Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most derült ki nemrég, hogy kisbabát várok.

5. hétben vagyok.

Egy pékségben dolgozom már 3 éve megszakítások nélkül. Ez a pékség egy nagy üzem, mi gyártjuk majd csomagoljuk a termékeket. Jelentleg csomagolok de van, hogy besegítek máshol is.

A pékségben nagy zajos gépek vannak, kemencék. A levegő televan lisztporral és olajjal. Sok helyen meg kevés az oxigén is. Az ablakokat nem lehet folyamatosan nyitva tartani. Még elviselhetőnek mondanám, de jön a nyár. Amikor nagyon meleg van kint is és bent is a kemencék miatt. Szószerint szauna. Emiatt aggódom. Ilyen esetben kiírna az orvos táppénzre? Még ha nem is most, de a nyár közeledtével?

Köszönöm a válaszokat.



2019. ápr. 17. 05:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Igen
2019. ápr. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Én is dolgoztam pékség e tudom miről van szó és hogy elmondjam neked nem fogod bírni. Gondolom végig állod a 8 órát és lehet több műszakban is jársz még ide oda mászkálsz is. Egy kismamának ez már nem igazán jó. Én azt hittem hogy még kihúzom valahogy 3. hónapig a munkahelyen de nem tudtam 6 hétig bírtam. Volt hogy végig álltam a 8 órát de legtöbbször már most ültem de akkor is fel alá pattogtam a széken volt olyan is hogy a 35 fok melegben kellett dolgoznom. Már máshol dolgoztam mikor terhes lettem. Elmész a nőgyógyászat és megmondod a dokinak hogy fizikai munkád van szerintem simán ráírja a papírodra a táppénzre való javaslatot. De ha nem az se lényeg csak a kezedbe legyen a papír hogy terhes vagy és elmész a hàzi dokihoz hogy szeretnél táppénzre menni.
2019. ápr. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Igen


Úgyis ez lesz a végeredmény, ez a bevett szokás, akkor is, ha ez táppénzcsalás.


Eredetileg biztosítaniuk kellene olyan munkakört, amit várandósan is el tudsz végezni.

Ha nem tudnak ilyet adni, akkor állás időt kellene fizetniük, ez nyilván több, mint a táppénz.

Táppénz arra való, ha neked van bajod, nem a munkahellyel.


Ez a szabály.


Nem nagyon ismerek helyet, ahol betartanák...

2019. ápr. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%

Ha csak ennyi az indok, nem biztos, hogy kiir. Boltban dolgoztam az első terhességem alatt, árufeltöltőként, ráadásul a klíma a 35-40 fokos nyári melegben döglött be, a boltnak nem boltak nyitható ablakai, csak a bejárati ajtó. 24.hetig végig nyomtam emelgetéssel, pakolással, küzdve a nagy meleggel.

Kismamaként annyit birsz, amennyit előtte is, problémamentes terhesseg esetén.

Persze itt gyk-n mindenki veszélyeztetett mar a fogantatás napján.

Én a masodikkal is dolgozni akartam legalább a 30.hétig, de bevéreztem, pedig nem eroltettem meg magam. Mikor meg erőm lett volna folytatni a munkát, a doki nem engedte, mert állomunka és mar amugy is rövid volt a mehszajam.

Kinn a kulfoldi országok egyikében nem nagyon irnának ki.


Esetleg kérj könnyített munkát, kötelesek adni amugy, ha pedig nincs ilyen, akkor uzemorvoshoz menj, és beszéld meg vele a továbbiakat. Ne rohanj egyből tp-re, hanem keress élhetőbb alternativákat. A tp osszege seemmi még ugy is, hogy neked a 60% jár a fizudnak, szoval előbb járj utána, mit tehetsz.

Egy ismerősöm konyhán dolgozott 30 feletti hétig nyaron, szoval ott sem volt hűs fuvallat.

2019. ápr. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

Mert ez, amit te szeretnél tp csalás.

Utolso voltam.

2019. ápr. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Meglátjuk, hogyan alakul majd a terhességem, remeljük probléma mentes lesz.

Itt amúgy elég nagy pörgés van, meg fizikai munkát is végzek. Még mikor nem voltam terhes, nyáron is rosszul voltam a forróságtól. Inni sem lehet folyamat ugye, ki mászkálni sem szünetre.

Másrészről pajzsmirigy beteg vagyok, és gond van a vérnyomásommal.

Ugyhogy az orvosra bizom magam. De jöhetnek tapasztalatok ilyen munkával kapcsolatban, hogy kivel hogy történt.

2019. ápr. 17. 08:11
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Ember legyen a talpán aki nem terhesként is 35 fokban dolgozik, nem hogy az, aki még terhes is.

Aki szerint ez tp csalás, az álljon oda télen nyáron, és nyomjon ott végig három évet a szaunában.

2019. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Terhesen meg amúgy is ajánlott legalább a 2-3 liter víz a nagy melegben pedig még több és terhesség alatt megnövekszik a WC-re szaladgálás, plusz ha meg még rosszul is leszel vagy elkezdel hányni is.

Ha pedig tp csalásról beszélünk azért a munkahelyek se valami tisztességesek...

2019. ápr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én sem pártolom az ilyen fajta munkákat terhesség alatt. Van aki jobban bírja van aki kevésbé, nem vagyunk egyformák. Nem mondhatjuk azt, hogy azért mert valaki “kibírta” akkor másnak is kell. És ebben sem értek egyet, hogy a terhesség egy olyan állapot amely ugyanaz mint a nem terhesség. Igénybe veszi a szervezetet rendesen ez az állapot, valamilyen szinten könnyítésre van szükség.

Még korai a terhességem, ahogy írtam majd az orvos eldönti az én helyzetemben, meddig és hogyan dolgozhatom.

Köszi a válaszokat!

2019. ápr. 17. 18:24
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennél kevesebbért is kiír az orvos
2019. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!