Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, nektek is beszólnak?

Kismamák, nektek is beszólnak?

Figyelt kérdés

21 hetes kismama vagyok, elég nagy pocakkal. Semmi bajom a terhességgel, bár nem élem meg valami nagy durranásként (igaz,2 évet vártunk a babára, de akkor sem érzem hogy ez egy olyan nagyon áldott állapot, viszont azon kívül, hogy korlátoz a mozgásban és néha ég a gyomrom és puffadok, semmi negatív tünetem nincs.)

Viszont akárkivel beszélgetésbe elegyedek, előbb-utóbb előjön a terhesség-téma (most már nem tudom takargatni) és folyton azt mondják, hogy ez még milyen rossz lesz!

Mindenki csak károg, hogy vizesedni fogok, óriási lesz a hasam, striák lesznek a bőrömön, a gyerek meg sose hagy majd nyugton mert egész éjjel ordít, nem is tudom, most milyen jó nekem... halálosan idegesít ez.

Miért nem lehet pozitívan reagálni?...

Ráadásul eladóként dolgozom, nagyjából még a 33. hétig majd, és a vevők is folyton bizalmaskodnak, meg megjegyzéseket tesznek, hogy ők is félidősen vetéltek el, meg kéretlen tanácsokat adnak, hogy mikor menjek 4D ultrahagra (nem is akarok menni) és hasonlók.

Mit tegyek hogy valahogy ki tudjam ezt zárni? Ráadásul jön a harmadik trimeszter, amikor az ember megint labilisabb egy kicsit idegileg, attól félek, hogy be fogok szólni valakinek...


2010. júl. 7. 11:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

szólj is be valakinek.

ne károgjanak már.

vagy mondjanak szép dolgokat, vagy kussoljanak.

ez tényleg mindig így van, ahogy mondod, hogy az embererk ilyenkor csak negatív tapasztaélatokkal, meg rémtörténetekkel bombázzák a másikat, de ignoráld valahogy. éllítsd le őket. persze ezt lehet kulturáltan is (gondolom), mondjuk így: "Figyelj, kérlek ne bizonytalaníts el és ne mesélj nekem ilyen negatív dolgokat. Ne nehezítsd meg a dolgom. Köszi"A boltban meg a vásárlóknak ezt is hozzáfűzheted:

"cserébe én sem traktállak azzal, hogy miket raknak itt a párizsiba"

2010. júl. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
78%
Ne félj attól hogy le fogod őket szólni..sőt én már most elküldeném őket a fenébe...ne rontsák már el az örömödet..ezt sosem értettem az emberekben,már meg nem is fogom ..mindenesetre ne hagyd hogy ilyenekkel fusztráljanak
2010. júl. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű, húzd fel az elefántbőrt, ennyit tehetsz. Mondd azt, hogy : Köszönöm az érdeklődést, nagyon jól vagyok. Mosolyogj rájuk és mondd azt, hogy köszönöm a tanécsokat, megfogadom. Lényeg, hogy ne hagyd magad idegesíteni.


Sok boldogságot a babához!

2010. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezzel én is így vagyok.Mindenki csak okoskodik, de azt nagyon.Engem a hasam méretével tesznek tönkre.Mert idegenek ( szomszéd néni, bolti eladó stb) mondogatják, hogy kicsi.3 hónapom van még a szülésig, első baba, milyen legyen???Mihez képest kicsi?Sok mindentől függ, hogy mekkora ( magzatvíz mennyisége, medence alakja, az én magasságom, súlyom, elöl vagy hátul fekszik a baba , hanyadik terhesség stb) Na, ilyenkor nagyon beszólnék.A másik kedvencem, a neme téma.A 18 . héten megtudtuk, hogy kislány.Egymás nyakába ugrottunk apával, úgy örültünk.De a családom szerint még bármi lehet.Most vagyok 29 hetes, de a nagymamám szerint még kinőhet...Én meg mondtam neki, hogy a 16. hétre kialakul, nem nő ki utána már semmi.Ráadásul láttuk is a bizonyítékot:)).A következő kedvenc: a babonák.Nem mehettem el a férjemmel a vadasparkba, mert anyósom megvétózta.Szerinte ha rácsodálkozok egy állatra, arra fog hasonlítani a gyerek.Úristen!Ez egy agyrém.Tesóméknak van otthon medencéjük.Anyósom szerint ne menjek bele, mert megindítja a szülést.Ezektől nekem is röhöghetnékem támad.Az a baj, hogy erre nincs megoldás.Mert mondogatni fogják.Ilyenkor hagyd ott, vagy udvariasan rázd le.Ne foglalkozz velük!
2010. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

hát én értelek. engem az zavar ha itt kérdezek valamiről, akkor tuti hogy egy értelmetlen válaszoló enbnyit ír: lesz ez még rosszab....persze ezzel nem segít, ötletet nem ad, csak okoskodik.

