Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 cm fejkörfogat 39. héten?

32 cm fejkörfogat 39. héten?

Figyelt kérdés

39.hétben vagyok, két napja volt egy ultrahang, ahol 318 mm-nek határoztak meg a fejkörfogatot.. Nem nagyon pici a feje? Ugye kb. bármikor szülhetek (egyébként minden vizsgálaton mindent rendben találtak, jöhet a baba, megfelelően fejlődött) viszont utánanéztem és a legtöbb baba legalább 34 cm fejkörfogattal születik, de inkább 37-40...

Tudom, hogy lehet eltérés is az ultrahangban, meg hogy csak pár centiről beszélünk, de biztos nem számít?

Vagy lehet csak alkatilag kisebb a feje? (az én fejem is kicsi, keskeny, a férjemé viszont baromi nagy és kerek, valamiért azt hittem azt fogja inkább örökölni..) 3 kiló hozzá a baba egyébként.

Megkérdeztem volna az orvost, de még akkor nem néztem meg annyira az ultrahang leletet, csak itthon.

Ne aggódjak?


2019. máj. 9. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

32 cm teljesen jó, az én lányom 33 cm-es fejkerülettel született, a fiam 34 cm-rel. 3 kg körüliek voltak és terminus után születtek mindketten.

A lányomnál 38 hetes UH-on mondta a doki, hogy kisebb a feje, de az nem baj, könnyebb lesz megszülni.

2019. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos azért van, hogy reagáljon, ha gond van. Szerinted mennyire életszerű az, hogy megvizsgál, gondot lát, de nem szól?!

Ez egyrészt ráadasul becslés, másrészt nem minden baba születik nagy buksival, van közepes és kicsi is. Mint ahogy van 2600 és 4700 grammos újszülött is.

2019. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébkent ha mondta is hogy minden oké, megfelelően fejlődött, akkor pláne nem ertem miért keresel problémát ott ahol nincs.
2019. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy születnek 37-40 cms fejjel. Hol olvastad ezt? Normal tartomány időre született babánál 32-37 cm. Alatta micro-, felette macrocephaliáról beszelünk. És egyáltalán nem biztos az a 31,8 cm. Ráadásul a már méhen belül kezdődő microcephalianak van több tünete is, nem csak a fejkorfogat elmaradása. Ezen ne idegeskedj.

Egy microcephal kislany anyukája

2019. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De ezzel mi a baj? A lányom 39+0-ra született 33 centis fejkörfogattal. Ez tök normális méret!
2019. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Hol kicsi ez?. Lányom 30 centis buksival született (vákuummal rángatták ki és nem microc.. ), fiam 33 centissel. Mindketten a 38. héten.
2019. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bocsi, túlaggódtam.
2019. máj. 9. 11:36
 8/12 anonim ***** válasza:

A fiam 39+6 napon 31 cm-es fejkörfogattal született 🙂

Senki nem mondta hogy baj lenne.... Azóta sincs nagy feje 🙂 (12 éves)

2019. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam kerek 38 hetesen született (császárral) 40 cm fejjel és 40 cm-es mellkassal. 5 kiló felett volt.

Ha kivárjuk a hiányzó 2 hetet "kidurranok".

Így esélyem se volt normál úton szülni :-/

2019. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40. hétre 32 centis fejkörfogattal született a fiam. Hidd el pont elég volt.
2019. máj. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!