Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Első problémamentes terhesség...

Janka_12 kérdése:

Első problémamentes terhesség után 2 missed ab. Valaki hasonló helyzetben tudna néhány biztató szót írni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 3 éves makk egészséges kisfiam. Tavaly nyáron a 4.héten, most áprilisban pedig a 6 héten (5 hetesen még volt szívhang) elhalt a terhesség. Mindkét esetben barnás folyás után történt a missed ab. Az utolsó terhességnél szedtem a progesteront exeltis, a nyári esetre való tekintettel. Az első terhességgemmel semmi probléma nem volt, elsőre összejött.



2021. ápr. 9. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki magad, lehet az első terhességed óta megváltozott valami.
2021. ápr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyi lemaradt, hogy tavaly nyáron becsúszott, most pedig januártól rajta voltunk a dolgon és februárban már nem jött meg. Az orvos annyit mondottam sok az ilyen eset mostanában. Nyilván engem ez nem vigasztal...
2021. ápr. 9. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kettő, de sok helyen három egymást követő spontán vetélés után javasolnak csak kivizsgálást. És a kémiai terhesség (pozitív teszt, de UH-n még nem láttak terhességet) nem számít bele. Ennek pedig az az oka, hogy egy vetélés, ill. a kémiai terhesség annyira gyakori dolog, hogy egyszerűen orvosi értelemben nem éri meg vele foglalkozni.

(Persze, tudom, hogy az adott, terhességre vágyó nőnek egy vetélés is sok. Ezt inkább úgy kell értelmezni, hogy annyira gyakori a dolog, hogy ha mindenkit elkezdenének ezért vizsgálni, akkor a - sok esetben drága - vizsgálatok nagyon nagyon nagy része totál felesleges lenne, mert egyrészt semmilyen problémát nem találnánk, másrészt mire végigérnének vele, már terhes is lenne az illető).


Szóval nyugalom, ez nem jelenti azt, hogy baj van veled, egyszerűen a természet ilyen.

2021. ápr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Bízom benne, hogy hamarosan már tényleg örülhetünk.
2021. ápr. 10. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!