Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak miután lejar a...

Mit csináljak miután lejar a szerződésem?

Figyelt kérdés
7hetes terhes vagyok, most lesz meg az egy év ledolgozott munkaviszonyom, és augusztusig szól a szerződésem ahol most vagyok, kb decemberben szülhetek, addig meg nem fognak felvenni terhesen más helyre dolgozni, így munkanélkülin kapnék valamit szülésig? Meg utána?

2019. máj. 16. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Ha nincs munkaviszonyod vagy biztosításod a szüléskor, akkor csak a kötelezők járnak, a családi és a gyes. Kb semmire nem elég. Munkanélkülire mehetnél az átmeneti időszakra, de nálad ez is túl sok idő, nem fogod tudni kijátszani ezt a kiskaput.
2019. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne igényeld egyből a munkaviszony lejártakor az álláskeresésit. Időzítsd úgy, hogy álláskeresésiről menj el szülni, akkor járni fog maja a csed meg gyed is. Azt hiszem, minimálbér után, szóval nem nagy összeg, de még mindig több, mint a gyes.

Ha az apa jobban keres, akkor a gyedet ő is igényelheti majd, te meg addig fizeted magad után a tb-t.

2019. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van facebookod keresd a TB kisokos kismamáknak csopit, ott tuti tudnak segíteni, hogy a legjobban gyere ki belőle 😉
2019. máj. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Elmult ket evben kell lennie 365 nap jogviszonynak. Neked ez meglesz szoval gyedet tudsz majd igenyelni (eleg alacsony osszegben persze). De szulesig szerintem nem jar majd plusz ellatas.
2019. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esélytelen, h hosszabbítsanak? Engem anno 6 hónapos terhesen véglegesítettek, azzal az ígérettel, h hamar visszamegyek dolgozni. Veszítenivalód szerintem nincs, érdemes leültetni a főnökséget és kiteríteni a kártyákat. A kevésbé elegáns megoldás meg ugye az, ha az ember csak azután szól róla, ha meghosszabbították a szerződést. Ezt nem próbáltam.
2019. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!