Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vércukor az első trimesz...

Magas vércukor az első trimeszterben mit okozhat?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok, 160 g CH diétát tartom másfél éve. Most egy hete mérem a cukromat reggel, illetve evések után. Ebéd után mindig nagyon magas lesz (10-11), a többi az rendben van határértéken belül. Jövő héten tudok csak menni diabetológushoz, de kezdek nagyon félni, hogy ez mit okozhat így az első trimeszterben...

2019. jún. 11. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Most még jó eséllyel semmit, hosszabb ideig kell fennállni a gdm-nek (ha egyáltalán az van), hogy szövődményeket okozzon. Jó, hogy figyeled, így simán elejét lehet venni a problémáknak.
2019. jún. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van oka amiért 160 gr szénhidrát diétán vagy?
2019. jún. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mit eszel ebédre?
2019. jún. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: csökkent glükóz tolerancia miatt vagyok 160 g diétán.


3. válaszoló: ebédre 50-55 g CH értékben eszek lehetőleg lassan felszívódó CH-ot (köles, édesburgonya, tk tészta, stb) + fehérje mellé (csirke, hal, sertés) + párolt zöldség, ilyeneket.

2019. jún. 11. 20:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezelve vagy?


Azert kérdeztem mert nekem IR-em van és endokrinologus folyamatosan kéri a hormonokat meg a pajzsmirigy cukor eredményeimet.

Jelenleg 12hetes vagyok es a 10. Héten volt ehgyomri majd 30gr lassú szénhidrát reggeli utáni 60 perces cukor, legközelebb pedig már 75g glükóz terhelést kért a 16.heten!! 0,60,120 percest. Szóval figyelnek rám.


Szerintem említsd meg a háziorvosodnak vagy védőnőnek mindenképp ha szükséges tovább küldenek

2019. jún. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A terhességi cukor azért trükkös, mert folyamatosan változik alatta, hogy mit bírsz megenni anélkül hogy bántaná a cukrod. Sajnos kísérletezni kell. Nekem plb terhesen az édesburgonya nem volt jó (előtte igen).
2019. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!