Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akinek úgy volt korai vetélése...

Akinek úgy volt korai vetélése, hogy előtte már volt egy vagy több problémamentes terhessége, azaz nem első baba lett volna, válaszolnátok néhány kérdésre?

Figyelt kérdés
Megtudtátok-e mi volt a probléma? Csináltattatok vizsgálatokat? Ha igen, miket? Milyen úton? (Úgy értem, kiírta orvos, vagy magánúton, ha igen, kb milyen összegekre lehet számítani?) Ha ezután újra sikerült teherbe esni, azzal már minden rendben ment? Harmadik gyermek lett volna, 5 hetesen megszakadt a terhesség, műtétre nem volt szükség. Előző két terhességemmel nem volt semmi gondom. Szeretnénk tovább próbálkozni, de nagyon félek, hogy megismétlődik.
2016. jan. 10. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem egészen a kérdésedre válaszolok, de a terhességek egyharmada megszakad az elsö 6-8 hétben. Ennek nincs semmo olyan oka, ami miatt utána félni kellene, egyszerüen az adott embrió fejlödésében lett valami zavar (ez NEM örökletes betegség vagy hasonló hanem csak véletlen), és egyszerüen nem volt életképes.

Ez mindig is így volt, csak régebben a legtöbb nö észre sem vette ilyen korán, hogy terhes, azt hitte, hogy csak késett a menzesze.

Sajnálom, hogy ez törtent veletek, de emiatt nem kell késöbb idegeskedni, a következö terhesség nagy valószínüségggel tökéletesen rendben lesz.

2016. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy próbálsz segíteni. Amit leírtál, azzal tisztában vagyok. Ezt a "legtöbb nő észre sem veszi" mondatot sokan elmondják, de eléggé zavaró. Én észre vettem , nekem sokat jelentett, és emiatt nem fogok megnyugodni. Ezért kértem hasonlókon átesettek tapasztalatait.
2016. jan. 10. 17:24
 3/13 anonim ***** válasza:
Az en elso ket terhessegem is gond nelkul kezdodott/zajlott! A 3.pedig elment ugy mint neked.Kovetkezo honapban ujra megfogant es meg is maradt de volt rozsaszines folyas igy kaptam hormon potlast! Igy meg is tapadt rendesen. Ha ujra terhes leszel mielobb doki szerintem :)
2016. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A kivizsgálásokban tudok segíteni, mi magánúton csináltattuk, mert 3 vetélésig nem segített az állambácsi. Vannak összegeim is, idén áprilisiak. Írok egy üzit, kérdező és részletesen leírom.:)
2016. jan. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem háromszor vetélt el zsinórban úgy, hogy az elsővel semmi problémája nem volt. Mint utólag kiderült, akkor csak szerencséje volt, mivel mint kiderült Leidenes hozzám hasonlóan (trombózishajlam, vetélést, koraszülést okozhat).
2016. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Nekem a második terhességem halt el nem egészen 6 hetesen. De volt egy kis zűrzavar, dokit váltottam első UH után, végül csak 9 hetesen bizonyosodott be, hogy az embrió nem indult fejlődésnek. A terhességem fennmaradt, mivel Utrogestant szedtem, így aztán missed ab lett a vége.

Szövettani eredmény: elhalt magzati sejtek. Hát ennyi derült ki, vagyis semmi.

Én valahogy sohasem bírtam arra gondolni, hogy baj lehet később is, tudtam, hogy menni kell előre tovább, jöjjön a következő terhesség, bárcsak ott tartanánk. Egyáltalán nem az volt a félelmem, hogy újra megtörténhet, hiszen már volt egy egészséges gyerekem, inkább az ember tényleg a véletlen fejlődési zavarra gondolt, minthogy valami anyai ok vagy genetikai hiba áll a háttérben. Gondoltam, jó, velem is előfordult, mint már annyi nővel, igazából ez a korai vetélés az, amit nem gondolnék annyira borzalmasnak, minél előrehaladottabb, nyilván annál nehezebb és fájdalmasabb elengedni a babát.

