Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz ügyben kérnék segítség...

Táppénz ügyben kérnék segítséget! Hasonló problémák valakinél? Bruttó 50 ezer ft után havonta mennyi táppénz jár? (6 órában dolgoztam) Összegre lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés

Jan.13-óta vagyok táppénzen. Jelenleg 21hetes vagyok. eddig nem érkezett pénz a számlámra, mert a könyvelőnk nem adta be az Oep-nek a papírjaimat. Mostmár személyesen viszem be a táppénzes papíromat is, így a biztos.

Szóval a problémám az, h ma amikor bevittem a papírt, megkérdeztem, h mikor fognak már utalni. Erre mondja a nőci, h ápr.23-ával ők kiutalták...de nem kártyára, hanem postás hozza a napokban. Ez valóban így volt, hisz mikor hazajöttem itt volt a postaládában az értesítő. De a lóvé még a postásnál van, hisz nem voltam itthon, elvitte. Holnap tudom fölvenni. Viszont nem tudom mennyit kaphattam, mert a nőci azt mondta h 41 ezret kapok. De nem értem...jan 13-tól április közepéig csak 41 ezret kapnék????Vagy ő csak a havi utalást mondta? Viszont akkor meg sok a 41/hó. Sík ideg vagyok...


2009. ápr. 28. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
A táppénzt nem az idei hanem a tavalyi év átlag keresetéből számolják. Ha nincs két éves folyamatos munkaviszonyod akkor csak 60 % jár a 70 % helyett. A táppénz első 15 napja betegszabadság, azt a munkáltató fizeti. Az összeg sajnos így akár reális lehet.
2009. ápr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Már 2 éve vagyok ezzel a pici összeggel bejelentve. (tulajdonképpen van egy kislányom, nagrészben vele vagyok otthon, viszont van egy boltunk, és oda járok be-be segíteni, és én intézem a beszerzést...mivel saját cég, így elég ha kevéssel vagyok bejelentve. Haszon úgyis a miénk.)

Szal akkor reális lenne h 2 és fél hónapra csak 41 eret kapok? Király....

2009. ápr. 28. 11:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Így jár az, aki nem rendesen jelenti be magát.

A 41ezer abszolút reális jan. 28-tól. Hiszen jan 13-jan 28 között (a 15 napos betegszabi miatt) a munkáltatódnak kellett volna a béred 80%-át fizetnie.

2009. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Teljesen rendesen vagyok bejelentve, csak nem tudok 8 órát ücsörögni a könyvesboltunkban. Hisz a kislányommal is foglalkozni kell. Ezért van két alkalmazottunk akik váltott műszakban dolgoznak. Ráadásul az én szorgalmazásomra a férjem szintén kisgyermekes anyukákat foglalkoztat, és így mind a 3-an össze tudjuk egyeztetni h i mikor van benn. Teljesen legális minden. És nem fair h rágalmazol. Mi az h így jár aki nincs rendesen bejelentve???? Nézz után h 6 órában a kereskedelemben nem fizetnek többet havi bruttó 50 ezernél. Nos én is és a csajok is ennek megfelelően vagyunk benn. Persze én kevesebbet, mert sokat járok Pestre könyvekért a nagykerhez. De ettől még ugyanúgy be vagyok jelentve.

Remélem letisztult.....de kösz h reagáltál...lehet nem kellett volna.

2009. ápr. 28. 11:56
 5/9 A kérdező kommentje:
Akárhogy számolom 2 havi (febr és márc) táppénz nem jön ki 41 ezer forintra. Havi legalább 25 ezret kellene utalni...50 ezenek a 60 százaléka az 30 ezer ft. És nem is 70%-kal számoltam...nem is tudom miért....Tehát legalább 30 eret kelle /hó kapnom. Ez a 41 ezer nem jön ki.....
2009. ápr. 28. 12:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy a táppénz is jövedelemnek számít, tehát valamennyit adózni kell belőle, járulékot is vonnak.

Lehet így jön ki ez a kevés összeg.

2009. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


SAjnos nagyon reális... én is tapasztalom. Nekem bruttó 70 ezerből számolják, és annak a 60%-át kapom, és gondolom, még vonnak is le belőle járulékokat, mert 1 hónapra így kb 25 ezerre jön ki. (mivel a 70.000-nek a 60%-a amúgy 42.000 lenne).

Én pont múlt héten írtam panaszlevelet az OEP-nek, egyrészt, mert nem értem, miért számolják idén a két évvel ezelőtti bérem alapján a táppénzt, másrészt miért ülnek a pénzemen hónapokig (márciusban utaltak először...), harmadrészt meg szeretném én is tételesen látni, mi alapják jönnek ki ezek a nevetségesen kicsi összegek. Én egy napig sírtam, mikor megtudtam, hogy két hónapra kaptam 50 ezret úgy, hogy tavaly bruttó 131 ezer volt a fizum. Most kíváncsian várom a választ... de ugyebár 30 nap az ügyintézés minimum... most már a szülési szabit veszem majd ki, de már előpre rettegek, hogy ott is lesz valami kavarás...

Üdv: 36 hetes km

2009. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha 2008.évben is havi 50 ezerrel voltál bejelentve, az éves szinten 50.000*12= 600.000,- Ft/ 366 naptári nappal 1.639,34 Ft a 100%-os táppénz alapod, aminek a 70 %-a, mert gondolom van 2 éves folyamatos munkaviszonyod, akkor 1.147,55 Ft/nap, ami egy 30 napos hónapban 34.430,- Ft. Ha kérted az adójóváirást, akkor nem vonnak adót, ha nem akkor -18 %.

Remélem így érthető.

2009. ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na igen...az adózást nem vettem figyelembe...hogy kerülhette el a figyelmemet...

Köszi lányok. Sokat segítettetek!

2009. ápr. 28. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!