Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen kis korkülönbséggel a...

Ilyen kis korkülönbséggel a tesók között mit várhatok? Tapasztalt anyukák ti hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

11 hónapos sincs a kisfiam, és a napokban pozitív lett a tesztem. Ez azt jelenti, hogy 19 hónapos lesz amikor a kistesó megérkezik. Nem így terveztem, vártunk volna még pár évet. Én vissza szertettem volna menni dolgozni, szerettem volna kiélvezni ezt a kisfiút, és nagyon sokat foglalkozni vele.

Nem a születendő kis élettel van bajom, csak félek, hogy miként tudom majd úgy összehangolni a dolgokat, hogy egyik baba se szenvedjen hátrányt, és persze még apukáról nem is szóltam, magamat pedig nem is említem:(

Milyen nehézségekkel találkoztatok, hogyan oldottátok meg? Minden érdekel.

Ja, és ha valaki nem tervez babát, akkor a naptár módszert ne használja:))


2010. júl. 10. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, a naptár módszer nekünk sem jött be. A kisfiam 4 hetes a kislányom 2 éves elmúlt, de elég nehezen tudom összehangolni őket. Biztos, hogy amikor elkezdünk bilikézni, vagy étkezni a naggyal akkor ébred föl a kicsi és sír. Mintha megérezné. Már odáig jutottunk, hogy az amúgy tündéri nagylányom mindenért elkezdett sírni (mint ahogy a kicsi) és "anya-anya gyere". Látja, ha a kicsi sír odamegyek hozzá és Ő is ezt utánnozza, pedig igyekszem rengeteget foglalkozni vele. Nem akartam-akarom, hogy azt érezze, nem foglalkozunk vele, de persze már nem tudok a nap 24 órájában csak vele foglalkozni és ezt megérzi. Az elmúlt éjszaka éjjel 2 órakor ébredt a kicsi, persze villámgyorsan tisztábatettem a félhomájban, aztán ciciztetés, de a nagy ezt is észrevette a másik szobából kb. háromnegyed 5 körül tudtuk elaltatni a férjemmel a nagyot addig sírt. 5 órakor kezdtem ismét a ciciztetést a kicsivel. Szerintem érzed, hogy mennyire vagyok fáradt. Persze ez nem mindenütt van így, hiszen minden gyermek más és más. Azt viszont el kell mondanom, hogy a nagylány nagyon szereti a kicsit, állandóan ölelgetné, puszilgatná őt. Jó babavárást!
2010. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 21 hónap van a két kislányom között. Mi így is terveztük,és szerintem sokkal jobb a kis korkülönbség. A két lányom imádja egymást, a nagy sosem volt féltékeny, még a kórházban sem, ott is már óvta védte a kicsit, persze én engedtem,hogy megfogja,simogassa stb. Eza folyamat folytatódott itthon,mindennbe beontam a nagyobbik lányom,aki nagyon érelmes, és segít pelenkázni, mesél a babának:)Mi együtt játszunk, a kicsi a játszószőnyegen a nagy mellette és ha benti foglalkozás van azt együtt csináljuk. A délutáni alvást is úgy próbáltam beállítani,hogy együtt aludjanak, így nekem egyáltalán nem nehezebb kettővel. Szóval ne aggódj,mindent meg lehet oldani,szervezés és türelem kérdése. Boldog babavárást és babázást:):)
2010. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

szia


nálunk 18 hónap van a 2 gyerek közt a pici most 3 hetes, hát ha nem lenne most segítségem már rég megbolondultam volna szerintem...

a nagy az annyira rossz lett hogy hihetetlen, van olyan nap amikor egész nap csak hisztizik és ordít a semmiért, persze ekkor fel kell a kicsi ő is ordít, jaj néha nagyon nehéz.

és a picinél most kezdődik a hasfájós korszaka is,eddig csak evett és aludt de most egyre többet van fenn fáj a hasa kézbe akar lenni.


viszont nagyon imádom őket és később sokkal könnyebb lesz, biztos jó tesók lesznek, és mivel nincs nagy korkülönbség így az érdeklődésük is ugyan az lesz.

