Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keményedésre milyen, mennyi...

Keményedésre milyen, mennyi magnéziumot szedjek?

Figyelt kérdés
Nagyon keményedik a hasam, 250mg magneB6 nem hat. Milyen magnézium van még?
2019. júl. 7. 06:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Magnerot, Magnosolv, magnézium-citrát. A mangne b6 a legkisebb Mg tartalmú, legrosszabb felszívódású készítmény, amit választani lehet terhesen.


Az én dokim magnézium-citrát párti, én abból szedtem napi 2400 mg-ot.

2019. júl. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1000 minden nélkül ( nekem ettől nem is keményedett)

Amúgy 2000 is simán megehet


[link]

Ezt szedtem első terhesség alatt


Most:

[link]



De van még sokféle...

Ezeket szokták a dokik havasolni


Vénnyel olcssóbbak.

2019. júl. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olcsóbbak


Javasolni

2019. júl. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. júl. 7. 11:16
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Fontos megkülönböztetni a magnéziumVEGYÜLET és a TISZTA magnézium súlyát, mert különben nem tudod, hogy mennyit szedsz be egyáltalán.

Pl. van a receptes Magnesii Citrici - 500 mg van a dobozra írva, de ez a VEGYÜLET tömege, a tiszta magnéziumtartalom csak 57 mg!

Fontos az is, hogy MILYEN vegyület van a termékben. Ha pl. magnézium-oxid van benne, lehet akár 375 mg tiszta magnézium is a magnézium-oxidos tablettában, nagyon nem szívódik fel!

Magnézium-citrát sokféle termékben van, ezek közül az egyik legdrágább a Magnesii Citrici receptre. Sokkal olcsóbb a BioCo magne-citrát+B6, a HERBioticum szerves magnézium+B6 és a Magnosolv, ami egy nagy dózisú magnéziumpótló, viszont nincs benne B6-vitamin.

Aztán a legdrágább magnéziumpótló a Magnerot (meg kell fizetni a vásárlónak a reklámot...), ebben magnézium-orotát a hordozóvegyülete a magnéziumnak és egyetlen 500 mg-os tablettában csak 36 mg magnézium van.

A MagneB6-nak egyébként nincs 250 mg-os készítménye, esetleg a Béresnek. Abból viszont sajnos csak maximum 50 mg szívódik fel, mert ennyi van citrátban, a többi magnézium-oxid és azt már írtam, hogy nem szívódik fel.

Az igazi MagneB6 magnézium-laktátot tartalmaz, ami ugyanolyan jó felszívódású, mint a Magnerotban lévő magnézium-orotát, ettől függetlenül nem mindenki tudja megemészteni rejtélyes okokból. És 48 mg tiszta magnéziumot tartalmaz, ami azért valamivel több, mint a Magnerot. Egyébként ez a második legdrágább készítmény a Magnerot után, viszont vannak olcsóbb kiadásai, pl. az Innopharm magnézium-laktát+B6.

Csak hogy össze tudd hasonlítani, leírom, hogy 450 mg napi adaghoz hány darab kell az egyes termékekből. (Keményedésre viszont lehet akár napi 1000-1500 mg tiszta magnéziumot is bevinni, ami ugye ennek a 2-3-szorosa!):

Magnerot: 12,5 tabletta

Béres Mg+B6 250 mg: 9 tabletta

MagneB6: 9 tabletta

Innopharm Mg-laktát: 9 tabletta

Magnesii Citrici: 8 tabletta

Magnosolv: kb. 1 tasak

BioCo magne-citrát vagy HERBioticum szerves Mg: 3 tabletta

2019. júl. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!