Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 25 hetes kislányunkat elveszít...

25 hetes kislányunkat elveszítettük a múlthéten. Azt viszont nem tudom melyik lenne jobb döntés, ha elhozzuk őt, vagy sem! Jobb ha így búcsúzunk, és emlékszünk rá a szívünkben, vagy temessük/hamvasszuk őt, ahogy szokás normál esetben?

Figyelt kérdés
Feldolgozni szerintem sosem fogom, maximum megtanulok együtt élni a fájdalommal.
2021. nov. 26. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Én eltemetném, segítene az elengedésben, de nagyon nehéz téma ez. Őszinte részvétem.
2021. nov. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Hatalmas őszinte részvétem!

Én mindenképp a temetés/hamvasztás mellett döntenék. Így kitudnék menni a sírhoz vagy a hamvasztással velem maradna.

Ha szükséges szakemberhez, majd látogass el, mert feldolgozni egy ilyen mélységű fájdalmat nem egyszerű.

2021. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Először is szörnyen sajnálom, hogy át kell mennetek ezen!

Pontosan tudom min mentek keresztül, mi elveszítettünk egy babát 20 hetesen és egyet 22 hetesen. Mi nem tudtuk volna otthagyni őket, így a hamvasztás mellett döntöttünk és havakat hazahoztuk. Nekünk ez megnyugvás, hogy velünk vannak, de ez csak ránk vonatkozik. Nektek kell érezni, hogy mi az amivel könnyebben meg tudtok birkózni és ami egy kis megnyugvást hoz számotokra.

Ahogy mondod, meg fogtok tanulni együtt élni ezzel a fájdalom. Egy hatalmas hullámvölgy lesz, jobb és rosszabb időszakokkal. Nem fog kevésbé fájni és nekem sose lett jobb, de más… és ez sokszor elég a túléléshez.

Sok erőt kívánok nektek!

2021. nov. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Biztos, hogy elhoznám!
2021. nov. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom milyen választ vársz erre, gondolhatod, hogy itt nem nagyon lesz olyan szülő, akinek van ebben tapasztalata. Ezt csak ti tudjátok eldönteni, ti tudjátok mit akartok.
2021. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

Őszinte részvétem. Én biztosan elhoznám, és vagy eltemetném, vagy hazahoznám a hamvakat. Beszéld meg a férjeddel, ez kettőtök döntése.

N

2021. nov. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Mit takar az, hogy elhozni?

Tudom hogy külföldön van arra lehetőség, hogy bebalzsamozva, kosárkában hazavigyék a babát hogy elbúcsúzzanak tőle. Ha erről van szó én ezt nem tenném, számomra ez nagyon morbid, tuti nem tenne jót a mentális egészségednek.

Ha ezt jelenti, hogy elhozni, akkor inkább hamvaszd el, és a hamvakat vigyétek haza.

2021. nov. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

5ös: Magyarországon minden 4. nő veszített el babát a terhessége vagy a szülése alatt. Úgyhogy de, sajnos vannak akiknek van ebben "tapasztalata".

Mi hazahoztuk a hamvakat. Kérdező, úgy csináljátok, ahogy nektek a legjobb. Nekünk nagyon sokat segített később, hogy akkor hazahoztuk a hamvakat. Akkor nem is akartam rá gondolni, beraktam a szekrénybe, de utána a gyászfeldolgozás során rengeteget számított, hogy itt volt. Különben ajánlom a Napfogyatkozás egyesület gyászfeldolgozó csoportjait, majd ha készen áltok rá.

2021. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Rendes temetest,sirhelyet,temetoben biztos nem,de ha hazaengedik vinni a hamvakat kis urnaban,akkor igen. Sajnalom nagyon. Kitartast.
2021. nov. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Mi elhamvasztattuk a koraszülött ikreinket és elszórtuk őket egy szép helyen. Nem akartunk kijárni a temetőbe de oda se szeretek menni ahol elszórtuk őket. A szívemben őrzöm az emléküket. Csak a kórházi memory box-ok maradtak meg emlékbe. Őszinte részvétem és kitartás. Ha van kedved írj nyugodtan.
2021. nov. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!