Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nyers tojás csak a szalmonel...

A nyers tojás csak a szalmonella miatt veszélyes? Vagy van más oka is?

Figyelt kérdés

Tegnap este bevágtam egy szelet tiramisut... Gondolom, volt benne nyers tojás, mert a tiramisuban szokott lenni. Cukrászdai. Már az utolsó falatot nyeltem le, amikor beugrott, hogy basszus, ezt nem kellett volna.

Amúgy full friss volt a süti. Csak a szalmonella miatt kell aggódni ilyenkor vagy más oka is van, hogy nem szabad nyers tojást enni?

Ugye, nem lesz ebből baj? :(


2019. ápr. 5. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%

1) Cukrászdaibam értelemszerűen nincs nyers tojás

2) A szalmonella nem pusztul el a hőkezeléssel

3) A Listeria miatt lenne veszélyes ( ez vetélést, halvaszülés okoz) ,DE mivel a cukrászdai sütiben nincs nyers tojás, ezért nem kell aggódnod.

2019. ápr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%
Előző vagyok , ja szalmonellával azért írtam a hőkezelést , hogy teljesen mindegy, ha főtt tojást is eszel , és szalmonellás akkor is megkapod, mert nem pusztul el a hőkezelésselEgyébként meg az nem veszélyes a babára.
2019. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
80%

1-es ne terjeszd a fakenewset. Szalmonella az egy baktérium, hőre elpusztul. Csak a mértéke fontos.

75C hőmérsékleten 10percig történő kezelés javasolt.

2019. ápr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Cukrászdában dolgoztam az elmúlt 6 évben, nálunk volt nyers tojás a tiramisuban
2019. ápr. 5. 13:28
 5/15 anonim ***** válasza:
Ennyire nem kell parázni...én is ettem,semmi baja a lányomnak...
2019. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Melyik cukrászdában raknak nyers tojást a tiramisuba? Normális helyeken, sőt szerintem sehol sem tesznek bele, mert túl nagy a veszélye a szalmonellának, terhesség alatt is ettem tiramisut, semmi bajod nem lesz tőle.
2019. ápr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
80%
6-os te álom világba élsz kb. mindenhol raknak bele.
2019. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is mindenhol tesznek bele :D kérdező, igen nem ajánlott a nyers tojás, de egy adagnyi, amit ettél kis tétel és kevés az esély, hogy bmi bajt okozzon.
2019. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor ha nem lesz hasmenésem a következő 1-2 napban, akkor megnyugodhatok? Vagy ha már eddig se lett akkor is?
2019. ápr. 5. 14:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Az édesanyám cca 20 eve dolgozott konyhán, fertőtlenítették a tojást. Ha jól emlékszem külön helységben, hipóval. De van fertőtlenített tojás és már 30 éve sem hasznalhattak mást a közétkeztetést nyujtók.

Ha van is benne nyers tojás az tuti csak fertőtlenített lehet.

2019. ápr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!