Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » -Utrogestan hüvelykúpnak...

-Utrogestan hüvelykúpnak vannak mellékhatásai? Mi ez tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
2008. nov. 12. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én lassan három hete használom és annyit érzek, hogy szédülök és hányingerem, émelygésem van. Persze ezek a tünetek lehetnek egy olyan terhességnél is ahol nem kell használni az utrogestant.


Nekem sajnos év elején volt egy vetélésem, és mostani terhességemnél szabálytalan volt a petezsák ezért kaptam. Két hét használat után a konrolon minden rendben volt:-)

Ezt a hülyvekúpot vetélés, vérzés ellen adják. Annyi kellemetlenség van, hogy a fehérnemüdön mindig ott lesz a kifolyt hüvelykúp. De úgy gondolom ez a legkevesebb.

Boldog babavárást és jó egészséget Nektek.


Amúgy ha itt a keresőbe beírod, hogy utrogestan már többen írtak róla, ott még olvashatsz róla:-)

9 hetes 3 napos kismama

2008. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szia,,


Nincs mellékhatása. Legalábbis nálam nem jelentkezett semmi.

Tulajdonképpen sárgatest hormon, ami a koraterességben segít megtartani a babát. Ebből a hormonból táplálkozik a baba, és ennek a segítségével vastagodik meg a méhnyálkahártya a beágyazódáshoz.

Segít kiküszöbölni egy esetleges vetélést, ha netalántán nem termelődne elegendő sárgatest hormon...


remélem érthető voltam..:))

2008. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A Utrogestan betegtájékoztatójában szerepel vmi olyasmi, hogy max. a 12 hétig (ez nem biztos, de csak az első időszakban) lehet alkalmazni, a későbbiekben ugyanis árthat a májnak. Épp a sárgatest tartalma miatt.
2008. nov. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a 16. hétig szedtem, nekem is volt előtte egy vetélésem és ezért.

Nekem biztos, hogy volt mellékhatása, igaz én szájon át szedtem.

Mindig miután bevettem nagyon rosszul voltam. Szédültem, hánytam stb.

Mikor abbahagytam vagy kevesebbet kellett bevennem sokkal jobb lett.

Amúgy kibírható. A cél érdekében bármit.

24 hetes kisanya

2008. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!