Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mikor mennétek vele kórházba?

Mikor mennétek vele kórházba?

Figyelt kérdés
A héten kedden a 12. heti uh-n megállapították, hogy elhalt a babám, nincs már szívhang és az embrió sem megfelelő méretű. Jövő szerdára, tehát mához képest 2,5 nap múlvára kaptam időpontot műszeres befejezésre. Mind az orvosom, mind a kórház, ahol műteni fognak, azt mondta, hogy láz vagy erős vérzés esetén azonnal menjek a nőgyógyászati ügyeletre. A tegnapi napon gyengébb menstruációs görcseim kezdődtek, melyek a mai napra erősödtek, bő vérzés azonban nincs, csupán némi barnázás. Gondolom, ez az jelenti, hogy a természet is elkezdte megoldani a dolgot, amit amúgy nem bánok, jövőbeni terhességek szempontjából még örülök is neki. A kérdésem az lenne, hogy ti mikor mennétek kórházba? Várnátok, míg megjelenik a piros vérzés vagy már a barnázással és a görcsökkel elindulnátok? Sajnos kedd óta nagyjából csak rutinszerűen teszem a dolgaim, de nem vagyok igazán magamnál. Eléggé kiborított a hír, első baba lett volna. Sokat sírok és viszonylag kilátástalannak látom a jövőt, hiába tudom ésszel, hogy ilyen előfordul, fiatalok vagyunk, lehet még gyermekünk. Éppen a fentiek miatt nem bízom abban, hogy jelen helyzetben reálisan meg tudom ítélni, mikor van szükség orvosi segítségre. Ha valakinek van tapasztalata otthon megindult vetélésről, akkor szívesen veszem a tanácsát.
2020. máj. 24. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szia, nagyon sajnálom! :( én betelefonálnék a kórházba, hogy mondják meg, bemenj-e barnázással. sajnos hiába indul meg otthon a vetélés magától, nincs rá garancia, hogy nem fog kelleni orvosi segítség a befejezéséhez.

a lelki részéhez adj magadnak időt <3

2020. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nagyon sajnálom, hogy elvesztetted a babádat, sok erőt kívánok, hogy mihamarabb túllégy a nehezén! Kérdezd meg az ügyeletet, hogy ilyenkor mi a teendő, az a biztos!
2020. máj. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom.


Láz vagy erős vérzés esetén mennék.

2020. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
En nem mennek be, ha nincs láz vagy nagyon erős vérzés. Szerdán úgyis megneznek.
2020. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Én bemennék. 12 hetes babánál már lehetnek spontán vetéléskor is komplikációk. Valamint otthon mit fogsz vele csinálni, ha megszületik? Hová teszed? Kuka? WC? (Ne haragudj, hogy nyers vagyok :(. ) Gondolj bele...A kórházban legalább egy fokkal emberibb körülmények várják. Borzasztóan sajnálom, ami veletek történik. Sok erőt kívánok és mihamarabbi felépülést.
2020. máj. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Orvos vagyok, nem mennék be barnázással. Ilyen esetben az ügyeletben megnéznek, konstatálják, hogy nem túl erős a vérzés, megvárhatod az időpontod és hazaküldenek.

Szóval azt tenném, amit az orvos is mondott: ERŐS vérzés esetén mennek be. Erős vérzés = bővebb, mint egy normál menzesz.

2020. máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennèk be. 11 hetes babàt otthon vetèltem el, nem kellett utàna kaparni. Eltemettük.
2020. máj. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Majdnem 11hetes terhes vagyok, pár nap múlva műtöttek volna, elkezdtem görcsölni és vérzek. Felhívtam az orvost ,azt mondta ha nagyon erős a vérzés vagy darabos akkor menjek be a kórházba.
2020. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
6-os, lehet, hogy orvos vagy (de annak is felelőtlen, ha nem foglalkozol vele, hogy ez egy olyan eset, amikor egy pillanat alatt nagyot fordulhat a helyzet...), de emberség az nem szorult beléd. Neked ez csak egy abortált magzat egy vesetálban. A kérdezőnek meg a gyermeke. Biztosan nagyon kellemes lesz otthon eltemetni. És egész életében pszichés torzulással élni. Az a válaszoló, aki félvállról vette, az se legyen benne biztos, hogy nem lesz akár évekkel később mentális hátulütője.
2020. máj. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a felháborodásod. Azt sem értem, hogy miért lennék felelőtlen.


1. Ha nincs bő vérzés, csak barnázás, az nem akut helyzet, simán lehet vele várni. Ez azért fontos, mert:

- ha még nem szült hüvelyen keresztül, akkor bizony a nőnek is jobb, ha van idő dilapant (méhszájtágító pálcikát) felrakni és úgy elvégezni a beavatkozást, ugyanis így kevésbé károsodik a méhszáj és kisebb az esélye, hogy későbbi terhességnél probléma lép fel

- altatásnál nem mindegy, hogy evett-e előtte vagy sem

Tehát ha nincs bő vérzés, akkor zárt méhszájjal nem fogja senki megoperálni, mert felesleges és káros.


Lehet, hogy neked nem tetszik a válaszom, de ez van. Felőlem bemehet a kórházba, ha akar és megnyugtatja, de azt fogják tenni, amit leírtam. Megnézik, hogy bő vérzése van-e, és mikor konstatálják, hogy csak barnázgat és zárt a méhszája, akkor szépen hazaküldik. De persze feküdhet ott a kórházban is addig, míg el nem jön a műtét napja, elvégre egy kórházban, vadidegenek között feküdni sokkal jobb, mint otthon a férje mellett.

2020. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!