Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 120 perces terhelesnel 11,8-as...

120 perces terhelesnel 11,8-as ertek?

Figyelt kérdés

5 perces internetes rakereses utan gyanitom ez nagyon rossz erteknek szamit...

Bejelentkezem dietetikara, addig tudna irni olyan tapasztalatokat, akinek volt hasonloan rossz ertek?

Nem ertem hogy lett ilyen rossz, 170 cm vagyok 58 kg-val kezdtem a terhesseget eddig 7 kg jott fel azt mondtak ez normalis. 25 hetes vagyok

Aggodom egy kicsit:(



2019. ápr. 2. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Súlytól nem függ..

Én 160 cm 84-el lettem terhes, 83-al mentem szülni, 7.9 lett az értékem.

Diétát tartottam.

Ekkora értékkel tuti befektetnek pár napra. De ha tartod utána a diétát biztos rendben lesz, ha nem meg írnak inzulint.

Minden jót.

2019. ápr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Ez elég rossz eredmény.
2019. ápr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mikor szültem előtte pár napra befktettek, a szobatársamnak voltak 12 körüli értékei, nagyon sokáig bent kellett feküdnie, és nagyon alacsony ch diétát kapott szegény, azt hiszem 150 grammosat.

Nekem 180 grammosat kellett tartani, az se volt egyszerű

1-es vagyok megint

2019. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ez nagyon magas. Van fogadott orvosod? Neki is mutasd meg az eredményt. Diétát biztos, hogy csinálnod kell, lehet hogy inzulinra is szükséged lesz, (Van akit befektetnek kórházba egy időre) de ezt orvos fogja neked megmondani.

A terhességi cukornak semmi köze ahhoz, hogy milyen magas vagy és hány kiló, ez csak a rizikót növelheti. Ez hajlam kérdése, a hormonok miatt rossz az inzulin válaszod a cukorra. Ez elvileg terhesség után elmúlik, de fontos, hogy tartsd majd be az orvos utasításait, mert ez veszélyes lehet a gyerekre.

2019. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Majd írd meg kérdező, mi a helyzet!
2019. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gdm-es voltam, most szülés után vagyok 4 hónappal, és helyreállt a cukrom. Diabetológus CH diétát ir elő, amit komolyan kell venni. Hasznos járni pár alkalommal dietetikushoz is, ő tanácsot ad mit egyél és mit ne, hogy lehet összeállitani egy jó étrendet ahhoz hogy ne halj éhen a diétától. Ha a diéta beválik, lehet hogy nem kell inzulin. De jó ha tudod hogy a terhesség folyamán egyre rosszabbak szoktak lenni az értékek, igy előfordulhat hogy kell inzulin. Nincs ezzel gond, én is használtam, kibirható, sőt megnyugtató mert pikkpakk helyre teszi a magas cukrot, és nem kell meggebedni a diétában. Szülés után már nem kell a diéta, az inzulin is elhagyható, de fontos az önkontroll. Diabetológus fel tud irni vércukormérőt, sőt lehet hogy adnak is majd ingyen. Nekem pl adtak, csak a tesztcsikot kellett vennem bele. Kismamáknak jár receptre 9 dobozzal. Otthon a diéta alatt is jó ha méred a cukrodat étkezések után, igy gyorsabban be tudod állitani a diétáat, illetve hamarabb rájössz melyik alapanyagra hogy reagálsz. Kitartást!
2019. ápr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Súlytól tényleg nem függ, én 48 kilósan lettem gdm-es... Az én első 120-as terhelésemen nekem is hasonló, 10 körüli érték lett (pedig előtte már tartottam az IR diétát, csak kiderült, hogy alul ettem magam fehérjéből, ezért nem működött...). Azóta többször átbeszéltük, variáltuk a diétámat, volt még egy terhelésem, ott már csak 7,7 körüli lett, ami még mindig rossz, tehát a diétát tartanom kell végig, de legalább javítható volt az a horror 10-es érték...
2019. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hat itt tartottak a korhazban, egy dietetikus elmondta hogyan kene dietazni. Nyilvan holnaptol tartani fogom. Minden etkezes elott es utan merni fogjak a vercukromat, ha nem javul akkor kapok inzulint is, de remelem erre nem lesz szukseg. Hat nagyon sajnalom, mert rengeteg olyan dolog van ami eddig alap volt az etkezesemben es egeszseges de itt most nem fog mukodni... de hat mindent a babaert. Remelem ha megszultem elmulik🙏🏻

Ha van barkinek barmilyen tippje az etkezest illetoen, szivesen fogadom

2019. ápr. 2. 15:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Adnak egy táblázatot, benne lesz sokmindennek 100 grammra vonatkozó ch tartalma. Jó ha beszerzel egy digitális mérleget, az elején mindent le fogsz mérni, később már szemre is menni fog miből mennyi kb 100 gramm. Nekem naponta 6x kellett ennem.

Jókenyeret vettem, szeletelt, hátulján rajta van egy szelet ch tartalma.

Húsoknak nincs ch tartalmuk, ha nagyon éhes lennél, virslit ehetsz, nálam ez joker volt. Ugyan ez a tojás, sajt, túró, halak. Ezeket sem kell számolni. Tésztából a barna szinűeket vedd meg, rizsből is, bugurt is ehetsz. Lényeg minél kevesebb legyen az adott ételben a fehér liszt és a cukor. Rozsliszt a legjobb.

Korpovit keksz szintén a barátod lesz. Ha ügyesen csinálod sosem leszel éhes, mégis fogyni fogsz :)

2019. ápr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!