Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szükséges a 2. trimeszterben...

Szükséges a 2. trimeszterben kálcium tablettát szedni?

Figyelt kérdés

Elevit Complex 2-t szedek 17 hetes vagyok. Ebben nincs kálcium, csak D-vitamin (ami ha jól tudom segíti a kálcium felszívósását)

Olvastam hogy ilyenkor 1200 mg-ra van szükség, viszont fejlődési rendellenességet is okozhat a túlzott Ca fogyasztás. Nem eszem sok tejtermékek inkább kenyér felékel, zöldségkertész,gyümölcsöket.

Van itthon 200 mg-os CitroCalcium-om nem tudom merjem szedni az elevit mellé vagy ez már sok lenne?



#terhesség #Kálcim
2019. ápr. 13. 11:52
 1/3 A kérdező kommentje:
Zöldségféléket elírtam :)
2019. ápr. 13. 11:53
 2/3 anonim ***** válasza:
43%
Én aki semmilyen vitamint nem szedett azt mondom teljesen felesleges. Étkezéssel bőven be lehet vinni mindent amire a babának szüksége van. Kalcium nem csak a tejtermékekben van egyébként.
2019. ápr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem terhesvitamint.

Amit szedtem,magnézium, vas, folsav, c vitamin és kalcium. Amikor elkezdtem kivanni a tejtwrmekez, akkor kezdtem el, mert akkor tudtam, hogy kell. Reggel este 1-1 béres calciumot szedtem.

2019. ápr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!