én nem bántam meg, majd megoldjuk valahogy :)

2010. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
szia, az én kislányom 8 éves, a kisfiam augusztusban lesz egy éves én pedig 5 hetes terhes vagyok...ha nem baj, sűrűn olvasom majd a hozzászólásokat :D egyébként, kicsit off, de nekem a nagy korkülönbség is isteni volt, a gyerekek imádják egymást és a kislányom segítségemre volt (és remélem lesz is) végig...a manót én 3 év múlva akartam volna, de ez már nem kérdés, mert már karistolom a negyvenet...
2010. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekünk 14 hó lesz a kettő között és én is félek.Úgyhogy a válaszokra én is kíváncsi vagyok.
2010. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én még csak várom a Picikémet, de profi nanny vagyok és dolgoztam egy családnál, ahol 13 hónap volt a kicsik között. Kemény volt de valahol kiegyensúlyozódtak a dolgok egy idő után. A gyerekekkel én voltam mindíg, plusz egy kutya, mert az anyukájuk dolgozott és az apjuk is nyomta, alig láttam őket. Annyi szerencsém volt, hogy nem kellett éjszaka kelnem.

Előnye a 13 hónapnak az volt, hogy a nagy sosem volt féltékeny a kicsire. Mindíg keresték egymást. Mindent megosztottak viszonylag elég jól. Nagyon közel állnak egymáshoz minden szinten.

Minden rendben lesz. Néha kemény egy kicsit de ne hagyd, hogy a depi felülkerekedjen rajtad.

Egyébként a házaspárnál úgy működött a dolog ha én nem voltam ott, akkor együtt csinálták a dolgokat- ergo apuka nem várta el anyukától a MINDENT. Mindegyik kicsinek meg kellett tanulnia kivárnia a sorát, senki nem került üvöltésért a figyelem központba. Máig emlékszem, amikor apuka elhagyta az agyát mert a nagyobbik akkor már 3 évesen visító rohamot kapott ismeretlen okokból, szerencsétlen faszi meg csak képet akart csinálni a kiscsaládról szépen felöltözve templom látogatás elött...Tudom, hogy a nanny az nem anyuka aki otthon van 24/7 de hozzám ezek a gyerekek nagyon közel állnak és ha vérszerint nem is az enyémek de az enyémek mert egymáshoz tartozunk még most is.

24 hetes kismama

2010. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A fiam jún20 volt egy éves a hugi? jan8érkezik sacc:)

Kész ideg vagyok per pill. Néha a 77ördög fiam is elég, mi lesz kettővel:)

2010. júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdést én is tettem fel, engem is érdekelnek a válaszok. Bocs az off-ért!

20 hós kislány anyukája, és 31 hetes ikres kismama

:-)

2010. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 14 hónap van a két lány között. Nagyon féltem, hogy hogy fogok velük bírni, de hála istennek semmi gond nem volt velük. Sőt!!! Amikor már meg volt a kistesó, utána nagyon élvezte és mindig körülötte nyüzsgött, és így sosem volt egyedül a pici, és sose unatkozott, mert a nővére elfoglalta mindig valamivel, és nagyon jó volt, több időm lett mint amíg egyedül volt a nagyobbik!!! Mai napig állandóan egütt lógnak, együtt mennek mindenhová, és a nagy "vigyáz " a kisebbikre! És nagyon imádják egymást, pedig már nagyok!
2010. júl. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam 19 honapos, a kisebbik most lesz ot. Bo 14 honap a korkulonbseg kozottuk.

Nalunk ez tervezetten volt igy, ovutesztet hasznaltam a nagyobbik fiam 5 honapos koraban, hogy tudjam van-e peteeresem es elso honapban meg is fogant a pici.

Tudtuk, hogy nem lesz egyszeru, sot, nehez lesz, de vallaltam, mert tobb elonyet lattuk, mint hatranyat.

En nagyon szeretnem, hogy jo legyen kozottuk a kapcsolat, hogy egyutt nojenek fel szinte mint az ikrek es ne legyen kozottuk szakadek.

