Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivan akkor ha kèsőn veszem...

Mivan akkor ha kèsőn veszem èszre valamin hogy nem lehet terhessèg alatt szedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,mindenkèpp beszèlek a dokimmal de addig is hogy megnyugodjak....

Pàr napja kicsit megfàztam ès szopogatòs cukorkàt eszem napok òta. Külföldön èlek ìgy otthon nem lehet kapni ezt a fajtàt. Gyògynövènyes, mentàs citromos egyèbkènt. Buta voltam nem olvastam el koràbban, most is csak egy megèrzès vitt magàval. Ès sajnos rà is van ìrva hogy nem szedhető terhessèg alatt.

Szerintetek? Nagyon remèlem hogy nem lesz semmi baj. Holnap leszek 12 hetes



2019. máj. 7. 11:46
 1/8 anonim válasza:
74%
Szerintem kisadagtól nem lesz semmi gond ne aggódj . Terhesség alatt bármilyen gyógyszert veszel be vagy kérdezd meg az orvost ( de inkabb ezt ajanlom!) vagy olvass utana :) Dohányzást se lehetne meg is sokan dohányoznak mégis makk egeszseges baba szuletik sokaknal ! ;)
2019. máj. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszod, sokat ettem meg egyèbkènt, volt hogy èjszaka is ès volt amikor egymàs utàn kettöt is
2019. máj. 7. 11:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés a magzatkárosító gyógyszer, és azok komolyabbak. Általában azért nem ajánlják, mert (érthetően) nem tesztelték terhes nőkön, ezért nem vállalnak felelősséget. (Étrendkiegészítőket meg még kevésbé ellenőriznek.) Szóval remélhetőleg nem lesz bajotok, de azért máskor előbb olvasd el.
2019. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb gyógyszerre vagy gyógyhatású készítményre rá van írva, hogy terhesen nem szabad szedni, de ezzel inkább csak a gyártó védi le magát, hiszen kismamákon nem is nagyon végeznek gyógyszerkísérleteket, így gyakorlatilag valós vizsgálatok hiányában írják ezt rá.

Az egyértelműen magzatkárosító gyógyszerek mind receptkötelesek még külföldön is, szóval ne aggódj, tudnál róla ha olyat szednél ami bajt okoz.

2019. máj. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Józan ésszel is belátható, hogy a szopogatós cukorka gyártója csak azért írja rá, hogy terhesen nem szedhető, hogy magát védje ha esetleg véletlen elvetél egy nő és ezzel egy időben a cukorkából is evett. Ami valoban magzatkárosító, azok bizonyos gyógyszerek, alkohol, drog.
2019. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak gyogynovenyek vannak benne?
2019. máj. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, megnyugodtam, első babànk ès nagyon megijedtem,de tanultam belőle, mostmàr el fogom olvasni a dolgokat. Jo lesz ha össze szedem magam hiszen anya leszek, nem szabad felelőlenül cselekednem.

Utolsò neked vàlaszolva pedig igen

2019. máj. 7. 15:29
 8/8 anonim ***** válasza:
;) akkor sztem nem lesz semmi baj. (6os vagyok)
2019. máj. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!