Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség 5. hetében Corpus...

Terhesség 5. hetében Corpus Luteum Cysta mennyire normális?

Figyelt kérdés

Az ultrahangon ez a cysta látható,de a doktor nem mondott semmit.

Van mitől félnem?



2019. jún. 7. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell felned.

Sargatest ciszta, eleg gyakran elofordul terhesseg alatt.

Ugye a sargatest abban a petefeszekben van, amelyikbol a megtermekenyult petesejt szarmazik, az latja el koraterhesen az embriot. Az elso trimeszter vegere elsorvad, utana a mehlepeny taplalja.

Elofordul viszont, hogy a sargatest megtelik verrel/folyadekkal, ez a ciszta gyakorlatilag. Aktalaban magatol felszivodik, uh-n raszoktak nezni a kesobbiekben is, nezik, hogy mekkora, megvan-e meg, ilyesmi. Nagyon ritkan kell beavatkozni miatta.

Jah, annyi, hogy kellemetlenseget okozhat. Nekem a legutobbi terhessegemnel volt. Sokszor fajt a petefeszkem miatta, szurt, feszitett, volt, hogy ulni nem birtam, mert akkor meg jobban fajt. De ez sem egesz nap, hanem idoszakosan. A masodik trimeszter kozepe korul szunt meg.

Annyi volt, hogy eloszor paraztam a fajdalom miatt, hogy nem-e mehenkivuli es azert faj. De nem, a baba jo helyen volt, csak a ciszta miatt volt a fajdalom.

2019. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

De aranyos vagy, köszönöm szépen!

Nekem bal oldalon van, kb 2 cm, egyelőre semmit sem érzek, úgyhogy akkor bízzunk benne hamarosan felszívódik :)

2019. jún. 8. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!