Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális a napok óta tartó...

Normális a napok óta tartó jobb oldali alhasi szurkálás 7 hetesen?

Figyelt kérdés
Napok óta szúrkál az alhasam jobb oldalon. Felállásnal, köhögésnél, tüsszentésnél de akkor is előfordul ha csak ülök egy helyben, hogy 1-2 percenként beleszúr egyet-egyet. Néha a bal oldalba is de inkább a jobba. Valamint akkor is érzem ha nagy wc-n vagyok és erősebben nyomok. Bocsi, hogy ilyen konkrét vagyok csak kicsit megijedtem. Ez normális? Hétfőn voltam UH-n akkor minden rendben volt, 6mm volt a baba. Majd csak április 3-án megyek a következő UH-ra. Az még több mint két hét. Kicsit meg vagyok ijedve. Valakinek hasonló tapasztalata? Szerintetek felhívjam holnap a dokit?

2019. márc. 17. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szedj ilyenkor magnerotot 3x2 is mehet. Normális amíg nem jár vérzéssel és nagyon erős fájdalommal. Ilyenkor nő a méhed, feszülnek az izmok.
2019. márc. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Normalis. En Magnosolvot szedek, ugyanilyet erzek mar a pozitiv teszt ota, csak nekem bal oldalon erzekenyebb, de en is felvaltva is erzem. Nyulnak a mehtarto szalagok, teljesen normalis. Az elso gyerekemmel emiatt 5, 6, es 7 hetesenis voltam orvosnal, minden rendbenvolt :) Most csak 10 hetesen megyek majd eliszor, most 6 hetes vagyok, neha nehez, hogy nincs egy monitor, amin. keresztul bekukucskalhatok, de rajottem, hogy igyis vanegy csomo vizsgalat, amin izgul az ember, en nem akarom ezt a varandossagot ugy tolteni, mint az elozot, ki szeretnem jobban elvezni. Nekem olyankor is be tud gorcsolni, ha hosszabb ideig gornyedve ulok/magzatoozban fekszem felhuzott labakkal, es hirtelen felallok/felulok, igy igyekszem kinel kevesebbet gornyedni, a magnezium mellett ez is segit, meg neha a legzogyakorlat, vagy ha odateszem atenyerem, a meleg hatasara hamarabb ellazul.
2019. márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ahogy az első két válaszoló is írta. Még annyi, hogy a kialakult sárgatest még jó pár hétig nő a petefészekben, több centiméteresre, ami szintén keltheti ezt az érzetet. Majd a 12. hét után csökken a mérete, amikor már a méhlepény veszi át a progeszteron termelést. Addig ez biz szúrkál, fáj, feszít.
2019. márc. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Azt elfelejtettem leírni, hogy szedek magnéziumot, a bérest. Napi egyet de amióta szúrkál van, hogy napi kettőt. Tegnap este feküdtem az ágyban tüsszentettem és nagyon durván beleszúrt mindkét oldalba, utána még másodpercekig éreztem aztán elmúlt. Akkor biztos normális ha nálatok is így volt csak kicsit ijesztő :)
2019. márc. 18. 06:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, igen! Most vagyok 12 hetes, nekem 6tól egészen a 10. hétig szurkált.

Minden teljesen rendben volt/van.

Ahogy már írták, a sárgatest ami a progeszteront termeli gyakran cisztává alakul.

Nálam is így volt.

De kb 2 hete semmi ilyesmi nincs.

Vagyis ma kiderül, 3 hét után ma van időpontom du.

Minden jót, ne izgulj.

2019. márc. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Erről a ciszta dologról még nem hallottam. Ez magától elmúlik? Utrogestant kaptam egyébként. 3x1-et hüvelytabletta formájában. Ez segítheti a ciszta kialakulását?
2019. márc. 18. 07:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugye ezeket az ember progeszteron hiány miatt kapja, ami a kicsit táplálja addig míg ki nem fejlődik a méhlepény. Ne gondolj erre hogy cisztád lenne!

Ez inkább a méhed változása miatt van, feszülnek az izmok/szalagok. Magnézium, pihenés!!! :) Nekem ez vált be..


Boldog babavárást!

2019. márc. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!