Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik magneziumot szedjem?

Melyik magneziumot szedjem?

Figyelt kérdés
Most 3x2 magnerotot szedek de nem sokat er ahogy eszre vettem. 10 hetes vagyok es delben mar faj is a hasam + mar ilyen delutan 5-6 fele is... meg a labaim is nagyon..nektek mi vallt be? melyik a legjobb?

2019. júl. 2. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Magnosolv
2019. júl. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyeni, hogy kinek mi valik be szerintem, van aki a magnerotra eskuszik, van aki a magnosolvra, en mindkettot probaltam, egyik sem volt az igazi, nekem vegul a Naturland magnesii citrici volt a leghatasosabb, durva, nem mulo kemenyedesre ezt kaptam a dokimtol! 3x2-t szedtem eloszor, mostmar csak 3x1-et szedek es igy is, azota nincs problemam, en 32 hetes vagyok:)
2019. júl. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A magnéziumvegyülettől függ minden. A magnézium-orotát (Magnerot) jó felszívódású, de egy 500 mg-os tablettában a TISZTA magnézium csak kb. 36 mg. (Tehát kb. 200 mg tiszta magnéziumot szedsz most, és ez kevésnek bizonyul.)

A várandós napi szükséglet eleve magasabb a normálnál és még ezen felüli magnéziumszükségletet jelent, ha izomfájdalmak is társulnak hozzá.

Érdemes lenne nagy dózisú magnéziummal próbálkozni, pl. Magnosolv vagy dm-es Magnesium Citrate italpor. Viszont ezekhez először SZOKNI kell, mert az elején hasmenést okozhat. A hasmenés az nem túladagolást jelent, csak ROSSZ adagolást. Úgy kell adagolni, hogy ideje legyen felszívódni. Pl. ha két részletben - pár óra eltéréssel - veszed be az adagot, nem fog meghajtani. Így a szervezet hozzászokik és pár nap múlva már egyszerre is beveheted mellékhatás nélkül.

A gyógyszertári Magnesii citricit én azért nem ajánlanám, mert még receptre is drága. Az igaz, hogy egyenletesebb felszívódású, de ennek az az oka, hogy nincs benne sok magnézium. Az 500 mg magnézium-citrátban csak 57 mg a TISZTA magnézium. A BioCo magne-citrát+B6 vagy a HERBioticum szerves magnézium is ugyanezt a hatóanyagot tartalmazza, de feleannyiba kerülnek, mint a M.Citrici receptre és egy tablettában 150 mg tiszta magnézium van.

Egyébként kipróbálhatod a sima bolti magnéziumpezsgőtablettákat is, abban is citrát a végső hatóanyag és 200-250 mg tiszta magnézium van egy tablettában.

2019. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
magnesi citrici valt be
2019. júl. 21. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!