Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Normális, hogy így érzek?

Normális, hogy így érzek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 hete volt a 3. Vetelesem másfél éven belül. Azóta sem telt el nap, hogy ne sírtam volna, ráadásul mind a 3 babánál, terhes lett egy ismerosunk, így most újra mehetek majd gratulalni annak aki világrahozza a babát akkor amikor én is tettem volna. Kerülöm a barátainkat, akiknek gyerekei vannak, és úgy érzem céltalanna vált az életem, mindig is anya akartam lenni, de most úgy érzem feladtam. Nem tudok végig csinálni még egy vetélést, nem akarok újra terhes lenni és azon izgulni hogy most milyen baj fog történni. Nagyon szerettem volna gyereket, de egyszerűen nem megy, rettegek a gondolattól.
2020. máj. 7. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Pihentessétek a gyerek kérdést, használjatok megbízható fogamzásgátlást.
2020. máj. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen normális, hogy így érzel. Sajnos én is elvesztettem néhány hónapja a babámat a 9. hétben megállt a fejlődésben. Munkám sincs már jó ideje, így nem tudom mikor vághatunk bele újra a babaprojektbe, számomra is céltalan az élet teljesen. Átérzem a fájdalmad, még ha sokkal több mindenen is kellett keresztül menned. Tiszta szívből kívánom neked, hogy sikerüljön mihamarabb lelkileg megerősödnöd és legyen egy ép egészséges kisbabád! Kivizsgálások egyébként történtek?
2020. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én sem dolgozom sajnos, ami megneheziti a hétköznapokat, nincs ami elterelje a figyelmem, már a tvben egy pelenka reklamtol elbogom magam. Az orvosonmal nem vagyok megelegedve, rendes, kedves, de szerintem nem elég alapos, persze ki vagyok én aki felül bíráljam az ő szaktudasat, de Pl egyszer sem kaptam gyógyszert ami elosegitette volna a babák megmaradasat, vizsgálatot sem javasolt. Most mondanám, hogy elmegyek máshoz, de már feladtam, úgy érzem nőként kudarcot vallottam, hogy nem tudom a férjem és a saját álmom valóra váltani, hogy család lehessünk. Az évi 1 rakszuresre azt hiszem maradok a mostani dokinál.
2020. máj. 7. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem javasolt semmit az orvos, mert azt mondta egy vetélés előfordul. Ettől függetlenül én megcsináltattam jó néhány vizsgálatot, mert ha kiderül egy apró probléma is, tudsz ellene tenni. Én nagyon javasolnám neked is, hogy járj utána. Háziorvos is van amire ki tud írni, nem kell fizetni érte. Egy pajzsmirigy, trombózis, cukorvizsgálat és egy hormonpanelből sok minden kiderülhet. Lehet éppen csak egy kis eltérés van, amit gyógyszeresen lehet kezelni, ez akadályozza a terhesség megmaradását. Van facebookon egy vetélés, missed ab utáni babavárás csoport, nem tudom benne vagy-e, nekem borzasztó sokat segít, hogy mások is megosztják a tapasztalataikat. Javaslom, hogy lépj be, sok hasznos infót találsz, van benne pszichológus és nőgyógyász is, akitől lehet kérdezni, nagyon szívesen segítenek.
2020. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bettina1994 ***** válasza:
Kedves kérdező. Teljesen normális én sajnos ugyan ebben a cipőben voltam. Nekem 3 év alatt 5 vetélésem volt és sajnos egyéb orvosi ok miatt nem lehet már kisbabánk a férjemmel ( 25 vagyok). Nekem a diamond képek készítése és a mandala képek készítése segített a túllépésben és a naplóírás illetve nem rendes tévét néztem csak netről letöltöttet amiben nem volt reklám. Mikor az utolsó 2 vetélésem volt az egyiknél a nővérem a másiknál az ikertesóm jelentette be hogy baba lesz így még rosszabb volt a dolog. Ajánlok valami kézműves hobbi elkezdését mert úgy el tudod vonni a figyelmet a sikertelenségről. Remélem segíttetem valamelyest és kitartást kívánok neked.
2020. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Császár után 4 napig éltek az ikerfiaim... Nagyon durván 1.5 évig kaptam bőgőgörcsöt kisbaba láttán... Már 3 év eltelt a nővérem most szült de (nem a nővérem meg a gyerek miatt) de nem jó érzés látni úgy hogy ahogy csak lehet kerülöm őket... A mai napig a szívem szakad meg hogy akikkel együtt voltunk terhesek már oviba készülnek én meg csak vagyok... Azóta is igyekszem valami életcélt... Élet értelmét találni... De nem megy... Nincs azóta se karácsony se húsvét se szülinap egyszerűen nem okoz örömet semmi... Úgy hogy szerintem sajnos normális hogy így érzel...
2020. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem teljesen normális. Hagyj most magadnak egy kis időt, próbáld meg feldolgozni a történteket. Ha kell, ordíts, bőgd ki magad, esetleg menj el egy pszichológushoz. Aztán ha úgy érzed, készenállsz, és teherbe esel újra, akkor pedig ne is gondolj arra, hogy baj történhet. Ne gondolj a vetéléseidre onnantól. Puszi neked, így is, hogy nem ismerlek, és nagyon sok kitartást! Ha valakivel beszélnél írhatsz privátban is. :) ;)
2020. máj. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy beleszólok, de szerintem csak annyit kéne várni, hogy a vetélések oka kiderüljön.

Én a régi módszerrel értek egyet, szerintem nem kell külön "feldolgozni a történteket", "pszichológushoz menni", "készenállni", stb.

Ha nincs orvosilag indoka, a minél előbbi újrakezdés a legjobb feldolgozás-gyógyír.

Nagy kár, hogy bezárták a Schöpf-Mereit, mert ott gyűltek össze azok az orvosok, akikre számíthattak a sorozatban vetélő kismamák, és sokukon segítettek is.

2020. máj. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hát ne is haragudj kedves utolsó, de nem biztos, hogy olyan könnyű, mikor már 3x elvetélt. Szerintem meg pont ez az, hogy ilyenkor szoktak összeroppanni, és ezt nem szabad hagyni! De az a te véleményed, ez meg az enyém.
2020. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!