok táppénzen, nem lát kb. a páromon kívül senki, és nem akarok hetente vásárolni ilyet melltartóbetétet... ha meg melltartóban vagyok, mert megyek valahova, akkor nem üt át rajta.. Elég akkor elkezdeni amikor már "ömlik"? Vagy nem is fog ömleni egyáltalán? Vagy érdemes elkezdeni ha megyek valahova berakni, mert egyszer csak "megindul"? Vagy általában hogy szokott ez menni? Gondolom mindenkinél más a helyzet, de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.


2019. márc. 5. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Csepegesre én betettem melltartó betétet és akár lepontoztok akár nem több napig használtam. És csak utána dobtam ki
2019. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha egy csepp sem vol. Terhesen semmi szükségem nem volt melltartóbetétre.

SZülés után 3 nappal beindult a tejem. Volt bőven. Az első hónapokban használtam, amíg be nem állt rendesen a kereslet-kínálat.

2019. márc. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van mosható változat is, az lehet jobban megérné. Nekem is van már pár csepp, én nem használok még betétet, de szerintem nem is fogok. Melltartót pedig 1-2 naponta váltok.
2019. márc. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy csepp előtejem sem volt. Szülés után 2 hétig küzdöttem azért, hogy legyen tejem. Nem volt az a klasszikus tejbelövellés, hogy reggel arra ébredsz, hogy folyik a tejed. Fokozatosan lett olyan mennyiség, hogy elég legyen a babámnak. Pedig jól bevásároltam melltartó betétekből meg tejtároló zacskókból. Előbbit szájtörlésre használtam el a babámnál, utóbbit odaadtam másnak. 6 hónapig tudtam szoptatni.
2019. márc. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szülések előtt egy árva csepp sem volt nekem.


De ez hlye kérdés egyébként, ha téged nem zavar, hogy tejes lesz a melltartód ne használj, vagy csak tegyél be egy vattakorongot

2019. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, hülyén írtam, valami olyasmire voltam kíváncsi hogy lesz-e több lényegesen, vagy mi várható... De az eddigi válaszok alapján akkor jellemzően sok senkinek nem volt..
2019. márc. 5. 13:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem se volt sok, csak pár csepp. Szülés után az első hónapokban kellett inkább melltartóbetét.
2019. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Semennyi ;)

Egyébként 30 hónapig szoptattam ;) nem ezen múlik

2019. márc. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem ezen múlik, mondták nekem is :)


Viszont az meglep, hogy ennyi embernek semmi sem volt, eddig is furán éreztem magam, hogy belőlem csöpög valami, de ezek után főleg...


Amúgy a mosható ötletet köszönöm, utána nézek.

2019. márc. 5. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!