Az én nem alaptalan félelmem az volt, hogy talán nem fogok újra teherbe esni, nekem addig is csak Clostilbegyttel ment, missed ab után pedig borzalmas ciklusaim lettek, rövidek, pecsételő vérzéssel, szóval semmi bíztató. De végülis nagy nehezen, 1,5 évvel a missed ab után Closti, inszem kombóval teherbe estem. Már 2 évesek az ikreim.

Szóval elkeseredésre semmi ok! Ha meg sem próbálod, akkor biztosan nem lesz 3. gyereked. Ezt szerintem így kell felfogni, máshogy nem lehet.

Hogy még egy példával szolgáljak, mert bár nem érzed vigasztalónak, sajnos tényleg tudomásul kell venni, hogy sok a korai vetélés, és ez valamennyire természetes folyamat (hülye példa, de ha egy kotlóst megültetsz 10db tojáson, valószínűleg nem fog kikelni mind a 10). Elég egyetlen apró hiba, csak egyetlen őssejt nem kezd osztódni, és már vége is...

De maga a példa: 5 gyerekes anyukáról tudok, akinek volt már 2 vetélése is. Tehát semmi gond a termékenységgel, semmi gond a meglévő gyerekekkel. Ő mondjuk szerintem pont túlkompenzált az első vetélése után (neki is a második terhessége volt), azért lett aztán ennyi gyereke.

Remélem, azért tudtam egy kis vigaszt nyújtani. És szerencsére vannak már gyerekeid. A missed ab-omkor egy másik kismama is volt, akinek első terhességét kellett befejezni, hát, nem is tudtam magam sajnálni mellette.

2016. jan. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok újra.

" Ezt a "legtöbb nő észre sem veszi" mondatot sokan elmondják, de eléggé zavaró. Én észre vettem , nekem sokat jelentett, és emiatt nem fogok megnyugodni."


Ezt azért írtam, hogy ne hidd, hogy ritka vagy újkeletö dolog, csak amíg ezelött 30-40 évvel még egy terhesség kb akkor lett biztos, amikor már a második menzesz lett volna esedékes - tesztek nem voltak, csak az orvosnál, és ott is jóval késöbb mutattak ki bármit is -, ezért az akkori korai vetéléseket nem tudták, hogy egyáltalán voltak. Ez az, amiért nem is szerepel a régiek történeteiben és ezért emlegetik sokan, hogy ma több vetélés van, pert ez az, ami nem igaz.

Ezért nem kell megijedni egy eset miatt, ez csak véletlen. Persze tudom, hogy neked rossz, de a jövöre nézve nem igazán van emiatt veszély. A megnyugodást erre értettem, mármint hogy ez még nem jelent rosszat a következö terhességekre. Kivizsgálni sem nagyon lehet, mert általában nincs mit, a hiba nem benned vagy a te szervezetedben van, hanem csak ez az egyszer rosszul jöttek össze a körülmények.

2016. jan. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, sokat segít!

Első válaszoló: Tudom, hogy segítő szándékkal írtad. Amint mondtam, tudom , hogy ez így van, tisztában vagyok vele, de én most nem ezt kérdeztem.

2016. jan. 10. 20:02
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem azt, hogy "ritka, vagy újkeletű dolog", és azt sem gondolom, hogy manapság több a vetélés mint régen. Az meg, hogy "nem kell, megijedni", hát... Ez nem "ijedtség", hanem olyan dolog, amit soha többé nem szeretnék átélni.
2016. jan. 10. 20:07
 10/13 A kérdező kommentje:
De ahogy írtam, tudom, hogy segíteni szerettél volna, ezért a te válaszod is "hasznos" számomra, ahogy a többieké is.
2016. jan. 10. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!