Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség, vérezgetés - mégis...

Terhesség, vérezgetés - mégis minden rendben?

Figyelt kérdés
Járt már így valaki? Kb.6 hetes lehetek, UH-on látszik a petezsák, tapintani még nem tudta az orvos. A méhszáj zárt, tehát egyelőre nem megszakadó terhesség. Lehet, hogy méhen kívüli? (látta volna a doki az UH-on?)Vagy vetélés lesz a vége? Gyógyszert nem adott, ha 12.hétig menni akar, akkor annak oka van. Nagyon aggódok...
2010. júl. 8. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:

ha látszik a petezsák akkor nem méhen kívüli. viszont szívpulzálásnak már kellett volna lennie, bár valakinek csak 7. héten van. ha vérezgetsz akkor utrogestant és rutascorbint szoktak felírni.

én mennék más dokihoz.

amúgy meg feküdj sokat,tilos nehezet emelni, tilos az ülőfürdő.

2010. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

sok-sok C-vitamin, összehúzza az apró ereket

Én a 8-9.héten barnáztam haematóma miatt, két hét pihemés után felszívodott és ma 16 hónapos lányom.

2010. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

És ezt az orvos mondta, hogy ha a 12. hétig menni akar, annak oka van? Ha igen én biztosan elmennék AZONNAL egy másik orvoshoz!

Igen oka van, de azért van az orvostudomány, hogy ezeket az okokat kezelje. Gyógyszert kellett volna felírni, mert nem normális a barnázgatás. Nekem is volt, vetélés lett belőle néhány nap alatt, ezért a 2. terhességemet már az elején gyógyszeres kezeléssel kezdtem.

6 hetesen még nekem sem láttak szívhangot, két hét múlva mentem vissza, akkor már látszott.

Remélem Veletek minden rendben lesz!


24 hetes km

2010. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Ha erősödne a vérzésem görcsölnék, akkor azonnal jelentkeznem kell, ha nem, akkor két hét múlva megnézi nagy ultrahangon is a kórházban. (eddig a magánrendelőjében voltam)
2010. júl. 8. 12:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt vérzésem 8 hetes terhesen, Duphaston-t kellett szednem kb. 2-4 hétig,már nem emlékszem pontosan,de minden rendbe jött.

A kislányom jövőhéten lesz 4 hónapos. Szerintem is keress másik Dokit...

2010. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 hetesen barnáztam. Nekem sem adott a doki a vérzésre gyógyszert, no-spat kaptam, emellett feküdnöm kellett a 13.hétig. Kizárólag wc-re és este fürödni keltem fel az ágyból. Lehet le leszek pontozva, de nem bántam hogy nem kaptam hormongyógyszert. Nekem is azt mondta az orvos hogy ha 12.hétig elmenne akkor annak oka van. Nagyon megviselt volna ha nem maradt volna velünk a kislányunk, de akkor arra gondoltam, hogy neki sem lenne jó ha betegen élné le az éltét, és nekünk sem.

Természetesen megértem azokat akiknek már volt vetélésük vagy éveket vártak a babára azok másként élik ezt meg.

24h km

2010. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!Én az elejétől kezdve vérezgetek,nem nagyon kisebb borsónyi vér jött belőlem,esetleg rózsaszínű folyásom volt.Magán dokihoz járok,természetesen azonnal elmentem hozzá.Megvizsgált,de semmi bajt nem látott.A babuci ekkor 13mm-es volt.Nem kaptam rá semmit.Azután 1 hétre rá megint elmentem,mert nem hagyott nyugodni a dolog és a belgyógyászom is azt tanácsolta,hogy menjek vissza.Megint megvizsgált és megint nem talált semmi problémát.A baba 22mm-es lett :)Ekkor már kaptam utrogestant.3x1-et szedek belőle.A vérzés kezd elmúlni,már csak 2-3 naponta veszem észre és meg is nyugodtam.

Itt annyi mindent lehet olvasni,és néha az emberre is ráijesztenek/én is így jártam/Az a lényeg,hogy pihenj sokat és ne idegeskedj rajta.Menj vissza az orvoshoz,hogy lásd mennyit nőtt a pici és a szívét is meghallgathatod! :)

Minden jót!

12 hetes km.

2010. júl. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne hagyd annyiban!!! Menj el máshová, és irass fel Utrogestant vagy Dupahstont, ha barnázol, vagy vérzel. Segíthet!

Egyébként ha tényleg 6 hetes vagy, már az embriónak és a szívhangnak is látszani kéne.

2010. júl. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! nem lesz semmi gond! amikor bajt érzel mondogasd magadban minden rendben lesz!én is hasonló panaszokkal kezdtem.véreztem is nagyon.
2010. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!