Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt terhessegi toxemia...

Akinek volt terhessegi toxemiaja, hanyadik heten alakul ki, kezdodott?

Figyelt kérdés

Es egyaltalan milyen lefolyasu volt? Mindenre kivancsi vagyok.

Engem toxemia gyanuval korhazba fektettek, de meg csak 25.hetesek vagyunk es nagyon felek, h koran van meg ehhez es mi lesz a babaval ha ki kell venni tul koran a pocakombol:(



2019. márc. 23. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szobatarsam toxemias volt. Azt nem tudom hanyadik heten fektették be, de mar kb ott lakott. Gyogyszeresen kezelték, szepen kivartak a 40.hetet majd inditottak neki es termeszetes uton hozta vilagra a kisfiat.
2019. márc. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én toxemia gyanu miatt kaptam verhigitot a 36.héten vettem észre egy csomót a lábamban. Akkor kezdtem a verhigitot szúrni, 41.hét után indítottak és természetes úton sikerült nekem is. Örülj, hogy időben észrevették és kezelik. Nem lesz baj!
2019. márc. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj en amugyis szurok verhigitot a terhesseg eleje ota es meg ennek ellenere is ugy nez ki megnyertem a toxemiat:(
2019. márc. 23. 12:26
 4/6 A kérdező kommentje:

Hat en ezt nem ertem!! Segitsetek mar legyszi!

Behozattam az otthoni vernyomasmeronket, es amikor delutan megmerte megint csak magasnak a nover a vernyomasomat, egybol utana megmertem a sajatommal is es az meg jo erteket mutatott!🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Azt mondtak h akkoris az o gepuket veszik alapul, mert az a korhazi, de az enyemnek ugyanaz a markaja raadasul nem egy 100 eves darab hanem vadi uj.

Szerintem megnyuhodhatok, a sajatomnal hiszek.

Ti mit gondoltok?

2019. márc. 23. 17:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia , én 19hetesen magas vérnyomással kerültem be a kórházban , ahol csináltak pisi tesztet , a dokim közölte , baj van fehérje van a vizeletembe , toxemia ! De mást nem mondott...

ott feküdtem a kórházban , szét vetett az ideg , napokig sírtam , nem tudtam most mi lesz velünk , dokim elment szabira a többi orvos semmit se mondott ott feküdtem napokig igy , a gyógyszerektol a vérnyomásom helyreállt , kérdeztem vizelet ismétlés lesz vagy mire számítsak ? Mondtak felesleges ilyen sűrűn , pihenjek... másfél hetig bent voltam , majd haza engedtek hogy semmi bajom ...

felírták a clexant es az aspirin protectetet , illetve 3*1 dopegytet, hat nem voltam túl nyugodt , mivel konkrét tájékoztatást nem kaptam .

Irány Pest Istenhegyi toxemira specializálódott orvos ..... annyit bírtam kiszedni belőle hogy hat ennek bármilyen lefolyása lehet, ha felmegy a vérnyomásom es nem viszi le a gyógyszer .. jött volna a legrosszabb ( 23hetes voltam ekkor ) .

Jo de mit tudok en csinálni hogy ne legyen kora babám ?

Semmit jött a válasz , szedjem a gyógyszert , meg tegyem amit a dokim mondott .


Aztan teltek a hetek , a védőnő nézte a vizeletem mikor mentem de nem kelett sűrűbben járnom hozza , a dokim uhn nézte a vesém de nem jött szoba a toxemia , írtam a vérnyomás naplót , hálisten az rendben volt.

27hetesen befektetett egy hétre kaptam infuziot , kicsit rám néztek , de igazából nem történt semmi . Akkor a vizeletem rendben volt.

34hetesen ismét befektetett , akkor ugy volt hogy már vegig bent is leszek , ekkor bent egyszer feljebb ment a vérnyomásom , emeltek 3*2re a dopegytből az beállt szépen majd haza jöhettem , vizeletem ekkor is rendben volt gondolom mivel nem mondott senki semmit ...

most 38hetes vagyok , a dokim multheten mondta hogy program csaszar lesz , őszintén nem bánom felek a vérnyomásom miatt baj lenne plusz a pulzusom se épp alacsony .

Hát most itt tartunk . Valószínű nagy baj már nem lehet , de énis vegig idegeskedtem emiatt a terhességem .

Valamiert ez a toxemiat amennyire elterjedt es ijesztő , annyira nem tudnak az orvosok mit kezdeni vele sajnos , ezt főleg a pesti látogatásom során tapasztaltam .

A kórházban meg szokásuk nem mondani semmi konkrétat .

Szóval nem kell egyből a legrosszabbra gondolni , simán vegig lehet vinni igy egy terhességet !

2019. márc. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok , nekem ugy volt bent hogy sajatommal mérhettem bent a szobában es csak be kelett diktálnom de en ezt letargyaltam a dokimmal mert mondtam hogy ha a nővérek mérik rá stresszelek , szerintem ezt egy orvossal beszéld meg , van fogadott dokid?
2019. márc. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!