Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Valoban csak 2-4% lenne a 8....

Valoban csak 2-4% lenne a 8. Het után a vetélések aránya?

Figyelt kérdés
Nem tudom valamiért talán csak mindenki ide téved de itt annyi ilyet hallani és nem akarom elhinni hogy ez a 2% ekkora hangot ad magának a gyakorin és egyéb fórumokon.
2021. okt. 24. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahol téma a vetélés, ott nyilván azok fognak kommentelni, akik átélték.

Nekem kétszer is volt a két gyerkőc közt.

2021. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

A dokim szerint a 12. hétig a magzatok 1/4-ede elhal.

Szerintem ez elég nagy arány. A 12 héten belül ő nem tett különbséget, sőt. Azt mondta amikor az anya hormonháztartásáról átáll a magzat gyakorlatilag a "saját ellátására", az a legérzékenyebb időszak, ez pedig valahol a 10-13.hét környékén történik meg.

Egyébként nyilván ha egy terhesség rendben megy, annak kevésbé van hír, avagy kérdés értéke akár itt. Nyilván nagyobb arányban találni itt vetélős kommenteket, vagy kérdéseket, mint a való életben belebotlani. Főleg, hogy itt beszélünk róla. A valóságban nem szoktuk megkérdezni egy várandós kismamától, hogy hány vetélése volt a babájuk előtt. Ő pedig örül, ha feldolgozza, nem beszél róla.

2021. okt. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem azt mondta a dokim, hogy onnantól számítva 2%, hogy van szívhang. Mert az, hogy a terhességek 1/4-e elhal, annak a legnagyobb része kémiai terhesség, és még a szívhangig sem jut el a dolog.

Szívhang után az esély lecsökken 2%-ra és ez gyakorlatilag a terhesség végéig ennyi marad. Nyilván az ilyen helyeken többnyire azok írnak, akinek volt, ebből nem lehet semmit leszűrni.

2021. okt. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Nekem is nagyon rémisztőek az itt olvasott arányok, de szerintem a

legtöbb kérdésnél ugyan az a pár ember válaszolgat. Nekem is van kedvenc kategóriám ahol szeretek válaszolgatni nagyjából sablonosan a hasonló kérdésekre. Szóval szinte biztos vagyok benne, hogy 5 kérdés alatt 5x5 vetéléses válasz az nem 25 külön nőtől érkezik, csak mindig ugyan attól az 5-6-tól.

Ellenben ismerősi körből is hallok nagy ritkán, de ott azt figyeltem meg, hogy vagy olyanoknál akik 3 éven belül próbálnak megszülni 3 gyereket és akkor a harmadik vetélés, vagy ahol utána rövid időn belül valami súlyos betegséget diagnosztizálnak anyukánál pl rák, vagy ahol élből apukánál van valami defekt.

Nem tudom azt állítani, hogy emiatt, mert mindig mindenhol azt mondják, hogy nincs oka, életképtelen lett volna, kromoszóma hiba… de az én környezetemben valahogy mégis mintha ezek összefüggenének.

2021. okt. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nagyobb..nekem volt 6,5,8 és 7 hetesen vetélésem.Sokat hallok még a 9.héten is!
2021. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha valakinek ennyi vetélése van ott már egyénileg változik a valószínűségi ráta :/
2021. okt. 24. 19:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézd, kérdező! Én én szoktam nézegetni, amikor picit meg akarom nyugtatni magam. Ez nagy átlagból számol és napról napra lehet követni, hogy épp hol tartasz. Gondolj arra, hogy sokkal valószínűbb, hogy nem lesz gond, mint hogy lesz. :)

2021. okt. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Na ez épp olyan hogy ha már van szívhang akkor már nagyon kicsi a vetêlés esélye.Ezzel szemben a legtöbb vetélés akkor van,mikor már van szívhang.
2021. okt. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És énnek a 2 %nak vajon hány szakadéka az amely nem indul be spontán és csak ultrahangon derül ki?
2021. okt. 25. 11:34
 10/10 anonim ***** válasza:
#4 Tévedsz. Sajnos rengeteg nőt érint, én sem tudtam, de így van. Azt nem tudom, hogy itt hányan válaszolnak az adott kérdésekre, de semmiképpen nem 25 nő, abszolút irreális, ugyanis sokkal több (sajnos). A valóságban pedig (összstatisztikailag) nagy számban érinti a nőket, amiről nem beszélünk, mert nem téma, mert kényes, emiatt történik az, hogy forró zuhanyként éri a vetélés híre az adott nőt - legalábbis általában ez történik.
2021. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!