Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Magzati rendellenesség miatt...

Magzati rendellenesség miatt terhességmegszakításnál mire kell számítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Volt már kérdésem témával kapcsolatban. 20 hetesen kiderült, hogy a babámnak rekeszsérve van, ami miatt rengeteg orvosi vizsgálat után úgy döntöttünk, hogy megszakítjuk a terhességet. 23 hetes vagyok, 2 nap múlva lesz a megszakítás. Sajnos hiába reménykedtem, hogy meg tud születni, a tüdeje nem tud fejlődni, így jutottam erre a nagyon nehéz döntésre. Egyenlőre az orvosom semmit nem mondott, csak hogy befekszem, és meg kell szülni, előtte kap méhen belül valamilyen folyadékot,ami elhalasztja.

Akik voltak hasonló cipőben, ők hogy élték át ezt? Megnézték a babát, vagy inkább nem? Illetve mi ennek a menete? Azt tudom, hogy rendes szülés lesz, de nincs információm arról, hogy pl az apa bent lehet e velem,illetve mennyi ideig kell bent legyek utána.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat.



2019. dec. 16. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sajnálom. Érdemben nem tudok hozzaszolni. Ez rettenetes :(

Nem mutheto?

A szülésrol annyit tudok hogy sós vizet fecskendeznek a mehbe amitől meghal a baba. És beindul a szülés.

Kitartást kívánok neked, és soksok erőt ❤️

2019. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, hogy tőlem sem kaphatsz érdemi választ, de nagyon sok erőt és mihamarabbi lelki felépülést kívánok neked! :(
2019. dec. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom ami veled tortent...:(

Velem is meg tortent 18 hetesen nem fejlodott ki a baba feje rendesen

Enis meg kelett szuljem ja meg annyit hogy en Ausztriaba szultem Magyarorszagon nem tudom hogy van

Itt ugy volt hogy elotte 2 nappal kaptam 2 gyogyszert ami mar elkezdi beinditani a szulest haza is engedtek de nem sok mindent ereztem csak picit gorcsolt a hasam

2 nap mulva bementunk akkoris kaptam 2 gyogyszert ezek meginditottak a fajasokat kb 1 ora alatt meg is szuletett..:(

En nem neztem meg a babat.

2019. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Maga a sérv, és a szervek visszahelyezése műthető, viszont Magyarországon az a fajta keringési és légzéstámogatás, amire neki szüksége lenne, sajnos nem elérhető. Azt írták a papíromra, hogy jelenlegi helyzetben a rendelkezésre álló eszközökkel nem tudnák stabilizálni és életben tartani az újszülöttet. ☹️

Köszönöm szépen mindenkinek

2019. dec. 16. 20:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdemben nem tudok hozzászólni , sajnálom nagyon :( kitartást kívánok és mielőbbi felépülést !
2019. dec. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Első vagyok.

Annyira sajnálom.... Voltál más orvosnál?

Nekünk is 24 hetesen derült ki hogy beteg a baba. Én megszultem kérek 40 héten.

Nem hallgattam senkire és semmire.

37 naposan meghalt... :(

Lehet hülye kerdes/ötlet de nem lenne jobb ha várnál? Hátha? Vagy max donor lehetne?

Morbid ötlet de ha bent tudnak tartani.... Azis lehet hogy elne és nincs is ilyen (nagy mértékű) baja.... Sokat tud tévedni a gép. Egy ismerősömnek is azt mondták hogy nagyon beteg és szakítsak meg. Nem hallgatott senkire és kiderult hogy beneztek mamar 4 éves kislány,teljesen egészséges. Bárhogy is lesz melletted vagyok lélekben ❤️

2019. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is nagyon sajnálom. 😟 Szívből kívánok nektek erőt és kitartást és jó egészséget. ❤️ Sajnos nagyon sokunkkal megtörténik ez, kivel előbb, kivel később a terhesség folyamán.
2019. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek. Azóta túlvagyok rajta.

3 kórház(Szent Margit, Bajcsy-Zsilinszky, Sote) igazolta le nekem papíron, hogy a tüdeje nem tudna kifejlődni a terhesség végére.

Szerda este kaptam 3 tágító pálcát, másnap reggel egy genetikus hasfalon keresztül befecskendezett a baba szívébe egy szert, ami megállította neki, majd kaptam oxitocint, és megszültem. Ma már hazaengedtek. Egyelőre csak pihenni akarok, és egy szert felfedezni, ami el tudja velem ezt feledtetni 😢

2019. dec. 20. 14:12
 9/12 anonim ***** válasza:

1,6 válaszoló vagyok.

Nagyon sajnálom ❤️❤️❤️

De inkább most mintsem szülés után.

Mi lett vele? Megnezted? Eltemetitek?

Nagyon sajnálom. Erőt kitartást kívánok neked ❤️❤️❤️

2019. dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tudtam megnézni. Egész éjjel az elhalasztása előtti éjszaka "beszéltem" neki. Bocsánatot kértem tőle, amiért ez így alakult. És ott "elengedtem". Lehet ez kicsit hülyén hangzik, de csak ezt tudtam tenni. Nem hozhattam haza, de ha tehettem volna sem hoztam volna.
2019. dec. 21. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!