Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 120 perces glükóz: 8,1 terhelé...

120 perces glükóz: 8,1 terheléses vércukor vizsgálon. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Éhgyomri: 3,9

15 perc után elájultam akkor 10 volt. 120 perc után 8,1.

26 hetes kismama vagyok.


2019. ápr. 1. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Valószínű terhességi diabétesz.

Dietazni kell és lehet kapsz inzulint is. Le leszek pontozva, mert "ijesztgetlek" , de tapasztalatból beszélek/írok. Nekem mérni kell a cukrom evés előtt és után 1,5 órával, de nekem elég a diéta mert nekem előtte is ir-em volt (inzulinrezisztencia). Ha van kérdésed írj nyugodtan.

2019. ápr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Diéta, rendszeres mérés, és talán még inzulin is.

De ez nem a világ vége ne aggódj. Szülés után elmúlik. De érdemes betartani amiket az orvos mond a babád érdekében.

2019. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is ez volt a 120 perces eredményem, 160 gr-os Ch diétán vagyok a 24. héttől (33 hetes vagyok most). 2szer volt 6 pontos vércukor panelem, szerencsére mind2szer jók lettek az eredmények, így nem kell inzulin. Itthon is mérek, bár tőlem nem kérték, de ez a biztos. Van a face-en terhességi cukorbetegség csoport, lépj be, sokat segítenek.
2019. ápr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, másnap reggel is megmértem 4,3lett.Soha nem volt baj a cukrommal, ha a további mérések jók akkor mitől ment fel ennyire?
2019. ápr. 1. 17:25
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ok, de a 4,3-at mi után mérted? Éhgyomorra? Ha evés, ivás után, akkor mit ettél ittál? És mennyivel utána mérted?

Minden étel/ital máshogy dobja meg a vércukrot, ugye ezt azért tudod? Az hogy melyik milyen gyorsan dobja meg, a GI (glikémiás index) mutatja, minél alacsonyabb, annál kevésbé tolja fel. A legmagasabb glikémiás indexe a szőlőcukornak van (100) minden mást ehhez viszonyítanak.

2019. ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4,5-6,3 a normál tartomány, viszont 6 körüli érték pl. 5,9 már magas éhgyomorra.
2019. ápr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Reggel 1 fél kávét ittam , kb 1 óra mulva mértem 4,3at
2019. ápr. 1. 17:44
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha 4,3 az éhgyomri értéked, akkor az jó, de ha 75 g cukros lötyi elfogyasztása után két órával nem ment 7,8 alá a cukrod, akkor terhességi diabéteszes vagy. A cukortól ment fel, ahogy felmegy valószínűleg étkezések után is, ha gyors felszívódású CH-kat eszel.


A terhességi diabétesz diagnózisát elsősroban nem az éhgyomri értékek alapján állapítják meg, hanem a terhelés 120. percében mért eredmény alapján. Nem ugyanazok a szabályok és feltételek, valamint határértékek érvényesek a kismamákr,a mint a "sima" cukorbetegekre, mert ami egy felnőttnek még simán tolerálható, az a magzatnak már árthat, tehát sokkal szigorúbb határok között kell tartani egy kismama vércukrát.


Nekem az éhgyomri értékeim végig jók voltak mindkét GDM-es terhességemben. Az étkezés utániak viszont a 26. hét urán elszálltak, még a diéta sem volt elég.

2019. ápr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

A kávénak nincs CH tartalma, tehát ez nagyjából éhgyomri értéknek felel meg, hacsak nem öntötted fel jól tejjel.


A diétában 20-30 g lassú CH-t kell tartalmaznia a reggelinek, pl. egy vékony szelet barna kenyér, kis vaj és felvágott, hozzá nyers zöldségek. Utána 60 perccel nem lehet magasabb a vércukorérték 7-nél.

2019. ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszöm szépen nagyon hasznos infokat írtatok😊
2019. ápr. 1. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!