Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Méhen kívüli terhesség??? Ha...

Méhen kívüli terhesség??? Ha megvolt az UH és méhen belüli elhalt terhességet láttak (7 hetes), hogy lehetne méhen kívüli?

Figyelt kérdés
Nov 26 án volt egy missed ab.-m. Enyhe vérzéssel mentem ügyeletre, méhen belüli terhesség szívhang nélkül. befektettek a kórházba. Éjszaka nagyobb alhasi görcsök jöttek és darabos alvadt vér. Reggel újabb UH, ahol a méhemben nem láttak már petezsákot és szikhólyagot sem, mint az azelőtti napon. Altatásban megvolt a küret. Ma telefonáltak a kórházból, hogy a szövettani eredmény nem tartalmazott maradványokat, így be kell menjek a jövő héten béta HCG mérésre, hogy kizárják a méhen kívüliséget. Fájdalmam nincs nincs terhességi tünetem se. (mondjuk nem is volt) ezek után még lehetséges a méhen kívüli?
2021. dec. 3. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges a méhen kívüli is, de az is lehet, hogy szimplán mire megműtöttek, komplettálódott a vetélés és nem volt már benne terhességi szövet.

De méhen kívüli is lehet akár (ez a ritkább), ugyanis méhen kívülinél ritkán van ún. álpetezsák, amit elég könnyen össze lehet keverni egy igazival.

Ha jövő hétig meg akarsz nyugodni, csinálj egy vizeletes terhességi tesztet. :)

2021. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egyébként ha szikhólyag is volt benne, nem csak petezsák, akkor valószínűtlen a méhen kívüli. Álpetezsákban nincs szikhólyag.
2021. dec. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
volt petezsák 13 mm és szikhólyag 1,5 mm is. az uhs doki méhen belülinek állapította meg, sajna szívhang nélkül.
2021. dec. 3. 15:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerintem ne aggódj. Valószínűleg kiürült, mire műtöttek, így a szövettanban már nem volt terhességre utaló elem.

A biztonság kedvéért meg kell nézniük, de ha volt szikhólyag, akkor szinte kizárt a dolog.

2021. dec. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!