Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt cukor a...

Terhesség alatt cukor a vizeletben?

Figyelt kérdés

A terhesség előtt pont felső határon volt az éhgyomri vércukrom.

Aztán kicsit a terhesség elején emelkedett.

Most vagyok 13 hetes, és ma cukrot talált a védőnő a vizeletemben.

Elküldött a háziorvoshoz, aki azt mondta holnap reggel éhgyomorra néz vércukrot, ha 6 és 7 között van akkor tovább küld vérvételre. És előrébb hozzák a cukorterhelést.

Volt valakinek már ilyen?

Mi lett belőle?

A védőnő említett 150 grammos szénhidrát diétát, ezt lehet tartani? Miket lehet ilyenkor enni? Tudom az orvostól kell kérdezni nem itt, holnap megyek is de addig szeretnék érdeklődni. Köszönöm



2019. márc. 20. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Cukor a vizeletben 10 feletti vércukorszintnél van, ilyenkor a vese távolítja el a cukrot.


Cukorterhelést csak akkor csinálnak ha az éhomi 7 alatt van, hiszen 7 felett egyrészt egyértelmű a cukorbetegség, másrészt az x gramm szőlőcukorral adnának a vércukorszintnek, szerintem 20 alatt nem állna meg.


150 gramm=5 darab zsemle. Nem tudom milyen az étrended, zöldségekben -kivéve krumpli, répa, kukorica, rizs,bab, borsó (más nem jut eszembe hirtelen)-jelentéktelen mennyiségű, zsírokban, húsban meg semennyi szénhidrát nincs. Ha eszel egy zsemlét-vajjal, szalámival, paradicsommal, uborkával; vagy rántottával; vagy körözöttel; vagy sok virslivel-szerintem elégnek kell lennie egy étkezésre. Nekem legalábbis elég.


Ebédre inkább főzeléket, de 1 dl rizs, krumpli cca 20 gramm szénhidrát-2dl mehet ebédre, sok salátával, hússal szerintem az is laktató.


Gyümölcs, tej ne. Főként délelőtt ne.


Ha édesszájú vagy javaslom a stevia+eritrit keverékét, negyedannyi kell belőle mint a cukorból, egészséges és szerintem ugyanolyan mint a cukor.

2019. márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem tudom most mi van, mert tegnap volt a vizeletemben cukor délután, ma reggel éhgyomorra meg 4, 8 volt a vércukrom.

Nem volt bent az orvos csak az asszisztens, aki azt mondta vissza hív ha megérkezik az orvos hogy ilyenkor mi legyen.

2019. márc. 21. 07:56
 3/4 anonim ***** válasza:

A terhelés egyértelműbb lesz, mert a terheléses eredmény romlik el előbb.

A cukor mindenképp azt jelenti hogy felment a vércukrod valamikor, valamiért és pont elkaptatok egy pillanatot. De azóta megtörténhetett hogy helyreállt a szervezeted működése és már több inzulint termel. Ilyesmikre orvos barátnőm azt szokta mondani, mivel 13 hetesen nemigen neznek vizeletvércukrot, reprezentatív mintában tuti nem, lehet minden kismamának lenne cukor a vizeletében, mert a terhességi diabétesz a terhességgel összefüggő immunrendszeri változások miatt alakul ki. Az immunrendszer leáll hogy ne lökje ki az idegentestet-a magzatot. Lehet ez pont ebben az időpontban zajlik.


Az étkezésre figyelj, úgy kb 10 óráig délelőtt-ne igyál cukros teát, ne egyél cukros péksütit, ne fogyassz tejet, gyümölcsöt, narancslét, mert akkor a legkevésbé hatékony az inzulintermelés, délben a leghatékonyabb.


Ne egyél üres szénhidrátot, mindenhez fehérjét, zsírt, emészthetetlen szénhidrátot-rostot. Egy zsemle-amire teszel zsiradékot, szalámit, sajtot, paradicsomot-tökéletes. Krumpli is ha eszel mellé káposztasalátát, uborkát, húst, teszel rá vajat, zsírt, -nyugodtan mehet.

2019. márc. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos választ!

Jövőhéten megyek újra ujjbegy szúrásra reggeli után 2 órával aztán meglátjuk előrébb hozzák e a terhelésest. Addig próbálok odafigyelni mit és mennyit eszem.

2019. márc. 21. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!