Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés esetén kijön a magzat...

Vetélés esetén kijön a magzat a hüvelyen keresztül?

Figyelt kérdés

Elnézést a kicsit ízléstelen kérdésért.

Szóval, amikor az anyuka elvetél, viszonylag korán, akkor távozik az embrió a hüvelyből? Például zuhanyzás közben kipottyan? Vagy annyi vérzés van, hogy valahol közte van ő is?

Egy rokonom elvetélt és nem mertem tőle megkérdezni, így is elég nehéz neki.



2020. nov. 30. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen idős volt a terhesség. Az első hetekben simán csak vérzésnek tűnik, a későbbiekben darabos vérzésnek. 10-12 hetesen már nem biztos hogy kiürül
2020. nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam olyan volt, mint egy durvább menzesz. :( (6. Hét után)
2020. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kérdés jó, de a válasz összetettebb.

Azért néhány alapfogalom: a terhesség teljes hossza 40 hét. A 8. hétig embrióról beszélünk, ezt követően hívják magzatnak a születendő babát.

A 20-24. hét előtti terhesség megszakadás az úgynevezett vetélés, ezt követően már halvaszülésnek nevezzük. (20-24. héten kissé átfedésben van a két kategória, ekkor a mindenkori magzati értékek a mérvadóak, mindig az adott szituációt tekintve.)

A kérdésedre a válasz röviden: ideális esetben igen, távozik a hüvelyen keresztül az "abortum".

Ha ez önmagától, teljes mértékben lezajlik, azt spontán, befejezett vetélésnek nevezzük. Ekkor az embrionális szövetek, a nyálkahártya stb. erőteljes, többnyire darabos vérzés közepette kilökődnek, a hüvelyen át távoznak. (Ez a tárgyilagos leírás, átélni rettentő traumatikus:(

Ha a vetélés megkezdődött, de nem maradéktalanul zárult le (pl. vérzés ugyan volt, de maradtak szövetdarabok a méhben stb.), vagy esetleg az embrió/magzat nem fejlődött tovább, megszűnt a szívhang stb. de maga a kilökődés mégsem kezdődött meg, akkor "missed abortion", rövid nevén "missed ab" történt, vagyis befejezetlen vetélés. Ez már kórházi beavatkozást igényel, ez legtöbbször az úgynevezett "műszeres befejezés": egy pár perces, altatás-szerű bódításban végzett műtétet, melynek során kitisztítják a méhet. Ez az úgynevezett küret, magyar nevén a "kaparás" - el lehet képzelni, hogy miért.

Nincs két egyforma vetélés: valakinek a 10 hetes terhesség elmegy néhány napon át tartó, darabos vérzéssel, "minden a hüvelyen át" ahogy írtad.

Van, akinek a 6 hetes terhességet műszeresen fejezik be, kórházban.

És van, akinek meg kell szülni a 20. héten méhen belül elhalt magzatot.

2020. nov. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

...előző vagyok.

Mivel itt tetted fel a kérdésed, ezért azt gondolom, érdekel, hogy min megy/ment át a rokonod, mégis szeretnél tapintatos lenni.

Egyetlen tanácsom lenne: ne vigasztald!

Én is átéltem, többször is, és rettenetes hallgatni (az amúgy jó szándékú, de mégis borzasztóan érzéketlen) vigaszokat, hogy "a természet megoldja, jobb ez így, mintha beteg lett volna", "na majd a következő összejön",

meg hogy "az unokatesóm sógora nővérével UGYANEZ volt, és azóta van 5 szép gyereke", és persze "de legalább van már 1-2-6 gyereked, meríts erőt belőlük" stb. Mindezt mondjuk a szomszédasszonytól, vagy Jucitól a HR osztályon.

Ha valamit mondani kell, a legegyszerűbb a legjobb: "Hallottam, mi történt, nagyon sajnálom. Szólj, ha tudok segíteni valamiben."

2020. nov. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!