Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés utáni menstruáció?

Vetélés utáni menstruáció?

Figyelt kérdés

A vetélésem óta 2x jött meg, mindkétszer több, mint 2 hétig tartott, de csak 2-3 volt jelentősebb vérzésem.


Most a doki felírt egy gyógyszert, 2 napja, Provera 5mg. Még nem kezdtem el szedni, félek kicsit, sosem szedtem hormonokat (fogamzásgátlót sem).


Szerintetek szedjem vagy várjak még?


Másnak azonnal helyreállt a menstruációja?


2020. jan. 2. 15:12
 1/10 A kérdező kommentje:
*2-3 nap, bocsi
2020. jan. 2. 15:13
 2/10 A kérdező kommentje:
Az orvos az mondta nem muszáj, de ajánlja. Szóval emiatt gondolkodnom még... illetve arról is olvastam, hogy kell egy bizonyos idő, míg minden visszaáll a rendes kerékvágásba.
2020. jan. 2. 15:19
 3/10 anonim ***** válasza:
A teherbeesés előtt 28-29 napos ciklusaim voltak, a menstruációm 3-4 napig tartott. A vetéséls első napjától számított 30. napra jött meg először, és azóta még kétszer, 26-26 napra. Mennyiségre meg időtartamra nagyjából ugyanolyan, mint korábban. Szeretném ha visszaállna újra 28 napra, de úgy gondolom, mondhatom, hogy azonnal újra helyreállt a rend.
2020. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nekem 28 napos volt, most is annyi, csak a menstruációm hossza változott meg.

Nagyon nem szeretnék szedni semmit... persze ha muszáj. Viszont közben reménykedem, hogy csupán egy kis időre van szüksége a testemnek, aztán helyreáll magától.

2020. jan. 2. 17:15
 5/10 kiccsbabcs ***** válasza:

Adj időt a testednek, és a hormon háztartásodnak, hogy helyreálljon!


Az én ciklusom 23-24 napos, 3-4 napig tartó, viszont a műtét után kereken 1 hónapra rá jött meg.. viszont elhúzódott 5-6 napig..


A következő viszont már rendesen megjött, 24. napra.

2020. jan. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm szépen a választ. Tehát arra céloztál, hogy ne szedjem a gyógyszert?
2020. jan. 6. 16:23
 7/10 kiccsbabcs ***** válasza:

Ilyet nem mondhatok, hisz nem vagyok orvos.

Viszont én biztos várnék még minimum 1 ciklust, hátha annak már normál hossza lesz, és nem kezdenék el rögtön hormont adni a testnek.

2020. jan. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Persze, megértem.

Így is fogok tenni. Jó lenne ha magától megoldódna.

Köszönöm.

2020. jan. 6. 18:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem már az első menszeszem aszerint jött meg, ahogy eredetileg kellett volna, 28 napra de másként zajlott mint egyébként, és 9 napig tartott. Igaz, nekem visszamaradt valami a műtétről így amikor mondta az orvos, hogy lehet újabb műtétre van szükség ha nem jön ki a menstruációval, bepánikoltam és elkezdtem inni a rozmaring teát, elvileg vérzés meghozásra van. Közben szedtem tovább a terhesvitamint orvos ajánlatára, és azóta visszaállt minden a normál kerékvágásba. Az orvos egyébként azt mondta 3-4 hónapi is kell mire minden rendeződik. Ebből adódóan én várnék még a gyógyszerrel és adnék időt, hogy rendbejöjj. Szerintem a test tudja mi a dolga
2020. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Nem is szedem azóta sem a gyógyszert. Nagyon bízom benne, hogy megoldja a testem.
2020. jan. 12. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!