no igen az ilyeneket meg imádom: majd megtudod ha megszületik meg akkor azt kívánnád bárcsak még a pocakban lenne. erre azt feleltem a múltkor a kedves sógornak akinek egy éves a lánya: figyelj, tudjuk mivel jár egy gyerek. ő nem csak mosolyog. nem kell akkor vállalni ha nyüg neked! mi 9 év után eljutottunk oda hogy jöhet, eddig élni akartunk.mostmár vállaljuk a sírásokat is.


én megfogadtam inkább orrba vágom magam minthogy olyan okoskodásokat adjak majd hogy. majd megtudod meg társai....


egyébként sokszor már nekem terhes hogy másról sem lehet beszélni az emberekkel csak a terhességről...néha nekem is jól esne másvalamiről bezsélni!


kitartás!!!!! írjam hogy lesz ez még rosszabb?? :-DDDD

2010. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
11.48-as vagyok. nekem meg nagy a hasam a hetekhez képest. én ezt kapom: jaj, mekkora lesz még...jaj, máris mekkora! ...hát kössz, ez van, nem fogom leszívatni hogy kisebb legyen!
2010. júl. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, sajna ilyenek ezek, mindenki szereti osztani az észt (én is látod, hogy most válaszolok).

Szerintem, ha nem válaszolsz, vagy mintha meg sem hallottad volna, ne menj bele a témába és akkor a következő mondatba bele sem fognak. Pl. ha mondja, hogy nem túl szűk ez a ruha a pocakjára? Akkor kérdezd meg tőle, hogy szeletelve kéri-e a párizsit. És akkor a normálisabbja érzékeli, hogy nem vagy kapható erre a témára és békénhagy. Ne húzd fel magad. Csak megjátsszák a tapasztalt rutinos vén rókát, hogy ők már tudják a frankót, ők a nagy titkok tudói, Te meg még nem! És ezt élvezi mindenki, aki okoskodik. Az ember ilyen. Kész. Lépj túl rajta. És ne idegeskedj.

2010. júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

pfff...ne is törödj velük! Engedd el a füled mellett, különben sincs igazuk mert mindenkinél másképp zajlik le egy terhesség tehát nem lehet egy kaptafára húzni. Attól mert mások vizesednek meg csíkosak lesznek attól még te nem biztos. Elhiszem, hogy idegesít. Nekem szerencsére nem mondogatnak ilyesmit, ha érdekel valami megkérdezem, arra válaszolnak. Nekem pl. a korához képest kicsi a hasam, csak annyit mondtak, hogy mindent egyek meg amit kívánok mert 2,5 kilo alatt nem adják ki a kórházból. Ez általános igazság, ezért erröl jó hogy tájékoztattak.

Tenni nem tudsz ellene sajnos mert aki eleve szeret tanácsokat osztogatni, azt nem tudod leállítani, vagy ha igen, akkor megsértödik. Én is csak max kérdezek és kérdeznek tölem, de akaratlanul senkinek a nyakába nem zúdítok ilyeneket. Kitartást kívánok, tudom nem könnyü!:) És Boldog babavárást!:)

30 hetes

2010. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

11.56-os! ez a parizeres válasz nagyon jó :-)


egyébként tényleg azt hiszik hogy azért mert valakinek nincs gyereke akkor analfabéta. a sógoromnál jó párszor adtunk már tanácsot a babához, nem fogadták meg tőlünk. aztán pár hét múlva ugyanazt elmondták, mondván hogy: ez meg azt tanácsolta nekik.....



a nagypocakos kismami :-)

2010. júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hehe, jó sztorik! Szerintem is az a legjobb, ha kedvesen mosolyogsz és nem veszed fel a dolgokat. Engem az idegesített, amikor az előző terhességnél és most is megszólalnak: biztos, hogy ennyi hetes vagy? biztos, hogy ekkora vagy kiírva? Sokkal nagyobb a hasad, biztos elnéztek valamit. Meg amikor hánytam: biztos kisfiú lesz. Jaj, de csúcsos hasad van, biztos fiú lesz! A lányomnál is állandóan ez ment...


Kitartást!

2010. júl. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!