Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha az sztk-s...

Mit tegyek, ha az sztk-s nőgyógyász nem küld el beutalóval az ajánlott 4 db UH valamelyikére, vérvételre stb?

Figyelt kérdés
Nem fogadott orvosom, de amúgy sem adnék neki pénzt, mert nem érzem, hogy úgy bánik velem, hogy megérdemelné a "hálát". A terhesség eleje óta ő tart táppénzen. Keresnék másik sztk-s nőgyógyászt (úgy, hogy nem fogadom meg, csak a továbbiakban hozzá járnék, ha lelkiismeretes és rendes lenne), de már a 35. hétben járok.
2008. nov. 13. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
milyen erdekes hogy otthon az orvosok rendesen elvarjak a hala penzt! itt ahol en elek(kulfoldon) abszol;ult nem varta el a szuleszorvosom hogy en adjak neki valamit az ajandek kosarat mikor oda adtam neki,azt se tudta mit csinaljon olyan zavarba lett! de igaz otthon nincsennek megfizetve elegge az orvosok, kulfoldon meg nagyon jol keresnek es ezert nem is varnak semmit!
2008. nov. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem is voltál egyiken sem?A védőnő is hibázott,mert neki kellett volna labor papírokat csinálni akkor.Ha voltál akkor nincs semmi gond,természetesen ne fizess és nyugodtan menj másik orvoshoz.Az meg ne érdekeljen,hogy eddig Ő tartott táppénzen.Majd a másik is ott fog tartani.Jogod van olyan orvoshoz menni akiben megbízol.
2008. nov. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Az Uh-hoz nem is kell beutaló. Én egyszerűen időpontot kértem, mikoresedékes volt, és elmentem. A nőgyógyász,meg a védőnő mindig figyelmeztet, hogy mikor kell uh-ra menni.
2008. nov. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem is voltál 1 ultrah,vérvételen sem????
2008. nov. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem te döntesz, hogy adsz neki pénzt vagy sem!!! Magától is csinált uh-t, legfeljebb hozzátette, hogy most nem lenne fontos, de ha szeretném látni, lássuk!! Szóval úgy vagyok vele, hogy még várok kicsit, aztán eldöntöm, kap-e.
2008. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A 12. és a 18. heti genetikai uh-ra adott beutalót a nőgyógyász. Két alkalommal voltam eddig laborvizsgálaton, plussz a terheléses vércukor vizsgálaton. A 28. terhességi hét óta a nőgyógyász 2 alkalommal készített uh-t amikor nála voltam terhesrendelésen, melyből csak az egyik eredményéről adott papírt. A "Felicitas várandós mamák tanácsadója" c. könyvecskében olvastam, hogy 4 db ajánlott uh. van a terhesség alatt. Melyekből a III. szűrésnél (28-32. hét között) vizsgálják a: falcsontok közötti távolságot; a méhen belüli sorvadást; lepény érettségét; későn kialakuló rendellenességeket; magzatvíz mennyiségét; a méh és a magzat véráramlási viszonyait. A IV. szűrésnél (38. hét után) vizsgálják a: falcsontok közötti távolságot; a magzat elhelyezkedését; lepény érettségét; a méh és a magzat véráramlási viszonyait. Nálam a III. szűrésre nem került sor, senki nem is szólt, hogy mennem kéne.
2008. nov. 14. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!