Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges a magzatot a...

Lehetséges a magzatot a méhlepényen keresztűl plusz oxigénnel ellátni?

Figyelt kérdés
Remélem értitek a kérdést,tehát,valamivel rátudok segíteni,hogyy elegendő oxigént kapjon a baba?Keresgéltem a netet sokat erről,de nem nagyon találtam ilyesmit.

2012. szept. 3. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom hogy a lepény "tudja" mi a dolga.Miért akarsz te pluszban rásegíteni???Mégis hogy gondoltad??? :/
2012. szept. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hogyhogy miért akarok pluszba rásegíteni?...én meg ezt a kérdést nem értem.

egyébként csak azért is kérdezem,mert azt találtam a neten,hogy kismamáknak jó oxigén dús vizet fogyasztania,mert jó a magzatnak...gondoltam vannak még ilyen ötletek.

2012. szept. 3. 22:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet! Olyan bonyolult az anyai és magzati vérkeringés a terhességben, h a mai napig nem tudják a tudósok, h valójában ez a tökéletes rendszer hogy működik. A lepény a legutolsó oxigénmolekulát is a babához juttatja, emiatt nem kell félni. Amúgy meg ha öregszik a lepényed,-ezért is kellene szerinted plusz oxigén-, nem tudod "megfiatalítani", de a feladatát meszesedve is el tudja látni.
2012. szept. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Több oxigént nem tudsz neki juttatni, mint amennyi kell, és ha tudnál se tenne jót, mert a túl sok oxigén káros is lehet. Max abban segíthetsz, hogy ne jusson kevesebb oxigénhez a szükségesnél, pl azzal, hogy nem dohányzol, kerülöd a szmogos, füstös helyeket, sokat sétálsz fás területen (ligetben, parkban, erdőben), megfelelő pozícióban alszol, gyakran szellőzteted a lakást. De plusz oxigént nem tudsz hozzá eljuttatni, bármennyire is szeretnéd.
2012. szept. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" - Vas: a haemoglobin előállításához szükséges, ami az oxigént szállítja a vérben. A magzatnak vasraktárat kell kiépítenie a születése utánra, és számolni kell az anya megnövekedett vasigényével is. Terhesség idején az anya több haemoglobint állít elő, ezért több vasat használ fel a táplálékból.


Forrásai: sovány marha-, birka-, csirkehús, belsőségek, szardínia (tonhal), különböző müzlik (meg kell nézni az összetevőiket!), bab, csicseri borsó, lencse, tofu, brokkoli, borsó, újhagyma, spenót (és egyéb zöldfőzelékek), burgonya kesudió, napraforgómag, tojás.


A test könnyebben feldolgozza a vasat, ha elég C-vitaminhoz is jut. A fekete teák, illetve a kávé egyes komponensei azonban gátolják a vas felszívódását, többek között ezért is nem ajánlottak kismamáknak.. Az állati táplálékból származó vas könnyebben felszívódik, mint a növényi eredetű. A máj ugyan vasban dús táplálék, mégis csupán mértékletes fogyasztása tanácsos a különösen magas A-vitamin-tartalom miatt, mely ártalmas lehet a magzat fejlődésére.


Egyes nők annyira vashiányosak lehetnek, hogy az már veszéllyel lehet mind rájuk, mind a babájukra. A vashiányos vérszegénység tünetei lehetnek a fáradtság, sápadt bőrszín és a hajhullás. Nagyon érzékennyé válhatnak a hidegre is, ha nincs elég vas a szervezetükben. Ilyen tünetek észlelésekor az orvos a megfelelő vizsgálatok után valószínűleg vasat fog felírni."


[link]


A sóskát és a spenótot mind a fogorvosom, mind a házidokim kiemelte. Most voltam második vérképen, a védőnő felkészített, hogy biztos rossz lesz, mert általában ez rossz szokott lenni 2x hétre. Hát a vasam csodálatos középértékben van, és a vérkép se lett rossz. :)

2012. szept. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb vérkeringéssel - sétálj minimum fél órát naponta, ne lógasd a lábad, igyál eleget, feküdj a bal oldaladon és (orvos rokonom tanácsa) énekelj néha jó hangosan :))
2012. szept. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!