Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetesen normális hogy hol...

11 hetesen normális hogy hol nagyobb a pocim, aztán néha nem is látszik? A puffadás miatt van?

Figyelt kérdés
A múlt héten végig nagy pocakom volt,de szénsavasat ittam és sokat ettem,azért tűnt nagynak?Félek olyan mintha összement volna a hasam!Tudom ez hülyeség de nem érezte még valaki így?
2010. júl. 5. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát ne haragudj, de a szénsavas italok terhesség idején tiltólistán vannak. Művelődhetnél legalább a babád érdekében... Puffassz, még szép. A hasad nem is fog nőni majd legalább a 15. hét után.
2010. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát köszi a hasznos választ!És bocsi de eléggé művelődtem,már azt hiszem,tudom mit szabad mit nem,és nem hiszem hogy iszonyatos kárt okoztam volna a babámnak 1-2 pohár meggy márkával,mikor ünnepeltünk,nem iszom,nem dohányzom,nem vedelem a kávét,szedek terhes vitamint,rendszeresen mozgok,hisz már van egy 2 éves fiam,úgyhogy köszönöm de nem kioktatást kértem!A pocak növekedése változó tudom és van akinek ilyenkor már kezd látszani,de én már anniyra nem emlékszem mekkora volt a pocakom a fiammal!További szép napot!
2010. júl. 5. 13:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Tiltolistan a szenszavas? Ugyan! Max csak ajanlott nem fogyasztani, de nem tilos. Ugyanis a puffado, gyomoregos kismamaknak nem igazan komfortos a szensav, de a babanak nem art.


Kerdesre: igen, valoszinuleg csak puffadsz. Ilyenkor a baba merete meg nem indokol kulonosebb pocaknovekedest, a mehed a 12. hetig meg elfer a szemeremcsont mogott.Viszont a terhesseg miatt lassubb az anyagcsere, kevesbe aktivak a belek, gyakori a puffadas. Foleg, ha sokat is ettel.

Nincs gond, amig neked nem kellemetlen tulsagosan, ha az, akkor keress valamit a puffadas ellen, bar a 12.het kornyeken egyebkent is csokkenni szokott a jelenseg.

2010. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)
2010. júl. 5. 13:52
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Az elején én is puffadtam, be sem tudtam gombolni a nadrágomat, aztán elmúlt a puffadás és tökre eltűnt a pocakom! S kb. a 16-18. hétig nem is látszódott semmi sem!

A szénsavas üdítők meg néha-néha beleférnek, nem kellene mindenkire ráhozni a szívbajt mindennel, mert akkor már jóformán egy kismama nem ehetne és nem ihatna semmit, és még az utcára sem mehetne ki, mert már ott sem a friss levegő van... Szóval a puffadás a terhességgel jár, ne ijedj meg!

27 hetes kismama

2010. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Én holnap töltöm a 11. hetet. ekem már akkora a hasam hogy ha akarnám sem tudnám letagadni, hogy babát várok, de én is észreveszem, hgy egyik nap kisebb a másik nap nagyobb. Most pl jól beebédeltem és most akkora, mint egy kisebb hordó! :)) Ez még csak a puffadástól van meg azért a belső szerveid már helyezkednek, ahogy kezd nőni a méhed és benne a baba.


A szénsavasról csak annyit, hogy nekem ez már a második terhességem. A lányommal kizárólag szénsavas ásványvizet tudtam inni, mert a mentest nem bírtam meginni, a doki is tudott róla, és azt mondta, ha nekem nem okoz panaszt igyam, a babának nem lesz baja tőle, a lányom most 2 éves és makk egészséges, még beteg sem volt! Most a szénsavast nem tudom meginni, kizárólag a mentest. Ja és mindkettővel nagyon hamar meglátszott rajtam a terhesség, úgyhogy nem feltétlenül a bubis víz miatt látszik nagyobbnak a pocak!

Kedves első, Te is utánaolvashatnál néhány dolognak, mielőtt a másikat megrémíted, és kiktatod!


A kérdezőnek pedig további szép babavárást!

2010. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi!Én is boldog babavárást kívánok mindenkinek és könnyű szülést!
2010. júl. 5. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!