Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem fogadok szülésznőt csak...

Nem fogadok szülésznőt csak orvost, lesz valami hátrányom belőle?

Figyelt kérdés
Sote II
2010. júl. 9. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ott fogok szülni,és még én sem tudom hogy szülésznöt fogadjak-e a dokinö mellé?!Nekem azt javasolták,ha megtehetem akkor igen!
2010. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem.Mi csak szülésznőt fogadtunk,orvost nem.Semmi hátrányunk nem volt belőle.Majd meglátod,hogy nem az orvos fogja a "munka" oroszlánrészét elvégezni,hanem a szülésznő.Ő jobban megérdemli.
2010. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én fogadtam orvost, de aznap pont nem ért rá a drága. :( Így gyorsan megkérdeztem egy szülésznőt, hogy vállal-e. (Már vajúdtam) :D Nagyon rendes volt, az orvos tényleg csak 1 % a 100-ból. Most várom a 2. babánkat és tuti, hogy csak szülésznőt fogadok. Még ott is dönthetsz, szépen megkéred és nem lesz gond...
2010. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak fogadott orvosom volt, bár az sem ért rá szóval ügyeleteseknél szültem. 3 szülésznő volt mellettem, mindegyik nagyon rendes volt. Rengeteget segítettek, ők voltak velem végig.Nekem nem volt belőle semmi hátrányom. Őszintén szólva én csak akkor fogadnék szülésznőt ha személyesen ismerném.
2010. júl. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az elso szulesemnel sem dokim nem volt, sem szulesznom. A 2. szulesemnel meg mindketto. Ezek alapjan azt mondom, hogy a harmadiknal csak szulesznot fogadok.

A dokihoz nem maganrendelesre jartam, hanem a korhazi rendelesre akkor, amikor o rendelt.

Szulesznot a 30. het kornyeken kerestem. Mondtam neki, hogy melyik orvoshoz szoktam jarni. Onnantol kezdve mindig a szuleszno adott idopontokat, mindig megnezte, hogy a doki mikor lesz a szuleszeten ugyeletes, akkor bent maradt o is. Nulla varakozas nem volt ezek utan es nem kellett 4 helyre rohannom a kulonbozo vizsgalatok miatt.

Ha ott voltam hivtam a szulesznot, o hivta a dokit, amig vartunk ra, addig a szuleszno vett vert, intezte a vizeletmintat, vernyomast mert, felrakta az nst-t. Ez igy kompletten volt 15-20 perc, ha a doki odaert ertekelte az nst-t, megvizsgalt, esetleg uh-t csinalt. A terheskonyvembe is mindent a szuleszno irt be. Szoval nekem onnantol kezdve egy vizsgalat nem 2-3 ora volt, hanem fel ora mindennel egyutt.

Az utolso napok egyiken nagyon sokat kemenyedtem, felhivtam a szulesznot es behivott a korhazba, nem is dolgozott, de bejott miattam. Akkor az en dokim nem volt ugyeletes, igy keritett masikat, aki megvizsgalt.

Szulesnel: a doki felvett a szuleszetre a szamitogepben, valtott a szulesznovel par szot, hogy mit kell csinalni es el is tunt. A szuleszno azonnal keritett szuloszobat, megcsinalt mindent, amit kellett (elokeszites, antibiot is o adagolta), szinte vegig velunk volt, akkor is, amikor meg nem is voltak fajasok. Aranyos volt, o is ott ult mellettunk es beszelgettunk, viccelodtunk. Vajudas alatt is vegig bent volt, a doki ketszer 2 percre setalt be. A babam nagyon gyorsan jott kifele, hirtelen tolofajasom volt, nem is tudtam visszatartani. Ha a szuleszno nem lett volna bent, akkor a ferjemmel szulok. A doki akkor ert be a nagy kiabalasra (a szuleszno kiabalt neki, hogy jojjon), amikor eppen kicsusszant a babam.

OK, utana a szulesz dolgozott, o nezett at, hogy kell-e valamit csinalni, de nem kellett semmit, mert gatvedelemmel szultem (ami szinten a szuleszno erdeme). A doki ekkor koszont is, ment haza, lejart a muszakja, csak arra vart, hogy mi vegezzunk, kozben meg befejezte az aznapi adminisztraciojat.

En kulonagyasba akartam menni, de foglalt volt, igy a szuleszno azt is elintezze, hogy a szuloszoban maradhassak ejszakara (persze amennyiben nincs nagy forgalom), hogy ne kelljen korterembe bekoltozni, hogy fel nappal kesobb meg az egyagyasba koltozhessek.

Hozzateszem, nekem a dokival sem volt bajom, egyebkent nem is akart tolem penzt elfogadni, mert ismerosunk volt. De amit o csinalt azt barmelyik szuleszorvos megtehette volna. Ettol kevesebbet orvos nem tolthet idot a szuloszoban.

(Amugy a szuleszno mondta, hogy naluk minden orvos ezt csinalja, hiaba kapnak 80 ezreket egy szulesert, nekik ki van adva utasitasba, hogy csak akkor hivhatjak be oket szulesre, amikor mar kozeledik a vajudas vege, vagy csaszargyanu van. Addig a szulesznok nem is telefonalhatnak, ha epp nincs a doki ugyeletben.)

2010. júl. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!