Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogyan viselkedjek bátyámmal...

Hogyan viselkedjek bátyámmal és feleségével? (vetélés, többi lent)

Figyelt kérdés

Sajnos megint nem sikerült a baba bátyáméknak. Augusztusban kezdtek el próbálkozni, szeptemberben endometriózissal került be sógornőm műtétre, igaz embrió nem volt. Most viszont volt embrió, bár nem volt egy hónapos sem. (ne kövezzetek meg, nem igazán tudom még az orvosi háttereket, csak azt tudom, amit elmondanak nehezen, szomorúan.)

Nagyon szeretném őket megvígasztalni, tudatni velük, hogy sajnálom és mellettük vagyok, de őszintén nem tudom, hogy milyen szavakat használjak, hogyan viselkedjek, ami nem túlzás, de segítő lenne.

Tudnátok írni saját tapasztalatból, hogy ha sajnos ti is éltetek át hasonlót, akkor minek örültetek, mi segített, ami enyhítette fájdalmatokat.



2021. máj. 17. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Ha ők nem hozzák szóba, neked sem kell. Egy sajnálom a helyzetet, ha tudok segíteni, szóljatok bőven elég
2021. máj. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Túlzásokba szerintem se kell esni, azért egy négy hetes terhességnél pár milliméter az embrió, annak veszteség, aki elvetél, de nem hiszem, hogy a túlzott sajnálkozás a részedről jó ötlet lenne.
2021. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az lenne a segítség ha nem hozzák fel.
2021. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem tolakodok inkább, megvárom, míg segítséget kérnek, ha szükség van rá egyáltalán. Szerencsére nagyon jó a kapcsolatunk, bízom benne, hogy tudják, segítek, ha kell.

Köszönöm a válaszokat!

2021. máj. 17. 21:58
 5/6 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem se hozd fel. Pont azért szokták az ilyen híreket ilyen "fültelefonosan" továbbítani, hogy ne kerüljenej fájdalmas helyzetbe az érintettek.

A bátyádat Te ismered, négyszemközt esetleg a viszonyotok függvényében megkérdezheted, hogy van és mondhatod, hogy szívesen beülsz vele meginni egy kávét ha beszélgetni szeretne.

De a sógornő egy idegen ember, valószínűleg már így is bentebb vagytok a privát szférájában, egy ilyen horderejű magánügy megtudásával, mint szeretné.

2021. máj. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőm tegnap vetélt el, ő már 8 hetes volt. Nem tervezett baba volt, de már nagyon örültek neki. Meghallgattam amit elmondott és mondtam, hogy bármikor beszélgetni akár, szóljon. Mi jóban vagyunk, ő maga írt a kórházból a műtétre várva (külföldön élnek).
2021. máj. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!