Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet terhesen ekkora...

Hogy lehet terhesen ekkora súlyt felszedni?

Figyelt kérdés

Megdöbbenve olvasom baba mama csoportokban, hogy van aki 30-50 kg-ot felszedett a terhesség alatt.

Ez komoly??

Nem akarok rossz indulatú lenni, de ez megdöbbent.

Én alapból molett vagyok, szóval tudom milyen az, hogy az ember kicsit többet eszik és máris + pár kg felszalad, nagyon is jól tudom.

Terhesen ezért is figyeltem oda még annál is jobban..

+8 kg-val mentem szülni, most 10 héttel szülés után már 2 kg-al kevesebb vagyok, mint amennyivel terhes lettem.

Aki 30-50 kg-t felszed az nem érzi magát szörnyen?


2019. ápr. 30. 15:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
Van olyan akinek a pajzsmirigyével gondok vannak terhesség alatt így hízik akár akar akár nem. De ez a kisebbség. A többség szimplán elengedi magát a "kettő helyett eszik" kifogás mögé bújva. Erre mondta anno azt férjem, hogy igen, de nem kettő felnőtt helyett :D rajtam 15 kiló plusz volt mikor szülni mentem, szülés után sok víz lement, szülés utan kb 3 hónappal már annyi voltam mint terhesség előtt.
2019. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is alapból molett vagyok, 16 kiló jött fel. Unokatesóm kifejezetten sovány (nem vékony! sovány), 34 kilót hízott terhesség alatt. Nem látszott rajta, csak a mérlegen. Amúgy simán mint egy dinnyét nyelt etióp. Szülés után 2 hónappal pont ugyanakkora volt, mint előtte.
2019. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
72%

Aki 3nnyire más életébe üti az orrát, az nem érzi magát rosszul?


Terhességi cukorbetegség, genetika,ismerős fogalmak ? Nem feltétlenül azért hízik annyit, mert nonstop zabál. Nekem 25 kilót sikerült felszedni. A szülés utáni nap 30 kiloval voltam kevesebb, mint amennyivel teherbe estem. Rengeteg volt a magzatvíz és én magam is vizesedtem. Most erezzem magam szörnyen, mert téged ez zavar? Mi kozod hozza?

2019. ápr. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nekem is volt enyhe terhességi cukrom, 8,1 lett a 120 perces, 160 gramm ch diétát tartottam.

És mint írtam, olyan vagyok, aki még a levegőtől is hízik, mint a családban mindenki, szóval igen, tudom mi az a genetika..


Nem kell azonnal megsértődni, de akkor is ledöbbentem, mikor ma ilyet olvastam, hogy valaki írta, hogy 50 kilót hízott, és jött rá a sok válasz, hogy én is 30-40et meg ilyenek. Ha valaki kiírja ezt egy 40000 tagos Facebook csoportba, akkor miért ne lehetne rajta megütközni? Ha magánügy és titok lenne, nem írkálná ki.

2019. ápr. 30. 15:42
 5/27 anonim ***** válasza:
58%
Neked nem mások hízásával van gondod. Hanem szerettél volna eldicsekedni vele, hogy vékonyabb vagy mint terhesség előtt és nem tudtad hogyan csináld.
2019. ápr. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Nagy dicsekvés, így is minimum 15 kg feleslegem van, írtam hogy molett vagyok :D

Ezen mi dicsekedni való van?

Nem is érzem magam jól..

160 cm 81 kg vagyok

2019. ápr. 30. 15:57
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Terhességem alatt 25 kg-ot szedtem fel összesen. Szülés után maradt rajtam 14 kg, ami szépen le is ment.
2019. ápr. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
3%
Ez magyar specialitás, MO_on a kismamák többsége
2019. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
18%

Bocs, véletlen elment korábban:

Ez magyar specialitás, MO_on a kismamák többsége "alig eszik", ennek ellenére 30 + kg-ot hízik a semmiböl.

Máshol a kismamák híznak 12-15 kg-ot, annak ellenére, hogy normálisan esznek.

A különbség, hogy az "alig eszik" azt jelenti, hogy a föétkezések mellett folyamatosan "kívánós" és megállás nélkül nassolgat, máshol meg odafigyelnek arra, hogy ne zabáljanak egész nap.

Lehet mesélni hormonokat, pajzsmirigyet, genetikát - de érdekes módon ez más országokban nem létezö probléma.

2019. ápr. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

43 kg-val estem teherbe, 75 kg-san mentem szülni. Szülés után 5 nappal 54 kg voltam. Nem zabáltam terhesség alatt, mert terhességi cukor miatt 160 ch-s diéta volt előírva. 39. hétig dolgoztam, napi 6-8 km-t sétáltam. Víz volt rajtam rengeteg.

Kistesoknal 65 kg-val estem teherbe, szintén terhességi cukor miatt diéta, csak mivel nem 1 baba volt es egyszer véreztem is, méhnyak is rövidült, így rengeteget pihentem, feküdtem, egyáltalán nem dolgoztam. 72 kg-val toltak be a műtőbe, másnap 55 kg voltam. Velük pl egyáltalán nem vizesedtem.

Ezer dologtól függ ez.

2019. ápr. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!