Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Véleményetek szerint indokolt...

Véleményetek szerint indokolt volt a missed ab?

Figyelt kérdés

Tegnap műtéti befejezése lett a terhességemnek. 09.03. Volt az utolsó menstruáció első napja. Abban a hónapban többször is együtt voltunk a párommal. Aztán következő menzesz kimaradt, de a teszt nem lett rögtön pozi, csak pár napra rá. Legelőször 10.21. voltam ultrahangon, ahol 5mm petezsákot látott a doki. Azt mondta 5 hetes vagyok. (Mensi szerint akkor már lassan 7hetesnek feleltem meg)

Majd elkezdtem vérezni, így 10.25-én elmentem az ügyeletre. Ott 10 mm petezsákot látott a doki, bár véleményem szerint nem volt elég alapos és nem is uh-zott soká. Kaptam progeszteront. Viszont azt mondta az orvos szerinte nem fejlődött tovább a terhesseg, de varjunk egy hetet.4 nap múlva elöntött a vér. Rohantam vissza a kórházba 10.29-én. Ott 10x18mm petezsák volt és egy pici szikhólyag. Plusz 3x nagyobb vérömleny a petezsák körül. Semmi jóval nem bíztattak. 3 napon keresztül ömlött a vér belőlem és görcsöltem. Majd tegnap kértem egy másik orvost csináljon ultrahangot és mondja el őszintén mit gondol mennyi esélye van a babónak. 30percen keresztül kereste az embriót de nem látott semmit, csak 10mm petezsák, szikholyag. A vérömleny pedig már szinte az egész méhemet beterítette. Őszintén megmondta, hogy ő műtétet javasol, de várhatunk is csak nagy az esélye, hogy a vérzés “kimossa” a petezsákot is. Bele egyeztem a műtétbe, mert már lelkileg teljesen kivoltam. A másik gyermekemet napok óta nem lattam, rettenetesen hiányzott. Viszont azóta csak sírok. Valahol bánom ezt az egészet, valahol megnyugvást érzek. Bennem van, hogy mi lett volna HA. Mi lett volna ha várunk, és lesz embrió. Mit gondoltok valóban indokolt volt a műtét? Én nem kerdojelezem meg az orvosok tudását de azért mégiscsak egy emberi életről kellett döntenem



2021. nov. 1. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Missed ab. = abbamaradt vetélés. Ez egy diagnózis, nem egy beavatkozás. A beavatkozás a műszeres befejezés.

Szóval egy missed ab. nem lehet indokolt vagy indokolatlan, max valami vallási vonalon.

Az eseted meg egyértelmű, petezsák megjelenése után több, mint egy héttel látni kellett volna embriót is. Ne emészd magad, ez a terhesség menthetetlen volt, nem fejlődött, sosem lett volna belőle szülés akkor sem, ha még fekszel bent egy hetet, hátha.

2021. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató választ!


Hat a műtőben elaltatás előtt még ennyit hallottam h mondja az orvos: missed ab, elhalt terhesseg. Igazából a jelentése lényegtelen. Arra lennék kiváncsi, aki sajnos tapasztalt ilyet tényleg nem lett volna belőle semmi? :(

2021. nov. 1. 11:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hallottam h mondja az orvos: missed ab, elhalt terhesseg. Igazából a jelentése lényegtelen.


Nem lényegtelen. Ez pont azt jelenti, hogy nem lett volna belőle semmi.

2021. nov. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem döntöttél emberi életről, sajnos, már nem volt miről dönteni valójában.
2021. nov. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Többször is véreztél, vagyis a szervezeted pontosan tudta, hogy ez sajnos egy esélytelen terhesség. Egy majdnem 8 hetes terhességnél már embriót is szoktak látni szívcsőpulzálással. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ennek a babának sajnos ez volt a sorsa. Jobb, hogy nem terhelted tovább a lelked.
2021. nov. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is 2 hete volt műtéti be fejezes és nem vereztem nem

Volt semmi jele egyszerűen 6 hetesen megállt a fejlődésben 11 hétben meg műtöttek, sajnos amikor nincs elő terhesség ott nem te döntesz, a leírtad alapján ha nem fejezik be műszeresen akkor se fejlődött volna tovább, rengetegünkel meg esik az ilyen terhesség hidd el, nekem első baba lett volna, neked van már egy gyermeked, volt már egészséges terhesseged, valószínűleg lesz is még, remélhetőleg nekem is, van akinek első terhessegel van akinek második harmadikra történik ilyesmi, de nagyon sokunkal, úgy hogy semmi kepp se okold magad semmiért, legyél hálás hogy van már gyermeked, nekem is sokkal könnyebb lenne mint így, hogy nincs még, fel a fejjel jön majd az a szivárvány baba

2021. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Nagyon sajnálom, hogy veled is ez történt! Tudom, hogy ezt soha nem fogjuk elfelejteni, de valóban pozitívan kell állni a dolgokhoz, hinni benne, hogy jönni fog a babó! Mert szerető családba jönni szeretne! :) kívánom neked a legjobbakat!
2021. nov. 6. 17:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne ostorozd magad, sajnos ez egy elhalt terhesség volt. Arra tudtatok volna várni, hogy esetleg magától megindul a kilökődés.

Nekem nem volt vérzés, semmilyen jel, csak abbamaradt a fejlődés.

Lombikos egypetéjű iker babák voltak, 9 hetesen volt a műtét szeptemberben.


Sírd ki magad, gyászolj és ha készen érzed magad, majd újra próbálkoztok. 🖤

2021. nov. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!