Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem kaphatom el a bárányh...

Ugye nem kaphatom el a bárányhimlőt? Van közöttetek kismama akinek terhesség alatt volt a gyermeke b. himlős? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kislányom már 2,5hete elkapta a bárányhimlőt, szépen át is vészeltük, nem volt vészes neki a fertőzése. Azóta is rettegek, hogy nehogy még1x elkapjam, én már voltam 9hónapos koromban egyébként. Most a fiam is elkapta ő kamasz 13éves. De neki olyan szinten tele van a teste, hogy egy gombostűnyi hely sincs rajta. Ő mintha jobban, vadabb formában elkapta volna. Attól félek, hogy én is elkapom megint, hallottam már olyat, hogy vki többször fertőződik meg vele. Nektek mi erről a véleményetek, esetleg tapasztalatok? Köszi a válaszokat!
2010. júl. 9. 10:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 16hetes km vagyok....
2010. júl. 9. 10:38
 2/7 anonim ***** válasza:
Valóban volt már olyan, aki kétszer elkapta. Én nemkaptam el a fiúktól.
2010. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam azt,hogy valaki kétszer fertőződik, de elhiszem nektek:) Tény amúgy,hogy ez veszélyes, de inkább az első trimeszterben, te hol tartasz?
2010. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig azt mondják a bárányhimlőre, hogy azt csak egyszer lehet elkapni, én még sosem hallottam, hogy többször is lehetne... a nagy fiadon azért jött ki durvábban, mert minél később kapja el az ember annál rosszabb sajnos, ezért veszélyes annyira felnőtt korban. Szerintem ha veszélyes lenne rád, már rég elkaptad volna és te is vakaróznál :) szerintem már nem kapod el, de ha aggódsz azért nézesd meg magad egy dokival.
2010. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a válaszokat! 16hetes vagyok, nagyon remélem én is, hogy nem kapom el. Állítólag azok kapják el még1x, akiknek nagyon enyhe lefolyású volt, vagy csak pár pötty jött elő. Anyum azt mondja, hogy én nagyon csúnyán elkaptam 9hónaposan. Szerintetek az jó ha a fiamat elvisszük a nagyszülőkhöz egy hétre, vagy nem kell elmennie?
2010. júl. 9. 11:46
 6/7 anonim ***** válasza:

el lehet kapni kétszer, mert a bárányhimlőnek az a "lényege", hogy melegen tartozkódjon az ember és így jól kijönnek a pöttyök vagy valami ilyesmi, és ebben az esetben ha rendesen kijött, akkor védettséget nyújt. Da ha valakinél úgy zajlott le, mert nem kapta el rendesen vagy nem volt melegen, hogy egy két pötty, akkor az nem nyújt védettséget és többször is elkaphatja.

De ha anyukád emlékszik rá, hogy te rendesen elkaptad, akkor nincs miért aggódnód.

2010. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is kb. ennyi hetes lehettem mikor valakinél voltam és himlős volt. Én már átestem rajta. A nődokim és még egy doki is mondta,hogy ilyenkor már nem jelent veszélyt a babára nézve, és nem lehet újra elkapni.
2010. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!