Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mikortól számít normálisnak...

Mikortól számít normálisnak ismét teherbe esni?

Figyelt kérdés

Buta kérdésnek hangozhat.

Egy éve vesztettük el a babát. 5 hónapos volt. Meg kellett szülnöm halva. Lelkileg teljesen kivoltunk.

Anyósom már az ezt követő héten közölte, semmi baj, sajnálja, de jöhet az újabb próbálkozás, unoka "kell".

Mi is szeretnénk, tehát nem a férjem anyukája miatt, de érzékeltetésképp leírtam, hogy azért nyomás alatt vagyunk felőle (is). Az orvos szerint már lehetséges teherbe esni úgy, hogy problémát ne okozzon. Lelkileg már felkészültünk-e, azt nem tudom. Egy kicsit mindig bennünk marad, így nem tudom, halasszuk még? Mindene megvan a kicsinek. Van hova, van miből, van szeretet.

Volt itt bárki hasonló helyzetben?


máj. 13. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Először is részvétem! 🖤


Fizikailag 3-6 hónapot mondott nekem az orvos 23. heti vetélés után. Én a minimumot is alig bírtam kivárni. A vetélés utáni negyedik ciklusban rögtön terhes is lettem, tökéletes, problémamentes terhesség volt, a vetélés után egy évvel szültem.


Nekem úgy kellett az új terhesség, mint a levegő. Ha úgy érzed, lelkileg készen állsz, akkor testileg már réges-rég nincs akadálya.

máj. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

21.héten vetéltem el, autóbalesetünk volt, hiába volt övterelőm, mégis valahogy megütődött a hasam, nem élte túl.


Nekem 3 hónapot mondott a doki, hogy testileg akkor már mehet. Lelkileg mikor úgy érzem.

4.hónapban terhes is lettem.

máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnalom. Ugy tunik fizikailag minden ok a probalkozasra ha az orvos is ezt mondta. Lelkileg viszont neked kell eldontened. Nem lesz konnyu, teljesen mindegy mennyit varsz. A felelem mindig banned lesz. Érdemes lenne pszichologushoz is fordulni, hogy atsegitsen ezen az idoszakon. En nekem egy missed abom volt. Tudom nem ugyan az, de engem nagyon megviselt. El sem tudom kepzelni te min mentel keresztul. Ne a csalad unszolasara vagjatok bele. Csak akkor, ha mindketten ugy erzitek keszen alltok
máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked és a férjednek kell éreznetek, eldöntenetek.

Helyedben anyóssal igyekeznék lazítani a kapcsolatot, nem normális.

máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Veszteség után a 6.hónapban estem teherbe. Ha testileg minden rendben akkor csak rajtatok áll hogy mikor lesztek rá készen. De az is lehet hogy azt érzed még nem állsz készen és vártok 1-x évet és még akkor is úgy gondolod hogy nem állsz készen közben meg lehet ha becsúszna már most abban a pillanatban már éreznéd hogy készenállsz. Nehéz dolog érzelmileg dönteni. De mindig pozitívan kell hozzá állni különben lehet soha nem fogod azt érezni hogy "na most jöhet". Illetve mindig is emlékezni fogsz a meg nem született babádra ez már az életed része lesz.
máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!