Fiatalok vagyunk a ferjemmel, szerelmesek es nagyobb dolgot nem is tudtunk volna alkotni, mint ezt a ket fiut. Miutan megszuletett a nagyobbik alig vartuk, hogy ismet teherbe essek.

Mellesleg anyagilag is jobb szerintunk: ha teljesen el akarom kerulni a bolcsit, akkor is max negy evet esek ki a munkabol.

A terhessegnel nem volt gond, vagyis volt, ikerterhessegnek indult a 2. de az egyik baba meg koran elhalt es felszivodott. Errol nem is tudtunk, un-n mar nem latszott, csak szulesnel derult ki, hogy maradvanyok vannak. (MOndjuk azt mar nem tudom, hogy harom babaval mit kezdenek egyszerre...)

Egy biztos: el nem tunyultam terhesseg alatt, hiszen a nagyobbik kozben indult el, kezdte megismerni a vilagot, egesz nap patyolgattam, mentunk, setaltunk, koltozkodtunk is szules elott ket hettel. Olyan fitt voltam szules utan is, mint senki mas az osztalyon, megdobbentettem az orvosomat.

Jah, a 2. szules villamszules volt, lehet, hogy epp a kis korkulonbseg miatt. Fajas nelkul harom ujjnyira nyiltam, amikor a doki eszrevette inditotta a szulest. Ket ora volt mindennel egyutt a pici kierkezese.


Az elso hetek egyaltalan nem voltak rosszak. Picur csak evett, aludt, nem volt hasfajos. En is tudtam pihenni. Akkor kezdett kicsit nehezze valni a helyzet, amikor tobbet volt ebren a pici, illetve a nagyobbiknak rossz napja volt es hisztizett. Hat, volt olyan, hogy egyszerre harman bogtunk, ok egymast bogtek fel, en meg mar a kimerultsegtol sirtam.

Viszont ez nem az o hibajuk, nekem kellett felzarkoznom az o tempojukhoz. Most mar olyan erosnek erzem magam, mint egy bika, hala Istennek a pici bo ket honapja atalussza az ejszakat, igy nem is vagyok nagyon kimerult.

Vannak szabalyok, alkalmazkodnunk kell mindannyiunknak. En atszerveztem a napirendunket. A pici hajnalban ebred, het korul bealszik, akkor ebresztem a nagyot. Muszaj ebreszteni, mert igy delben lefektetem (mar magatol alszik el, csak be kell rakni az agyba es puszit adni, majd ott is hagyhatom). Alszik haromig. Ez az ido a picie, illetve a hazimunkae. De gyakran megfozok, kitakaritok mar hajnalban, amig a nagy nem ebred.

Vettunk testverkocsit, igy kozlekedni is tudok veluk, ha nagyon kell, bevasarolni, ilyesmi, bar most epp felboncoltak az utakat, jardakat a kornyeken, szoval most csak az udvaron lehetunk levegozni.

EGyedul az este kicsit idegtepo. A ferjem sokaig dolgozik. Egyedul furdetem a ket gyereket.

A nagyobbik gyermekem nem pont baba-kompatibilis, nagy csibesz, mindenhova felmaszik,orokmozgo. Kb ketszer annyi mozgasigenye van, mint a vele egykoru gyermekeknek. Ez azzal jar, hogy ot egy percre sem lehet magara hagyni, de a kicsivel sem hagyhatom egy legterben felugyelet nelkul, mert jatszasbol kart tenne benne, ez tuti.

Furdetni sem tudom oket egyszerre, hiszen a picit nem engedhetem el meg a kadban, de a nagyert meg allandoan kapkodnom kell, mert meg a csempen is probal felmaszni.

Mire a ferjem hazaer en megoldom a furdetest, a picit akkor szoktam etetni (tapszeres) altalaban o max fel kilencig el is alszik. A nagyobbikkal a ferjem jatszik kicsit, majd ot is berakjuk a szobaba, fel kilencre o is agyban van.

az utana levo 1-2 ora amit meg kepesek vagyunk ebren tolteni csak a mienk a ferjemmel.

Ne aggodj!

Tenyleg nem egyszeru, de bele lehet jonni, megedzodsz. Tudod, teher alatt no a palma.

2010. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!