Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres terhességek szüléstörten...

Ikres terhességek szüléstörtenetek érdekelnének, elmeselnétek a tiétek milyen volt a terhesség maga es a szules, szules utan hogy fejlődtek stb?

Figyelt kérdés
2019. márc. 12. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát könyvet írhatnék :D


Pár mondatban: Egy hónappal korábban, mint ahogy terveztük, spontán fogantak az ikrek. 12 hetes korukban derült ki, hogy ketten vannak, addig nem tudtuk, hogy gemini.

A 23. hétig rendben volt minden, addig dolgoztam is velük.

Utána romlott a helyzet, és minden nagyon nehéz lett.

Fejlődési rendellenességet is diagnosztizáltak, de úgy, hogy mindig a határon voltak az értékek. Nem lehetett tudni, hogy 1. végülis minden rendben lesz, 2. betegek lesznek, vagy 3. meg is halnak.

A terhesség további része maga volt az aggódás,a rémálom.

35 hetesen császároztak meg pre-eklampsia miatt. Abba majdnem mindhárman belehaltunk.

Utána egyik baba 3 hétig, másik 4 hétig volt koraszülött osztályon.

Sokszor voltunk orvosoknál, fejlesztéseken, meg mindenhol.

Egy éves korukban mondták ki, hogy egészségben meglesznek.

Mára 8 éves, okos, makkegészséges iskolások.

Öccsük már egyedül érkezett, vele minden rendben volt mindig.

2019. márc. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első UH-n kiderült, hogy ketten vannak. A hányingeren kívül semmi gondom nem volt, könnyebb volt az egész terhesség, mint a nagyobbal, pedig ő egyedül volt. Végig 2 hetente kellett UH-ra járnom, aztán a 34. héten be kellett feküdnöm kórházba, végül betöltött 36. héten születtek császárral. 1 nap inkubátor és a 4. napon haza is hozhattuk őket.

Szerintem nekem könnyű terhességem volt, végig jártam kismama tornára is. GDM-es lettem, így összesen 3 kg-ot szedtem fel. Most 7 hónaposak, egypetéjű lányok, mindent jól csinálnak, úgy fejlődnek, ahogy kell, annyi a gondjuk, hogy a kényszertartás miatt tornáztatnunk kell őket.

2019. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!