Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Spontan vetélés után külföldön...

Spontan vetélés után külföldön mit tegyek?

Figyelt kérdés
Idén június 16an kb 5 hetesen elveteltem. Okot nem mondtak, elkezdtem barnazni, ügyeletre be, sem tapintasra sem uh nem látszott semmi már ☹️ rá pontosan 1 hónapra rendesen megjott és most úgy tűnik ismét teherbe estem, bár még van 3 nap a következő mensesemig de a teszt pozitív. Az lenne a kérdésem mit csináljak, mivel jelenleg külföldön tartózkodok még kb 4 hétig (párom külföldi és nála vagyok). Menjek el itt orvoshoz minél hamarabb vagy raerek majd 6 hetesen (ha megmarad, természetesen nagyon félünk egy vetélés után) főleg hogy már mensi előtt pozi lett két teszt is.. Köszönöm!
2021. aug. 9. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Minek mennél 6 hét előtt?

Semmit nem látnának,vagy max egy petezsákot amivel úgyis vissza kéne menned 6 hetesen.

Várd meg ameddig haza értek addig még sok minden megeshet.

2021. aug. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igeh, én is erre gondoltam csak sok helyen olvastam, hogy spontan vetélés után elvileg urot kéne kapni ha, progi hiány okozta a vetélést, csakhogy nálam ben derült ki az ok ezért félünk kicsit meg számomra fura is h már pozitív, legkorábban 27eb fogant mertaznap jöttem ki.
2021. aug. 9. 14:56
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is volt vetélesem, ra 3 hónapra lettem újra terhes.

Semmit nem kaptam rá az ég világon.

7+3nál jártam, mikor elsőre dokihoz mentem, semmivel nem voltam elkésve.


Most a 33.héten járok

2021. aug. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Hacsak nincs külföldi egeszsegbiztositasod, márpedig esélyes, hogy nincs, nem kellene orvoshoz menni. Egyrészt minek? Külföldön nem betegségnek kezelik a terhességet, eleve csak a 12. héttől foglalkoznak vele, simán "belefér" egy vetélés is. Másrészt mivel nem vagy életveszélyben, akkora számlát akasztanának a nyakadba hogy évekig nyögnéd.
2021. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen igazuk van a többieknek, ne menj feleslegesen külföldön orvoshoz. 6.hét után ráérsz, kivéve méhenkívülinél, de azoknak felismered a tüneteit az biztos. Meg amúgy se gyakori szerencsére.

De azon érdemes elgondolkodnod, hogy végig fogod-e aggódni azt a 4hetet, mert annak nincs semmi értelme ha igen. Akkor inkább gyere haza kicsit előbb.

Ha leírod az országot, akkor lehet hogy lesz itt érdemben valaki akinek van ottani tapasztalata,és tud segíteni.

2021. aug. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

De ha végig aggódja sincs értelme 6 hét előtt orvoshoz menni,hiszen semmi használhatóval nem szolgálnak.Megmondják,hogy igen,terhes vagy és ott a petezsák.

De a pozitív teszt egyértelműen közli,hogy van baba.Minden mással sajnos türelmesnek kell lenni.Hiszen hiába van,ha szívverés nincs.De szív verést 6 hét alatt nem fog találni..

2021. aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van biztosítás ami fedezne, azzal nincs probléma amúgy de megnyugtattatok hogy raerek, köszönöm! Mellesleg ha nagyjabol pontosan tudom mikor fogant akkor is az utolsó mebses első napjatol szamoljam a 6 hetet? Amúgy svedorszag 🙃
2021. aug. 9. 15:48
 8/12 A kérdező kommentje:
3as,neked is gratulálok 🙃
2021. aug. 9. 15:49
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

Igen, az utolsó menstruáció első napjától számold, attól számítva 6 hét múlva leszel 6 hetes terhes.

Én is egy vetélés után lettem újra terhes, nem kaptam utrot, nem is volt rá szükség.

2021. aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

3as vagyok. Én tudtam a fogantatásat pontosan. Nekem az ovum nem közepidőben van, hanem a ciklus elején.

Mikor időpontot kértem, nem kérdezték hol tartok, hanem az occsó mensit kellett bediktálnom, ugy adták ők az időpontot.


Már a megállapításon is közel 1 héttel volt a babám, amit a mai napig tart, mégis mensi alapján vagyok kiírva.

2021. aug. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!