Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mennyire...

Esperanza18 kérdése:

Terhesség alatt mennyire ártalmas az alkohol?

Figyelt kérdés
Pozitív lett a terhességi tesztem, a nőgyógyászom is megerősítette, hogy 9 hetes terhes vagyok. Mindig rendszertelen volt a menstruációm, máskor is előfordult, hogy hetekig nem jött meg, így nem gondoltam erre a lehetőségre. Múlthéten egy buliban elég sok alkoholt fogyasztottam (kicsit több, mint 1 üveg vörösbort). Árthat ez a picinek? :( Semmivel nem veszélyeztetném szándékosan, eléggé kétségbe vagyok esve, hogy ennek ellenére mégis ártottam neki.

2019. máj. 19. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Az alkohol belsőleg mindig ártalmas.
2019. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Az orvosok szerint nagyritkán egy ujjnyi vörösbor nem árt. De azért egy üveggel durva... Mostantól jobb ha vigyázol.
2019. máj. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugodj meg! Most az a legfontosabb mindkettőtöknek. Közel egy éve hasonlóképp jártam, ha lehet így fogalmazni 😄 Nekem akkor azt mondta az orvosom, hogy "minden vagy semmi" elv működik. Egyszeri alkalom volt, nem rendszeres. Masszívabbak mint gondolnánk. Teljesen egészséges kislányom született időre. Gratulálok a babához!
2019. máj. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mindenképp vigyázni fogok, nincsenek alkohol problémáim. Nem tudtam a babáról, amikor ez történt.

Nagyon szépen köszönöm a nyugtatást és a gratulációt! :)

2019. máj. 19. 18:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem is így járt.Nem alkoholista! :D Berúgott barátnője esküvőjén,aztán gyanus lett neki hogy egy hét mulva is másnapos.😂Ő nem volt még 9 hetes,csak kb.5.Semmi baja nem lett a babának,már 13 éves,kitünő tanuló.😁
2019. máj. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Én is így jártam. Karácsonykor még "megvolt" (3 nap csak, de mivel előtte még sokat késett és nem volt baba, nem gondoltam). Szilveszter után megittam kb fél üveg pezsgőt. Rá 1 hétre kiderült hogy baba van. És akkor volt 6 hetes a terhesség. Én megkérdeztem a nőgyógyászom. Azt mondta, ahhoz hogy baj legyen masszív alkoholistanak kéne lennem és végig pialni a terhességet
2019. máj. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a válaszokat! :)
2019. máj. 19. 18:44
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Azzén anyám is ygy járt, oszt mméggsincsenn nekkkem semi bajjom.

Viccet félretéve minden méreggel az a gond, hogy azonnal a babában csapódik le. Mindazonáltal egyszeri alkalom valóban bocsánatos "bűn", és szinte kizárt, hogy ettől baja legyen.

2019. máj. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért az durva, hogy mennyien jártunk már így :D én a nővéremmel ünnepeltem és rá 1 hétre pozitív lett a teszt, 7 hetes volt amikor orvoshoz mentem. Meg kérdeztem, azt mondta, hogy ha nem vagyok alkoholista és nem cigizem és iszom végig a terhességem akkor egészséges lesz. És az lett ugyan is cigizni amúgy sem cigizem :)
2019. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
En mult heten rugtam be. Ma teszteltem pozitivat. Poen az egeszben hogy ez elott kb szilveszterkor ittam utoljara... azota max csak alkalmakkor koccintottunk keves itallal. Erre pont mikor mar (ezek szerint) terhes vagyok bumm.
2019. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!