Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Biztosan jó döntést hoznék?...

Biztosan jó döntést hoznék? Lehet, hogy várandós vagyok és szeretném megtartani a babát. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma voltam első nőgyógyászati vizsgálaton, miután pozitívat mutatott a teszt és az orvosom szerint lehetséges, hogy korai terhességről van szó. Még nem látott petezsákot, de két hét múlva kell visszamennem kontrollra. 23 éves vagyok, egyetemen tanulok, a párom szintén, ő már jövőre diplomázik. Számba vettük a lehetőségeinket, ő hajlik nagyon a terhességmegszakítás felé, én viszont úgy érzem, az lenne a helyes, ha megtartanánk a babát. 4 éve vagyunk együtt, a kapcsolatunk fantasztikus, külön albérletben élünk már jó ideje. Mindketten dolgozunk iskola mellett. A vizsgálat után viszont nagyon el volt keseredve, mondta, hogy ez az én döntésem és hogy ha szeretném megtartani a babát, akkor megtartjuk és kész, de úgy érzem, nagyon radikális lépésen gondolkodik e téren. Azt mondta, elmegy főállásba dolgozni inkább, de így nem hajlandó befejezni a sulit, hanem otthagyná. Ezt viszont én nem szeretném, hiszen már alig van neki hátra valamennyi idő. Az én iskolámnál ez nem kérdés, hiszen tudom, hogy meg tudom oldani, érzem magam annyira talpraesettnek, hogy megoldjam a helyzetet egy kis poronty mellett is. Az ő szülei egyelőre nem tudják még, kicsit félek a reakciójuktól. Az én szüleim már tudják, édesanyám nem örül nagyon, úgy érzi nem a korral ban baj, hanem hogy nem megfelelő az élethelyzetünk még hozzá. Viszont tudom, hogy van olyan jó a kapcsolatunk, hogy nem fordulnának el tőlünk ilyen esetben. Volt már valaki ilyen helyzetben? Szeretném, ha megírnátok a tapasztalataitokat, ki hogy döntött végül és mik voltak a következmények, akár pozitív, akár negatív. Szerintem a párom megbékülne, ha már ott tartanánk, hogy nem lehet elvetetni, de nem tudom, hogy más hölgyek hogy dolgozták fel azt, hogy a párjuk rá akarta őket beszélni az abortuszra? Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!

2019. ápr. 9. 19:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%

Azért azon el kell gondolkoznotok, hogy míg ti elvetetnétek, más még a 20. lombik után is próbálkozik, s mindent megadna egy ilyen lehetőségért.

Néha ezt olyan igazságtalannak érzem az élettől.


Viszont!!!!! az tényleg fontos, hogy nélkülözés nélkül fel tudjátok nevelni a porontyot, s ha nem álltok rá készen, illetve nincs meg a megfelelő anyagi háttér, segítség, s csak vitát szülne köztetek, majd szétmentek, csonka családban nő fel a pici, az sem a legjobb megoldás. Persze ezek mind lehetőségek, egyszer sem biztos, hogy így is történik.

Itt mérlegelnetek kell. Kérdezzétek meg a párod szüleit is, kérjétek ki a véleményüket.

Azért szurkolok nektek, hogy megoldódjon minden, bárhogy is döntötök! :)

2019. ápr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom. Fontos és felelősségteljes döntés ez és valamilyen szinten nem értem miért van az, hogy mások nagyon szeretnének babát és nem sikerül összehozni mi pedig máris azon gondolkodunk, hogy vajon maradjon vagy még nem kell? Azért nem tudom mi lenne a szülei reakciója, mert az anyukája még fiatalabb és rosszabb helyzetben volt, mikor az első gyerekük született, ő terhesen ment érettségizni. Ráadásul a férje szülei megszakítottak minden kapcsolatot velük, csak most jutottak arra a szintre, hogy már kibékültek úgy ahogy. De ők is szeretetben felneveltek 3 gyereket is, igaz most nem a legjobb az anyagi helyzetük, de mindent megoldottak. Páromat most egy kicsit hagyom, ahogy látom már kezdi feldolgozni a helyzetet, most éppen azon aggódik, hogy biztonságosabb autót kell venni, meg hogy egyek már rendesen. Szóval kb. egy érzelmi hullámvasútra ültünk fel mindketten. :D
2019. ápr. 9. 19:32
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Kezdi elfogadni a szituációt, aranyos egyébként. :)

