Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan fordul elő az, hogy...

Hogyan fordul elő az, hogy sokan nem veszik észre a terhességet?

Figyelt kérdés
Én még csak 5 hetes terhes vagyok,de nèha szúr a hasam,húz vagy ilyen nyomást érzek benne,bő folyásom van,ami sose szokott+fáj időnként a derekam+enyhe kis hányinger,de azt foghatnám másra is. A lényeg,hogy nem tudnám nem észrevenni. Vagy valóban vannak olyanok, akiknek abszolút semmi tünete nincs?
2019. ápr. 13. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A biológiában rendkívül széles a variációs tartomány.
2019. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Biztos van olyan, akinek nincs tünete, de hogy valaki egy terhességet ne vegyen észre, ahhoz nagyon debilnek kell lenni. Legkésőbb akkor feltűnik, mikor elkezd mozogni a magzat.

Munkámból kifolyólag találkoztam néhány olyannal, aki állítólag "nem vette észre", hogy terhes. Hát, egyik sem volt túl értelmes, maradjunk ennyiben.

2019. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Ugy hogy peldaul nekem semmi jele nem volt ugyanis a menzeszem alapbol zavarodott volt tehat nem gyanakodtam egyeb tunet nem volt es 10 hetes korig eszre sem vettem viszont egy baratnomnek 4 honapig megvolt a menzesze is es csak egy egy fejfajasa volt semmi tobb. Siman megesik hogy nem vesszuk eszre, ismerek olyat is aki mar a menzesz elmaradasa elott rajott a dologra mert hanyingere volt stb.
2019. ápr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Rendszertelen ciklusnál előfordulhat, hogy valaki később veszi észre.Mi pld terveztük ezért többször teszteltem, ha nem vagyunk babaprojektbe akkor talán a 8-10 héten vettem volna észre mert annyira széles skálán mozgott a ciklushosszom, hogy belefért volna ,,ennyi késés" is.Tünetem nem volt még egy kósza hányinger se.

Viszont, hogy valaki a végéig ne vegye észre szerintem lehetetlen.Legkésőbb mikor mozogni kezd le kellene essen, hogy van ott még valaki.

2019. ápr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy olyan szinten alig volt ciklusom, hogy 3-4-5 havonta jött meg. Nem eshettem volna természetes úton teherbe, erre van több orvostól is papírom. Mikor észrevettem hogy valami nem stimmel, kb. 11 hetes volt a baba. Egyszer egy addig kedvelt illattól felfordult a gyomrom, ez adott okot a gyanúra. Soha előtte nem volt hányingerem, nem fájt a derekam, semmi tünetem nem volt.
2019. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki nagyon nem akarja, annak előfordul, hogy egyszerűen annyira nem fér a világába, hogy bárminek látja, csak terhességnek nem. Értelmiségi körökben is megesik, de persze tény, hogy a szappanopera életű kibeszélő show figurák köreiben tud igazán felhőtlenül lezajlani egy ilyesmi sztori. Többnyire kiegészülve azzal, hogy "tudtam", ááá!
2019. ápr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Első terhességemmel semmilyen tünetet sem produkáltam, nem voltak hányingerek, nem fájt semmim, nem volt folyásom, semmi. Ha ehhez még rendszertelen menstruáció is társult volna, akkor bizony én is viszonylag későn vettem volna észre. Ezzel szemben a másodikkal már a kimaradt menstruáció előtt hánytam, mint a lakodalmas kutya, és ez masszívan kitartott az első 3 hónapban.
2019. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem is rendszertelen a vérzésem. Terveztük a babát, de semmi tünetem nem volt. Nem jött meg időben, csináltam egy tesztet,negatív lett, így el is könyveltem a sikertelenséget. Nem foglalkoztam vele, stresszes volt a munka, azt hittem azért vagyok fáradt. Aztán egyszer rosszul lettem a kávétól, gyorsan csináltam még egy tesztet, halvány pozitív. Irány az orvos, ott kiderült, hogy 10 hetes terhes vagyok.

Szerintem addig amíg nem rugdos vagy nem nő a has előfordulhat

2019. ápr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szóval előfordulhat, hogy nem veszik észre, de utána már kétlem.
2019. ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagy különbség van aközött h valaki később veszi észre, és aközött h a wc-ben kipottyantja...."mer nem tudtam h terhes vagyok"
2019. ápr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!