Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, akinek 25....

Van itt olyan, akinek 25. -26. heten szuletett a babaja?

Figyelt kérdés
Mi lett vele, van olyan aki tulelte ez egeszseges lett? Minden erdekel a negativ tapasztalatok is

2019. márc. 26. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem saját élmény


24. Héten született ismerősnek

Az anatómiás súlyvesztés után 850g volt a baba.

Nincs annyira lemaradva, mint amennyire koraszültött ( még nincs 1 éves így a későbbi tanulás nehézségről.. Stb még

nem tudni)



Egy exem is 25. Hétre született.

Teljesen egészséges. Szemüveg kellett neki már baba korában, de mai napig nem szódásszifon vastag...

Kiemelkedő tanulmányi eredménnyel.

Kutató fejlesztőként dolgozik


Hálostennek csak pozitív példám van

💗

2019. márc. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Többet is ismerek. A legkisebb 430g-mal született a 23. héten. Vetélésként kezelték, de a baba életjelenségeket mutatott a születése után, ezért elkezdtek tenni azért, hogy esélyt kaphasson. Agyvérzése lett, és több szervi problémája, de mára ugyanolyan 8 éves gyermek, mint bármelyik másik.

Ikrekről tudok, akik a 25. héten születtek meg, de sajnos mindketten csak pár napig éltek.

Nem olyan rég a kórházban, a szobatársamnak kellett kivenni a babáját a 26. héten, mert súlyos toxémia lépett fel náluk. 610g-mal született meg a babája. Légzőszervi problémája van, de nem vészes. Máskülönben egészséges.

2019. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Koraszülőként sok ilyem gyerkőcöt ismerek. A skála széles. Van rengeteg makkegészséges gyerkőc. Van, akinek kisebb-nagyobb problémája hátramaradt. Van, aki halmozottan fogyatékos és van, aki sajnos elvesztette a csatát.

Facebookon van egy Koraszülött babák anyukái, apukai csoport, ott rengeteg információ van. Ha érintett vagy, lépj be nyugodtan. Nagyon segítőkész csapat.

2019. márc. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Szia. Én nem szültem még, de 28 hétre születtem. A szemem megsínylette a dolgot, az egyikkel egyáltalán nem, a másikkal nagyon keveset látok, az inkubátorban lévő oxigén nyomás tönkretette a látóidegeimet és a retinámat. Ettől függetlenül egészséges vagyok, teljes értékű életet élek, van két diplomám, állásom, és hamarosan férjem is lesz. :)
2019. márc. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudok egy ikerterhessegrol ahol megcsaszaroztak az ismerosom a 26 heten mert az egyik baba nem fejlodott rendesen es azt mondtak ha nem akarja azt a babat elvesziteni akkor ki kell venni oket. Megkockaztatta hogy mindkettot elvesziti, de jo vege lett. A babak 3 honapot voltak korhazban, de egeszsegesek mindketten es szepen fejlodnek.

En 35 evvel ezelott szulettem 29 hetre, semmi bajom nincs, egeszseges vagyok hala Istennek.

2019. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

4, olvass utána, nem az oxigénnyomás a gond.

A retina működéséhez rengeteg oxigén kell, ezért amíg kap a baba, a retina köszöni, jól működik.

Amikor már nem kell oxigén a kicsinek, a retina ezt hiányként éli meg, és arra törekszik a szervezet, hogy ezen javítson. Ezt pedig a vérellátás fokozásával tudja elérni, ezért rohamtempóban ereket növeszt. Azonban ezek a gyorsan növő erek vékonyak, szakadékonyak, a szakadásuk vérzéssel jár, ami leválasztja a retinát, stb...

2019. márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 köszönöm a pontosítást. Gyerekkoromban beszéltek ilyenekről a fejem fölött nyilván nem figyeltem annyira oda, felnőttként meg már csak a következményeiről van szó mindig, a kiváltó ok nem kerül szóba.
2019. márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A húgom 27 hétre szuletett lepenylevalas miatt 14evvel ezelőtt. Neki semmi nrm maradt vissza, teljesen egészséges, mondhatni dagi is. 9evesen kezdett menstrualni. Szóval nincs lemaradva... Sőt!
2019. márc. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szintén koraszülőként én is azt mondom széles a skála és mindig annak jobbak esélyei akinél számítani lehet a koraszülésre, mert így pl van idő a szteroid profilaxisra. Nem úgy mint ha csak úgy a semmiből megindulna a szülés.


Egy ismerősöm 27 hétre szült, de teljesen váratlanul semmire nem volt idő. Ennek 7 hónapja, a kisfiú azóta is PIC-en van, és számtalan műtéten esett már át. Egy volt szobatarsam szintén 27 hétre szült kb 800 grammal, de volt idő a tüdőérlelőre. A babának gyakorlatilag pár nap CPAP kellet, meg infúzió. Utána már csak azt várták hogy hízzon.

2019. márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!