Viszont a párod szülei, pont azért fognak támogatni, mert ezen már átmentek,s tudják, hogy nekik is sokkal könnyebb lett volna anno, ha kapnak segítséget.

2019. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Szia, Kérdező.


Szerintem egy gyermek mindig két ember döntése kell, hogy legyen. Ha te úgy érzed, hogy az idő most jó, akkor őszintén beszéld meg a pároddal, hogy hogyan tervezed gyermek mellett a jövődet, ami persze az ő jövője is. Talán pont meg lesz a diploma is, mire a baba jön, onnan már könnyen találhat a párod is munkát. Annyit viszont ne veszíts szem elől, hogy nem szabad ráerőltetned a döntésed és kérdezd meg, neki mik a félelmei/tervei a babát illetően. Egy csapat vagytok, csapatban mindig könnyebb dolgozni a jövőn :)

2019. ápr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon drukkolok Nektek! Ha jó a kapcsolatotok, szeretitek egymást, akkor úgyis meg fogjátok oldani! Szerintem minden férfi bepánikol picit, mert hirtelen ráhárul a felelősség, hogy eltartsa a családot. De ez teljesen normális. Aztán meg úgy olvadoznak, hogy meg lehet őket zabálni. Na szóval drukkolok!!! :)
2019. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Sokat beszéltünk erről, mondtam neki, ha ezt így nem szeretné, nem fogom ráerőltetni, nyugodtan odébbállhat. De erről meg hallani sem szeretne. Azt mondta időt szeretne kérni, hogy megbarátkozzon a helyzettel, mert alapvetően nem a gondolattal van problémája, hogy közös gyermekünk lesz, hanem attól fél, hogy fiatalok vagyunk még a gyerekvállaláshoz. De most kicsit békénhagyom, had emésztgesse, gondolja át és mondta, hogy mindenképp folytatjuk ezt a beszélgetést és megoldjuk a helyzetet. Szóval kíváncsi leszek.
2019. ápr. 9. 20:33
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez jo. Persze hogy besokkolt. Manapsag a pasik nem igen terveznek gyereket 30 eves koruk alatt. Szoval drukkolok nektek 🙂
2019. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon helyes, hogy így érzel, hisz már ott van a kis élet benned! És az jó dolig, ha a párod is melléd áll. Viszont a sulit ne hagyja abba! Azt a kicsit már fejezze be és a szüleid is jó, hogy mellétek állnak!
2019. ápr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!


Annyit még így hozzáteszek, hogy mióta tudjuk, hogy mi a helyzet, már a kezem is megkérte pár napja, szóval affelől nem aggódom, hogy nem szeret vagy bármi ilyesmi. Viszont a legutóbbi vitánknál nemrég közölte, hogy persze mellettem áll meg minden, de hogy a jövőben már nem biztos hogy szeretne még egy gyereket majd. Itt inkább hagytam, mert az ilyen hirtelen felindulásból mondott dolgait egyszerűen már nem tudom komolyan venni... Szóval most türelmesen várok, hogy feldolgozza ezt az egész helyzetet. :D

2019. ápr. 9. 21:04
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

😃Végre nem egy tipikus gyakoris, "védekezés mellett" lettem terhes hülye pi..a, aki anya nyakán él és szr a kapcsolata!

Neked nem is kell itt kérdezed, mert ezt még fogjátok tudni beszélni, és oldani! De gondolom egy kis biztatásra vágysz!

2019. ápr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!