Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiírnak táppénzre?

Kiírnak táppénzre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 hetes terhes vagyok. Kisgyermekgondozó, nevelő vagyok egy bölcsődben. Az elején elég jól bírtam a munkám, szeretem is csinálni, de sajnos az utóbbi időben egyre nehezebben mennek a dolgok, és a társgondozónőm sincs nagy segítégemre. Hamar elfáradok, eléggé stresszes vagyok és ideges e miatt.

Háziorvosom kiírna táppénzre, vagy mindenképpen veszélyeztetett terhesen jöhetek csak el ? ( hálistennek erre nincsen szükség, hogy veszélyeztetett terhességre legyek kiírva, minden rendben van, csak Én nem bírom elvégezni a munkám. Szóltam a főnökömnek is, hogy nem segíti a kolléganőm a munkám, sőt előfordul hogy hátráltat.. de sajnos 2-3 napig hatásos, ha szól a fönököm Neki, utána kezdődik előről.. )

Köszönöm a válaszokat!



2019. márc. 10. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Simán kiír, ha elmondod, hogy kisgyermekek között dolgozol
2019. márc. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Probléma a terhességgel? nincs.

Akkor ez nem keresőképtelenség és táppépnz, hanem üzemorvos és felmentés.

2019. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze,de a nőgyógyásznak szólj,ő ír egy javaslatot,amit elviszel a háziorvosodnak és ő fog majd ez alapján kiírni táppénzre.
2019. márc. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Kiírnak, igen. Nekem is hasonló problémám volt a munkahelyemen a kolléganőmmel, de nekem mellé még hányingerem is van, néha hányok még illetve nagyon alacsony a vérnyomásom. Tudtam volna kezelni ezeket, de miután minden munkát rámtolt a kolléganő (konkrétan enni meg pisilni sem tudtam miatta elmenni...), így a 23. héten föladtam, nem bírom. Azóta itthon vagyok. Nőgyógyász írt igazolást és a háziorvos kiírt táppénzre.
2019. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Engem a Nőgyógyász mikor először voltam nála kimaradt mensi után másfél héttwl akkor voltam 5hetes. Engem egyből TP-re irt. Nem arrol van szó hogy egészséges vagy van e baja a terhességnek... És én örülök is neki hogy nem kell dolgoznom.. Legalább nyugodt vagyok!
2019. márc. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A #2 miért lett lepontozva? Pont, hogy ez lenne a helyes eljárás, és jobban is jár anyagilag, mert nem a 60%-os táppénzt kapja, hanem az alapbér jár ilyen esetben.

Attól, hogy ezt sokan nem tudják, még így van és így kellene eljárni. Kérdező esetében teljesen jogos is, mivel értelemszerűen nem tudnak más munkakört ajánlani egy bölcsődében.

2019. márc. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!