Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most derült ki nemrég, hogy kisbabát várok.

5. hétben vagyok.

Egy pékségben dolgozom már 3 éve megszakítások nélkül. Ez a pékség egy nagy üzem, mi gyártjuk majd csomagoljuk a termékeket. Jelentleg csomagolok de van, hogy besegítek máshol is.

A pékségben nagy zajos gépek vannak, kemencék. A levegő televan lisztporral és olajjal. Sok helyen meg kevés az oxigén is. Az ablakokat nem lehet folyamatosan nyitva tartani. Még elviselhetőnek mondanám, de jön a nyár. Amikor nagyon meleg van kint is és bent is a kemencék miatt. Szószerint szauna. Emiatt aggódom. Ilyen esetben kiírna az orvos táppénzre? Még ha nem is most, de a nyár közeledtével?

Köszönöm a válaszokat.



2019. ápr. 17. 05:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos már azért kiir némelyik, ha elfingod magas.

Konkrétan a kismamák jó részének büsös a munka(tok mindegy, hogy ülő vagy álló), amint pozi a teszt, már rohannak táppénzre.

Azt vallom, hogy a terhesség nem betegség, hanem egy állapot, amivel normális esetben nem birsz kevesebbet, mint előtte. Nyilván vannak dolgok, amiket lasaabban csinálnak a terhesek, vagy olykor émelyegnek, netan hányás éa veszes hanyas is jöhet, de ezek az esetek nem érintenek minden nőt.


Sógornöm csak azert iratta ki magat, mert ocsem nem engedte dolgozni. Otthon vegig unatkozta kb a terhességet, pedig sok programot szervezett, jott ment, de megis rajott, hogy hulye volt, hogy hallgatott az ocsemre. Megjegyzem boltos melo arufeltoltes, anyagmozgatas, kasszazas minden volt benne.


Régen rengeteg gyerek megszuletett ugy, hogy a no kinn volt a mezon, vagy varrt, vagy cipekedett és nem volt ennyire tulmisztifikáva a terhesség fogalma.


Kerdezo meg mindig azt mondom, hogy ne menj tappenzre, inkabb elso kanyarban kerj konnyitett munkat, ha nem tudnak adni, beszelj az uzemorvossal, akkor viazont kotelesek allasidot fizetni. Jarj utana jobban a dolgoknak, mielott rohansz tpre... Ha en nem verzek be, ugyanigy tettem volna, ahogy irom.

2019. ápr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat! Ahogy írtam, lehet nem volt egyértelmű de én sem terveztem egyből táppénzre rohanni. A nyári szezontól félek már előre. Tudom tavaly milyen volt, és nem tenném kockára a születendő babám egészségét.

12 hetes leszek tavasz végén. Onnantól mennék ha nem fogom bírni.

2019. ápr. 18. 17:59
 13/15 A kérdező kommentje:
Engem a forróság ami aggaszt, es azt rosszul bírom, nem is lehet úgy dolgozni, főleg a levegő sem tiszta. Így mégrosszabb, már most kezd fullasztó lenni. Ha irodai munkám volna nem gondolkodnék én sem a táppenzen jelenleg.
2019. ápr. 18. 18:01
 14/15 anonim ***** válasza:

Végülis tényleg, régen minden jobb volt, igaz volt tífusz meg kanyaró, kolera meg ilyenek amik durván tizedelték az embereket, meg gyerekmunka, alacsonyabb életkor, hatalmas nyomor is, ja de az mindegy is, mert bezzeg régen az ÖSSZES terhes nő tuti kinn dolgozott a földeken... :D


Hagyjuk már.

Mellesleg - ezt itthon állandóan elfelejtjük - nem a munkáért élünk. Főleg manapság, ne a munka legyen már az első, hanem ÉN.

Egyébként "nyugaton nem mennek el táppénzre" nettó hülyeség. Ugyanúgy kiírja őket az orvos ha fáj a fejük, levertek, fáradtak, hányingerük van.

Csak itthon megy ez a szokásos magyar baromság hogy kb életed és véred a cégért, alulfizetve, 2 másik ember munkáját végezve is, terhesen is mit képzelsz hogy a saját igényeidnek élnél!!


Persze vannak olyanok is akiknek szuper problémamentes a terhesség, munkájuk is laza, vagy ha pörgős imádják. Nekik tök jó, gratu, tényleg.

Attól ha más egészségesen is alig bírja a munkáját, rosszul van fizikailag vagy lelkileg, az full az ő felelőssége.


Kérdező. Ha nem vagy jól, megpróbálhatod a könnyített munkát, de ha nem jön össze, menj TP-re. Most kicsinálnád magad és a gyereked? Majd max szeptemberben visszamész még 1-2 hónapra.

Gondolom élelmiszerrel dolgozva az állandó hányinger nem is a legkívánatosabb állapot higéniai szempontból se.

2019. ápr. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled utolsó.

Igen a szagok sem könnyítik meg a helyzetem.

Amúgy sok cikket olvasok terhességgel kapcsolatban, hogy mit lehet és mit nem, keresgéltem edzés témában is, és ott az első 3 hónapra azt írja, hogy odakell figyelni az edzésre, nem szabad megerőltető legyen vagy túl pörgős, majd persze a többi hónapban is odakell figyelni.

Akkor kérdem én, ha ilyen fizikai típusúnak számít az ember munkahelye, akkor már egyből bírni kell a pakolást az emelgetést, állást órakon át és a pörgést, mert a csomagolás arról szól, hogy minél többet rövid idő alatt. Nem beszélve a melegről.

Ez csak egy érdekesség számomra az emberi gondolkodásról. Edzeni ne edzen úgy a kismama de dolgozni meg menjen szépen. 🤷🏽‍♀️

2019. ápr. 19. 07:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!